wmaraci reklam

kullanacağım chat scriptinde mysqlle ilgili sorun

3 Mesajlar 331 Okunma
wmaraci reklam

balibey balibey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
http://www.codershood.info/2015/12/10/real-time-chatting-app-using-nodejs-mysql-angularjs-and-socket-io-part-1/

arkadaşlar yukarıdaki linkte real time clientler arası chat var ama merak ettiğim bir olay var şimdi mysql le alakalı scripti çalıştırdım veri tutuyor yani mesaj bilgilerini falan tutuyor real time da mesaj bilgisi tutması demek datanın şişmesi demek bu yüzdden mesaj bilgilerini tutmamasını nasıl sağlayabilirim yani şimdi kullancı sayfayı yenileyince konuşmalar silinsin acaba mysqlden mi kaynaklanıyor böyle olması yani veri tutması ve göstermesi mysqlden mi kaynaklanıyor

sileceğim kodu gösterirmisiniz bana rica etsem

wmaraci
reklam

SysError SysError Hello World! Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 78 / 81
  • Ticaret 22, (%100)
Veri tutması uygundur çünkü tehdit gibi bir olay olursa bir şikayet anında polis gelir size danışır. Ve bu veriler çok büyük veriler degildir. 200 tlye alacagınız bir sunucu senelerce idare eder sizi. Ama illa ben temizlemek istiyorum diyorsanız bu kodları php dosyasına kaydederek sunucuya atın ve cronjoba * * * * * şeklindr bir dakikalık crona baglayın işlem sonucunda 1 dakika da bir verileriniz cron tarafından boşaltılır.

include("config.php");

mysql_connect($dbserver,$dbusername,$dbpassword);
mysql_connect_db($db);
mysql_Query("delete from TABLOADINIZ");
?>

balibey balibey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
hocam teşekkür ederim demek istediğim şuydu scriptte yani bunu kullanıcıların görmemesini istiyorum yani connected2.me de olduğu gibi zaten real time chat kullanmamın sebebide buydu onu halledersem scripti connected2 ye benzeticem

Ek Olarak: seotify hocam anladığınızı umuyorum demek istediğim olayı yani yardımınz için teşşekkür ederim

Ek Olarak: birde mysql kullanmış burada mongo mu kullanmalıydı hocam dediğim şey mongodb demi oluyor

Ek Olarak:

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al