wmaraci reklam

Gzip Dosya Sıkıştırması Sorunu

15 Mesajlar 1.798 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)
Sunucu yapılandırılması yapılırken Tüm müşterilerin en sorunsuz ve en güvenli şekilde hizmet almasına yönelik optimize edilmektedir

cpanel tüm özelliklerini %100 kullanabilmek için güvenlikten zafiyet vermek gerekir.

Şirket olarak güvenliği üst seviyede tutarak diğer servisleri kısıtlamaya gitmekteyiz.

Sunucuda gerekli olması gereken tüm eklentiler mevcut performansa yönelik yapılması gereken her şey mevcut durumdadır.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
emirhan bey açıklamanız için teşekkürler.

Size şunu sormak istiyorum, ben web sitelerimi kendi kiralamış olduğum sunucuda barındırmaktayım ve sayfa açılış hızı konusunda her türlü yöntemi uyguluyorum gzip de buna dahil.
Ben şuana kadar bu konuda bir güvenlik açığı ve sistem yük sorunları hakkında bir probleme rastlamadım. Rica etsem beni bu konuda aydınlatırmısınız gzip ve benzeri modüllerin ne gibi zararı dokuna bilir? Acaba kaş yaparken göz mü çıkarıyorum.
Teşekkürler.

• Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

emirhan bey açıklamanız için teşekkürler.

Size şunu sormak istiyorum, ben web sitelerimi kendi kiralamış olduğum sunucuda barındırmaktayım ve sayfa açılış hızı konusunda her türlü yöntemi uyguluyorum gzip de buna dahil.
Ben şuana kadar bu konuda bir güvenlik açığı ve sistem yük sorunları hakkında bir probleme rastlamadım. Rica etsem beni bu konuda aydınlatırmısınız gzip ve benzeri modüllerin ne gibi zararı dokuna bilir? Acaba kaş yaparken göz mü çıkarıyorum.
Teşekkürler.

Sadece hosting sunucuların da 10.000 dana fazla web sitesi baırndırmaktayız sizin dışında talep eden bir müşteri olmadı bu zamana kadar

İlgili servis daha önceden aktifti bir süre fakat yapılan analizlerde avantajı görülmedi

Güvenlik konusunda müşterilerin kullanabileceği komutlar kısıtlanmış durumdadır cgi - telnet - perl gibi yapılan güvenlik işlemleri sonrası servis doğru çalışmadığı tespit edilip kapatılmıştır.

Sunucu kaynaklı sorun olduğunu düşünüyosrsanız dilerseniz farklı sunucuya da taşınabilir siteniz destek talebinden irtibat kurabilirsiniz

kolay gelsin
cihaneken KeyfiPaylasim

kişi bu mesajı beğendi.

KeyfiPaylasim KeyfiPaylasim 53 Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 12 / 46
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam hepsini indirip gerekli yerlere upload ettim, fakat nafile puan ilerlemiyor. Hala sıkıştırmayı etkinleştirin diyor.

emirhan adlı üyeden alıntı

Sunucu yapılandırılması yapılırken Tüm müşterilerin en sorunsuz ve en güvenli şekilde hizmet almasına yönelik optimize edilmektedir

cpanel tüm özelliklerini %100 kullanabilmek için güvenlikten zafiyet vermek gerekir.

Şirket olarak güvenliği üst seviyede tutarak diğer servisleri kısıtlamaya gitmekteyiz.

Sunucuda gerekli olması gereken tüm eklentiler mevcut performansa yönelik yapılması gereken her şey mevcut durumdadır.

Merhaba Emirhan bey, gzip sıkıştırması nasıl bir güvenlik açığı yaratabilir. Hadi okey böyle bir güvenlik açığı var sunucularınızda bu tarz bir yönteme ihtiyaç duydunuz. Gerekli tüm ayarlamalar yaptığınızı söylüyorsunuz, web sitemdeki bu yavaşlığı neden aşamıyorum ? Temadan olduğunu zannediyordum aynı temayı kullanan çok kişi gördüm ve web sitesi çok rahat bir şekilde yanıt veriyor.
Buyrun deneyin KeyfiPaylasim.Com sizce de bir problem söz konusu değil mi ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

KeyfiPaylasim adlı üyeden alıntı

Hocam hepsini indirip gerekli yerlere upload ettim, fakat nafile puan ilerlemiyor. Hala sıkıştırmayı etkinleştirin diyor.

Merhaba Emirhan bey, gzip sıkıştırması nasıl bir güvenlik açığı yaratabilir. Hadi okey böyle bir güvenlik açığı var sunucularınızda bu tarz bir yönteme ihtiyaç duydunuz. Gerekli tüm ayarlamalar yaptığınızı söylüyorsunuz, web sitemdeki bu yavaşlığı neden aşamıyorum ? Temadan olduğunu zannediyordum aynı temayı kullanan çok kişi gördüm ve web sitesi çok rahat bir şekilde yanıt veriyor.
Buyrun deneyin KeyfiPaylasim.Com sizce de bir problem söz konusu değil mi ?

Sunucu kaynaklı olduğunu düşünüyorsa müşterimiz destek talebi atarak farklı sunucuya geçebilir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al