freelance iş ilanları

7 Günde Alexa TR Sıralaması

26 Mesajlar 2.657 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
flatcast Alexa konusunda ben de katılıyorum size ama napalım işte önemseniyor. Esasen manipüle edilmesi zorlaştırılırsa gene eskisi gibi değerlenir alexa sistemi.

Bana göre de hit sayısı ve dağılımı ile birlikte sitenin ziyaretçiye sağladığı fayda önemli...

wmaraci
reklam

uysal027 uysal027 Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek VBulletin İşleri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 109 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
Alexa yı takmayanların %100 ü diyorum %99 değil hepsi şuan bile açıp Alexa bilgilerini görüntülüyor.

Ha Alexa pekde takıntıya alacak sistem değil ama ne yaparsın yinede bakıyoruz işte acaba geriledimmi düştümmü kalktımmı.

Tabi artık günümüzde reklam verenler alexa bakmıyor bazı sıteler goruyorum gunluk tekil hit 150 civarı alexa bakıyorum adam 500 600 lerde.

Şimdi Gelelim alexa neye gore değer veriyor.

Sitenizin içeriği yani Site domaininiz ve anahtar kelimelerinize. Eğer rekabetli bir işe girdiyseniz Alexa değerlerinizi düşürmek çok zordur.

Fakat Rakip siteniz zorlu siteler önünüzde yok ise Alexa rankınız her gün düşer.

Aranan kelimelerde Bu denli önemlidir. Az aranma hacimli Anahtar kelime Kullanıyorsanız Rankınız düşer:D

Neyse fazla takılmayın. Herkese kolay umarım verdiğpiniz emeklerin karşılıgını fazlası ile alırsınız.
BakalimBilelim demontara

kişi bu mesajı beğendi.

http://goo.gl/iMywUg

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
uysal027 Teşekkür ederim hocam. Aynen de dediğiniz gibi oluyor. Gene de emek verenler karşılığını misliyle alır inşallah her daim...

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Dünya devlerinin önem verdiği Alexa'yı, evinde oturup çay içerek, aşşırı gereksiz yaa, saçmalamayın gibi yorumlarla eleştiren arkadaşları hayretle izliyorum.

Yeteri kadar bilgim yok, ben faydasını görmedim gibi yorumlarınız anlaşılabilir ama bu kadar keskin cümlelerle reddetmek sistem hakkında cehaletinizi gösteriyor, diye düşünüyorum.

Amazon ve Jeff Bezos internet dünyasına yön veren kimlikler. Yeteri kadar bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmadığınız konularda bu kadar NET cümleler kurarak diğer arkadaşları da yanıltmamanızı rica ederim

wmaraci
wmaraci

demontara demontara Mobil Ziyaretçi Trafik Sistemi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Yazılım & Sistem Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 54 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
Alexa'da yükselmek için gereken tek şey devamlı gelen ziyaretçi trafiğidir.
30 günün ortalamasını baz alarak sıralamadaki yeriniz hesaplanıyor.
Milyonlardan yüzbinlere inmek çok kolay çünkü o aralıktaki sitelerin hepsinin trafiği düşük olduğu için birisine 200 ziyaretci fazla geldiğinde binlerce sıra değişmekte.
En zor sıra değişen aralık ilk 100-300 aralığındaki bölüm, çünkü o aralıktaki sitelerin trafikleri ortalama günlük 125k ve üstünde olmalıdır.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

etoptas etoptas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek ---
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 75 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

halilyc adlı üyeden alıntı

Alexa kadar saçma bir sistem yok bencede baz almayın hocam. 1 senelik sitemin hitleri arttıkça alexa sıralaması geriliyor o kadar diyim size. 2.ayındaki alexa değeri şuankinden iyiydi, her geçen gün hitim arttıkça alexa değerleri dahada kötü oluyor.

evet bende bu ALEXA konusuna pek güvenmiyorum... hit arttıkça alexa değeri düşüyor neden olabilir sizce ?
teşkkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al