wmaraci reklam
lidertakipci

Reseller mi VPS mi hangi özelliğe bakmalı

12 Mesajlar 1.771 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mymiracl mymiracl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar, çeşitli web tasarımlar yapan biriyim. Hosting sürem biteceği için nasıl bir şekilde yenilesem diye düşünürken baya kafam karıştı. Fiyatlar falan ister istemez aralarında uçurumlar var.
Kafamdaki sorun şöyle . 10-20 tane falan standart firma web sayfası günlük hiti 200-300 ortalamada olacağını varsaysak nasıl bir sisteme geçmem gerekir?
Aylık trafiği tahmini ne kadar olur?
VPS veya reseller farkı nedir hangisi daha faydalı olur?

Bir de http://www.resellerhosting.com.tr/ sitesindeki gold paketi düşünüyorum sizce nasıldır?

Sorularımdan herhangi birini cevaplayana çok teşekkür ederim :)

wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
ResellerHosting ile 4 yıldır kesintisiz olarak çalışan birisi olarak 3 farklı yıllık reseller ve 1 farklı aylık vds kullanmaktayım. Bir gün bile olsun inanın tek bir sorun ve problem yaşamadım. Firma sahibi tanıdığım ve bildiğim bir dostumdur.
mymiracl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Cevabın için teşekkür ederim Heuristic .. Peki sence gold paket ne kadar yeterli olur kaç site için kullanmak mantıklı olur tahmini?

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Rica ederim ne demek size tavsiyem dosthane olarak 20 30 TL fazla vererek kafanızın bir yıl boyunca rahat ve sorun yaşamadan kullanabileceğiniz en üst paketi 99 TL'ye alarak rahatça kullanmanız olacaktır. Tabi bütçe ve tercih sebebi olduğu için bu tamamen size bağlıdır. Ben tarafsız olarak şahsi fikrimi belirttim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Benim de aklımdan geçen o yöndeydi aslınad dediğin gibi kafanın rahat olması daha önemli. Çok teşekkür ederim ilgine iyi forumlar hocam

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Soru: 10-20 tane falan standart firma web sayfası günlük hiti 200-300 ortalamada olacağını varsaysak nasıl bir sisteme geçmem gerekir?

Cevap: VDS Kullanmanı tavsiye ederim hem windows olarak kullanıyorsun fransa lokasyon alırsan çok hızlı indirme ve yükleme işlemleri yapabilirsin :)

Soru: Aylık trafiği tahmini ne kadar olur?

Cevap: günlük 200-300 hit demişsin tahmini aylık 1 aylık ve 20 siteden hesapladım 180.000 Hit oluyor aylık. olarak. Kesinlikle VDS alman lazım :)

Soru: SoruVPS veya reseller farkı nedir hangisi daha faydalı olur?

Cevap: Bence VPS neden dersen resellerda yetkilerin kısıtlıdır fakat vps de kısıtlı değildir.
senin sorfuğun soruya göre cevap verdin ben hala vds de ısrarcıyım.

Soru: Bir de http://www.resellerhosting.com.tr/ sitesindeki gold paketi düşünüyorum sizce nasıldır?

Cevap: Bence vds almalısın ama buradaki reseller paketleri bence çok düşük olmuş yani 60 gb neye yetecekki :)

Kusura bakma uzun süredir vds kullandm ancak optimize ayarlarını site kurulumlarını arkadaş yaptı. bu üzden sürekli vds deyip durdum kusura bakma :)

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Yüksek trafikli ve hitli siteleriniz varsa VDS veya VPS tercih edebilirsiniz. Ancak aylık ek olarak cPanel lisans masrafı da düşünüldüğünde epeyce cebi yakacaktır. Bu yüzden site sayınız çok, hitiniz fazla yok ise reseller alıp keyfinize bakmanız daha idealdir. Alacağınız reseller tercihini kaliteli bir firmadan yaparak fiyat farkını bu kısımda gözetmemeniz de dolandırma durumlarına karşı kurumsal firmalar bazında yasal haklarınızı kullanabilmenize olanak sağlayacaktır.

Ucuz etin yahnisi yavan olur, bu yüzden kaliteli bir firmadan reseller alarak ekonomik bir çözüm getirmiş olursunuz.
mymiracl

kişi bu mesajı beğendi.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
VPS/VDS de karar verirseniz kurulum için Konumu inceleyebilirsiniz.
mymiracl

kişi bu mesajı beğendi.

DeepWebTR DeepWebTR SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)
Vps çok daha kullanışlı bence.Tüm kontrol sizde olacak bir kere.En önemli unsur bu.

https://www.digitalocean.com/pricing/
https://contabo.com/?show=vps
http://vpsdime.com/

Bu konularda AKDNZ hocam uzmandır.Ona danışabilirsiniz.
mymiracl AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Cevapların için çok teşekkürler Trangormad .. Vdslere bakmıştım fakat fiyatları aşırı fazla geldi açıkçası o yüzden düşünmemiştim pek. Web alanı 60 gb baya yeterli benim açımdan o konuda sıkıntım yok açıkçası standart firmalara web sitesi yapıyorum onlar da taş çatlasa 2gb anca eder (hani henüz eden olmadı). Şimdiye kadar isimtescilin 3lü hosting paketinden alıp kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım. Bir aya kadar paketlerden biri bitecek ve yenileme gerekecek ben de onu yenilemektense toplu sisteme geçmeyi düşündüm. Açıkçası sebebi de 3 domain için yıllık 100tl maliyet çıkcak olması oldu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al