wmaraci reklam

TBM Konusu Sadece Benim mi Canımı Sıkıyor

13 Mesajlar 1.438 Okunma
smmexpress

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar selamlar,
Öncelikle şunu belirteyim ki site yöneticiliği işini tamamen hobi olarak yapıyorum. Tutamıyorum kendimi, seviyorum bu işi.

Fakat yine de bazı şeyler canımı sıkıyor. İmzamda gördüğünüz site günlük 1000+ tekil hit alan bir site. Sitedeki makalelerin %90'ından fazlasını da oturup köşe yazısı yazarcasına kendim mesleki bilgilerime dayanarak yazdım. Yani ciddi bir emek verdim. Fakat adsense ciddi anlamda az kazandırıyor. 5 reklam panom var sitemde. Bunların ikisini sponsora verdim. Böyle giderse diğer üçünü de sponsora vereceğim. Adsense yayıncılığı yapmayacağım. Gerçekten aşırı düzeyde az kazandırıyor.

TBM'ler günlük ortalamada 16 Kr.-20 Kr. bazen 25 Kr.lara kadar çıkıyor bazen de 5 Kr.lara kadar düşüyor. Bilmiyorum Google'ın komisyonu ne. Bize pastanın ne kadarı kalıyor fakat Türkiye'de pek çok kişinin bu konudan şikayetçi olduğunun farkındayım.

Hadi ben neyse günlük 1 milyona yakın hiti olan arkadaşımın aylık kazancına baktığımda sponsorlardan kazandığı paranın yanında adsense gelirinin çok komik olduğu görülüyor. O da sponsor buldukça adsense reklamlarını kaldırıp yerini sposnorlarla dolduruyor. Şu an sitesinin en güzel yeri sonsorlara ayrılmış durumda, kalan yerlerde adsense var. Benim de öyle zira.

Kısacası, TBM'lerin minimum 0,50 kr. seviyesine gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde Adsense reklamlarını sponsor buldukça bir bir sitemden kaldıracağım. Tabii ki Google'ın büyüklüğü düşünüldüğünde bu verdiğim tepki okyanusta su damlası olacak ancak herkes şikayetçi olduğu için zamanla Adsense kullanımının azalacağından da şüphem yok. TBM'ler en azından 0,50 Kr. olsa ben sitemin en güzel yerlerini sponsorlara değil Adsense'e ayırırdım. Dediğim gibi şu anda sitenin en güzel yerleri sponsorlarda, kötü yerler adsense'te. Çünkü TBM'ler ölü.

Bence Google en azından şu imkanı vermeli. Nasıl reklamcılar maksimum harcama belirtiyorsa benim de bir yayıncı olarak minimum TBM belirtmek en doğal hakkım olmalı. Ben 0,1 Kr. TBM'li bir reklama sitemde yer vermek istemiyorum mesela, bu benim en doğal tercihim değil mi? Fakat maalesef Google reklamcılara her türlü kontrolü sağlarken yayıncıları mağdur etmeyi iyi biliyor. Kendi bilir. Dediğim gibi sponsor buldukça Adsense'leri tek tek kaldırarak en azından kendi açımdan bu sorunu güzelce çözüyorum.

Görüşlerimi yazmak istedim. Teşekkür ederim okuduğunuz için.

wmaraci
reklam

samit12 samit12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 6 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
ah onay alsak tbm önemli deil :D

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Adsenseden kazanan parayi yuklu kazaniyor .Kazanamayanlarda cok ugrasiyorlar ama sonucta emegini alamiyorlar.Su bir gercek adsensede artik herseyi paraya baglamis eski adsense yok artik .Hile yollarina basvurmadiginiz surece fazla kazanamassiniz.Hilesiz yapmak isteyenlerde artik kazanclarina katlanacaklar yada alternatif reklam sirketi bulacaklar.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Ben de tam TBM'yi düşünürken yazınıza giriş yaptım adsenseyi kontrol ettim. TBM dün 13 krş ilen bugün 32 krş olmuş. Evet tbm sürekli değişken ve nedeni de belli değil. Bu işin baş tacı google oldukça kolay kolay yapılanları sorgulayamıyoruz... Sizin siteniz de en önemli yerleri sponsora vermişsiniz. sadece 2 reklamınız var az değil mi? Bir kaç öneride bulunayım. Bağlantı reklamı kullanın. Bağlantı reklamının rengini de sitenizin rengiyle uyumlu yapın. Bir çok kişi bağlantı reklamını çok küçümsüyor. En çok gelir getiren reklam türüdür. Tecrübelerimle konuşuyorum.
Bağlantı biriminin çok kazandırmasının nedeni de çok mantıklı google açıklamalarına göre bağlantı biriminde kişi 2 aşamalı süreç yaşıyor. Birinci aşamayı yanlış tıklamış olsa bile ikinci aşamayı yanlış tıklamış olamaz mantığıyla ihaleye katılan reklam verenler arasından en yüksek tbm teklif edenin reklamını gösteriyor.

Şuradaki değerlere bakınca anlayacaksınız.

300X250 dikdörtgen
300X600 dikdörtgen

ve 200X90 bağlantı birimi

wmaraci
wmaraci

La_Motta La_Motta . Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
sitelerimden birisi ortalama 15 kuruş tbm veriyor. son iki gündür ortalaması 5 kuruşa düştü. herkeste var mı acaba bu düşüş.
uzmanabi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
#La_Motta 2016 yılı başından beri TBM'ler yerlerde. Ara ara yükseldi ama gelen olarak düşük.
La_Motta

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
100 kişiden 1 kişi gelip reklama tıklayacak, o da 5 kuruş verecek. akıl işi değil :)
uzmanabi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Saçma değil mi?

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
uzmanabi saçma. aylık 700 bin hit alan sitem var 500 tl kazandırmıyor. verilen emeğe yazık. 3 kuruşla olacak iş değil ki bu. hocamızın dediği gibi belirli bir tbm kotası olması lazım. ama bu da ancak reklamverenler arasındaki rekabete bağlı. burada google suçlu değil maalesef.

maalesef ülkemizde firmalar e-ticarete ve adwords reklamcılığına yeterince girmiyorlar. böyle olmayınca rekabet de olmuyor. bir firma ürün satacağı zaman gittigidiyor üzerinden ilan veriyor. oradan satmaya çalışıyor. böyle binlerce firma var. halbuki gittigidiyor olmasa bu insanlar e-ticaret sitesi açıp, adwords reklam verseler hem kazançları artacak hem rekabet dolayısıyla adsense yayıncıları için tbmler artacak.

hep aynı dandik oyun, arkadaşlık reklamları vs. birkaç firmayla dönüyor işler.

rekabet lazım. dün Abd üzerinden tek bir tıklama aldım 7,00 TL getirdi. google napsin ülkemizde rekabet yoksa.

RosenCruz RosenCruz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Pazarlama ve iletişim uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 43 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Bence de rakamlar komik kaçıyor. Ama herkes hala AdSense peşinde koşuyor. Ben de siteme koydum. Daha ziyade hobi amaçlı bir çalışma. Kaç ay oldu 40 TL bile gelmemiş. Komedi. Parasında değilim de yani bu işten ekmek yemek isteyenler için sıkıntı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al