wmaraci reklam
lidertakipci

Görsellerde Üst Sıralarda Yer Alın [ ÜCRETSİZ ]

8 Mesajlar 1.261 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Subject Subject Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Program Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 81 / 133
  • Ticaret 24, (%100)
Src=”sitenizdeki resimin linki” : src kodu görselinizin linkidir. Bu linki tarayıcınıza yapıştırdığınızda sitenize eklemiş olduğunuz resim karşınıza çıkacaktır. Google’ın okuyup göstermesi için kullanır. Linkte ki SEF yapısı site linkleri gibi önemlidir.

Resim uzantısı: Uluslararası kabul görmüş tüm cihazların desteklediği jpg, png, gif uzantılı içerikler kullanmanız siteniz için faydalı olacaktır.

Görselin İsimi: Kullanacağımız görsellerimizin ismini yazmış olduğumuz içeriğe göre ayarlamalıyız. “1.jpeg”, “123244.png” vs. anlamsız isimlerden uzak durmalıyız. Doğru yazım şöyle olmalıdır. Yukarıda gördüğünüz kodda On Page Seo kuralları adlı yazımla ilgili bir resim var ve görsele vermiş olduğum isim “On-Page-SEO.jpg” görsellerinizin ismi yazmış olduğunuz yazıyla alakalı olmalıdır.Bu durum görsel bazlı aramalarda üst sıraya yerleşmemizi sağlayacaktır.

Width ve height değerleri: Bu değer resmimizin genişlik ve yükseklik boyutunu gösterir. Bu değerleri vermediğimiz zaman resmin boyutu Google tarafından bilinmeyeceği için sorun teşkil edecektir.Görsel SEO Optimizasyonu

Alt etiketi: Alt etiketi görselinizin arama motorları tarafından tanınmasına yardımcı olan kısımdır. Bu bölüm görselin ne ile ilgili olduğunu hakkında bilgi verir. Burada yazıyı yayınlamadan önce yapacağınız şey alt etiketini düzenli bir biçimde yazıdaki resmin arama motorlarında ne şekilde aranacağını tahmin ederek ayarlayabilirsiniz.

Title etiketi: Arama motorlarında bir görsel ararken her zaman yazdığınız kelimeyle uyuşan görseller çıkabilmektedir. Sizin ekleyeceğiniz title ile görselinizin aramalarda çıkacağı isim bir olmalıdır.

wmaraci
reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Normalde ne açtığın konuya nede yorum yazdığın konuya mesaj yazmayacağımı belirtmiştim.

Fakat dayanamadım. Birileri paylaşımlarınızı okuyup faydalanır diye konu açmanız güzel. Yinede bir yerlerden kopyalayıp belkide düzenlediğiniz konunun doğru olup olmadığını bilmeden paylaşınca kişileri yanlışlara sürükleyebilirsiniz.

Resim linkleri;
Türkçe karakterli, Büyük yazım ve anlamsız olmamalı. Resim link veriliyor ise "TİTLE" eklenilir. WP kullanıyorsanız eğer sayfa içinde kullanılan görsele ayrı pencerede açılması isteniyor ise mümkünse target="_blank" yerine rel=external olarak verilmelidir. (css düzenleme yapılabilinir.)

[*]WP yazı içerisinde kullanılan resimlerin bağlantısı temanın izin verdiği ölçülerden büyük ise verilen link bağlantı seçenekleri; Özel adres olmalıdır.

[*]WP yazı içerisinde kullanılan resimlerin bağlantısı temanın izin verdiği ölçülerden küçük ise bağlantı seçenekleri; Hiçbiri olmalıdır.

[*]WP yazı içerisinde kullanılan resimlerin bağlantısı temanın izin verdiği ölçülerden büyük ise bağlantı seçenekleri; Ortam dosyası olmalıdır.

[*]WP yazı içerisinde kullanılan resimlerin bağlantısı temanın izin verdiği ölçülerden büyük ise özel nedenler nedeniyle bağlantı seçenekleri; Ek sayfası olmalıdır.

(Bakınız ... bielof.com/google-gorsellerde-en-ustlerde-nasil-cikilir/)

Resim uzantısı;
JPEG formatları PNG formatlarına göre daha küçük boyut olabilmektedir.
Bir görsel resmi PAINT ile kaydetmek yerine Photoshop "web için kaydet" seçeneği sayesinde oldukça sıkıştıracaktır. (düşük-orta-yüksek-çok yüksek seçenekleri de mevcuttur)

(bielof.com/resim-optimizasyonu-nedir/ Bakınız... sayfa içerisinde bulunan "ilk resim" öne çıkan görsel değil)

Görselin İsimi:
Görsel ismi bahsettiğiniz şekilde abuk sabuk resim ismi olmayacağı gibi;
On-Page-SEO.jpg (hata resimler BÜYÜK yazılmaz.)

görsel-resim-ismi.jpg (hata resimler Türkçe yazılmaz.)
on_page_seo.jpg (hata resimler ALT TİRELİ (_)yazılmaz. Resim isimlerinde boşluklarda TİRE (-) kullanılmalıdır)
sitenizde-kullanilan-resim-isimleri-onemlidir-cunku-uzun-isim-olmaz.jpeg (hata resimler uzun yazılmaz. 50 karakterden sonra hata gösterme ihtimali yüksektir. Bakınız genellikle sosyal paylaşımlarda resim gösterme sorunları)
dogru-resim-boyle-yazilir (Doğru resim ismi böyle olmalı.)

(Bakınız... bugüne kadar her kese tavsiye ettiğim geçmiş mesajlarım)

Width ve height değerleri:
Sadece "Width ve height değerleri" değil aynı zamanda Tema kullanımı önemi ve görsel resim ölçüleri birbirine bağlıdır.

Görsel Temanın Ölçüleri hakkında Google tarafından yapılan açıklamayı sayfanın en altında bulabilirsiniz. (Bakınız... bielof.com/tema-kullanimi-gorsellerde-cikmak/)

Alt etiketi:
Görsellerde çıkmak istiyorsanız sadece alt etiketi eklemek yeterli olmayacaktır.

(Bakınız... bielof.com/google-gorsellerde-en-ustlerde-nasil-cikilir/ sayfa içi 1. resim)

Title etiketi:

Açtığınız konudan alıntı
Arama motorlarında bir görsel ararken her zaman yazdığınız kelimeyle uyuşan görseller çıkabilmektedir. Sizin ekleyeceğiniz title ile görselinizin aramalarda çıkacağı isim bir olmalıdır.

Görsellere TİTLE verilmez. ALT etiketi verilir. TİTLE linklere verilmektedir.

Google Görsellerde Çıkmak İstiyorum

Arama motorlarında Görsellerde Çıkmak o kadar kolay olsaydı her kes çıkardı.

Kaynak: https://wmaraci.com/forum/seo-isleri/google-gorsellerde-cikmak-istiyorum-bielof-com-314170.html

Cesur Teknik Kombi Servis firmasına SEO Destek görsel çalışması ve Google arama mototoru görsel arama sonuçları.

ataköy kombi servisi 2 ve 3
arnavutköy kombi servisi 2 ve 6
bayrampaşa kombi servisi 1-2-4-7 ve 8
beşiktaş kombi servisi 4
beyoğlu kombi servisi 1 ve 2
çatalca kombi servisi 1 ve 2
etiler kombi servisi 1 ve 3
eyüp kombi servisi 1
fatih kombi servisi 1 ve 2
güngören kombi servisi 1 ve 2
hadımköy kombi servisi 2 ve 3
kağıthane kombi servisi 1 ve 2
levent kombi servisi 1 ve 2
maslak kombi servisi 1-2-4 ve7
mecidiyeköy kombi servisi 1 ve 2
sarıyer kombi servisi 1 ve 2
silivri kombi servisi 1 ve 2
şişli kombi servisi 2 ve 6
sultangazi kombi servisi 1-2-3-5-6 ve 7
tarabya kombi servisi 1-2 ve 3
zeytinburnu kombi servisi 1 ve 2

Yanlış anlaşılmamak dileğiyle.
Hayırlı günler.

• Üyelik 10.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 81 / 133
  • Ticaret 24, (%100)
Belli başlı sıkıntılar nedeniyle moral bozukluğu vardı aramızda uzlaşma yaşandığı için sanırım biraz size patladım. Verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Seo hocası'nda bir soruda veya SEOzeo adlı bir firmanın sitesinde bulmuştum diye hatırlıyorum. O yüzden paylaştım. Bu arada reklamı kaldırırsanız memnun olurum imzanıza eklemek daha iyi olur. Yeniden teşekkürler.

TurkBeyi TurkBeyi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim Hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 105 / 192
  • Ticaret 46, (%89)
BiELOF ile bende ne kadar anlaşamasam da doğru söylüyor resimler büyük yazılmaz, wikipedia konusundan sonra buda ayrı bir hata olmuş, insanları bilgilendirmen çok güzel ama bence ilk önce kendin verdiğin bilgileri kontrol et ondan sonra paylaş böylece zaten yardımcı olmak istiyorsan daha çok insanlara yardım etmiş olursun, denemeden başkalarının söyledikleri ile yola çıkılmaz

wmaraci
wmaraci

yKz yKz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 22 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
faydalı oldu teşekkür ederiz

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
1- Google bir resmin width ve height degerini rahatlikla algilayabilir. Illa bir deger belirtmeye gerek yok.
2- Alt ya da title yerine html5 ile gelen figcaption daha etkili olabilir.
3- Anlamsiz isme sahip fotolara denk gelebilirsiniz (assdhdhdh12332.jpg gibi). Yani Google yaziyi analiz ederek o fotolarin ne oldugunu da cozmeye calisir. Ayni zamanda benzer fotolarla karsilastirir. Adult fotolari engelleme, yuz tanimlama gibi ust duzey algoritmalar kullanir.

Kisaca iphone fotosunun adini ipad.jpg olarak degistirsen, alt, width, height, title vs. yazsan o foto yine de kolay kolay ipad seklinde arayinca cikmaz. Soylemek istedigim konuya yazilanlara dikkat edin tabi ama arkada calisan algoritmayi da unutmayin. Bunlari yapinca hersey tamam olmuyor.

Benim bilgim bu sekilde :)

• Üyelik 10.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 81 / 133
  • Ticaret 24, (%100)
TürkBeyi wikipedia konusunda " mmodevri.com " sitemi 1 haftada " mmo forumları " kelimesinde wikipedia ve sosyal backlink desteği ile 1. sayfa 2. sıraya getirdim. Daha önce açtığım şikayet konusunu okursanız Owrotech ile sorun yaşadığımızdan kapanmıştı. Bununda kaynağı sağlam olduğu için paylaştım. Wikipedia'da 1 hafta tutsanız ki ben 2 hafta bir makaleye sadece 1 anahtar kelimeme link vermeme rağmen kaldırılmamıştı. Ön yargılar ile yaklaşmayın konulara lütfen :)

HusamettinUnal HusamettinUnal husow.ooo Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 2 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
sitemi kapatmadan önce (gorselarastir(dot)com) Galatasaray wallpaper,fenerbahçe wallpaper gibi birçok kelimede ilk 3 görseldeydim sadece onlarla değil p*rn* yazınca ilk benim sitem olduğu için görsellerde günlük 10kyı geçen tekil hitim vardı fakat google ajax apiyi kapadığı için daha fazla gelişemedim..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al