freelance iş ilanları

Yasal Konuda Danışmak İstiyorum - Önemli

16 Mesajlar 2.005 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

uysal027 uysal027 Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek VBulletin İşleri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 109 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba içeriklerinize 1 kişinin yorum atması sonucu her içerik kaldırılır ise adresinizi verin yorum atayım kaldırın benim sitemdeki konu hit ceksin. Her mantığa uygun bir konudur.

Bizimde sitelerimiz var gerçek kişi şikayetleri nasıl olur.

Oncelikle Avukata verilir. Avukat size ulaşır ulaşamaz ise hosting sağlayıcınıza ulaşır.
(Konuya yorum atmaz.) Sizinle veya hostıng firması ile Konu linki ve hangi maddelere aykırı oldugunu ve o madde uzerinden dava açılacağını teyyit eder ve Süre verir. (En az 3 gün içerisinde İçeriği kaldırınız gibi) Bu arada Size avukat Ofis bilgilerini Telefon numaralarını iletişime geçmek için verir.

İletişim Kurabilirsiniz Bu sayede işlemin ciddiyetini anlayarak Müdehale yaparsınız.

Süre bitiminde Domain sağlayıcınız ile irtibat kurulur. (nedeni size mesajlarının iletilmemeiş olabilmesi ihtimalinde)

Domain sağlayıcınız size bildiriyi aynı şekilde gönderir. Yine Eğer Size mail ulaşmaz ise Domain askıya alınır. Bu şekilde mecburen ögreneceksiniz ve İçeriği kaldırmanız size zaman verilecek verilecektir.

Yine kaldırmaz isen Asıl yasal süreç başlamış olup Savcılığa verilir ve Siteniz kapatılır.

Sizinle olan irtibatlar kayıt alına alınıp delil olarak sunulur.

Yukarda yazılanlar başıma geldi ama ben yasal sürece girmeden hallettim. Maillere bakmıyordum :)

Demek istediğim bu gibi yorumlara bakıp içeriği kaldırmayın.

Ek Olarak:

cihaneken adlı üyeden alıntı

Sana en fazla 1 saat ömür biçiyorum bu forumda. :D
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

http://goo.gl/iMywUg
wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
@uysal027 bu yorumu ben nasıl forum yöneticilerimize güvenerek yaptı isem o vatandaşta bulunduğu konuma güvenerek yapıyor. Fakat söylediklerine son derece katılıyorum. Kaldı ki ilk defa böyle bir şey yaparak geri vites yaptım çünkü belirtmiş olduğum alan adı önceden şirket ismi olarak kullanılmaktaydı ve gerekirse gelecekte de kullanılabilir. Maksadım isme leke sürülmesin.

Ayrıca spam yapan şahıs forum moderatörlerimizce 20dk içerisinde üyeliği silinmiştir. Ayrıca teşekkür ederim utkubrs :D

wakon5544 wakon5544 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Google Partner
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
:) kötü bir durum

Naber knk?

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Konuyu bilmiyorum ama bu tip haber paylaşımı yaparken içeriklerin bir kısmını alıntılayın ve alıntıladığınız kaynakları sayfanın altında belirtin. Mümkün mertebe de kişisel fikir belirtmeden konu hakkında bir kolaj haber oluşturduğunuz izlenimi verin. İleride bir sorun çıktığında, paylaştığınız haberde içeriğin alıntılanan sitelerden alındığını ve kişisel bir yorum paylaşılmadığını belirtirsiniz.
Zaten suç oluşturacak bir durumda size ikaz maili gelir ve 3 gün içinde kaldırırsınız.

Hem hukuken bir bağlayıcılığı olmaz, hem de hit almak istediğiniz konu her neyse yine aynı anahtar kelimelerle paylaşmış olursunuz.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Yorumdan bir şey olmaz devam :) iletişim kanalından ihtarname yememişsiniz sonuçta ki bu tarz içeriklerde yanlış bir şey yok olamaz da zaten mantıken saçma yorumu silip atın bitti gitti
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)
Siteniz index almış ciddi anlamda (Çorlu hakimi yazınca bile siz çıkıyorsunuz)

%90 olarak en azından ifadeye çağrılırsınız.Bir şey olur mu olmaz mı hukukcu olmadan bilinemez.

---

Daha önceden Malesef rehin alma olayı vardı hatırlıyorsanız onu paylaşanlara yaptırım uygulandı bilginize

Ek olarak konunuzda
"yaptığı whatsapp görüşmeleri ve usulsüzlükleri " yazıyor açık açık suçlamışsınız en azından bu cümleyi kaldırmanızı öneririm
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al