lostyazilim

Gerçek Dostluk! Sonuna Kadar İzleyin.

10 Mesajlar 1.378 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

Yazılı olarak :

Bir tanesi çok kurnaz atılgan birisi ise saf iki bir dost vardır. Kurnaz olan safın yanına giderek işlerin bozulduğunu söyler. Safta elinde ne var ne yoksa kurnaz dostuna verir. Kurnaz arkadaş bu parayla işini düzeltir. Kurnaz olan safın evlenmek üzere olduğu nişanlısını çok beğendiğini ve ondan vazgeçmesini söyler. Arkadaşı şaşkınlık içerisindedir ne diyeceğini bilemez aralarında o kadar kuvvetli bir bağ vardır ki arkadaşına hayır diyemez ve nişanlısından vazgeçer. Zaman içinde saf olanın işleri bozulur ve kurnaz olan aklına gelir ben ona iyilik yapmıştım oda bana yapar düşüncesiyle kurnazın iş yerine gider ve kurnazdan iş ister. Ama kurnaz ne yazıkki iş vermez. Üzüntü içinde ordan ayrılır yinede arkadaşına kızamaz. Bir gün sokakta dolaşurken yanına yaşlı bir adam yaklaşır fakir olduğu için ilaç alamadığını söyler bizim saf olan ilacını alar ve sohbet ederler adamı dinlendirir. Bir süre sonra adamın öldüğünü duyar ve üzülür. Adam bütün mirası saf olana bırakmıştır. Bizim saf olan kurnaz dostunun iş yerinin karşısında bir ev alır kendine. Bir süre sonra kapıyı dilenci bir kadın çalar karnının çok aç olduğunu söyler ve yemek vermesini ister. Bizim saf hiç düşünmeden kadını içeri alır. Kimsesi olmadığını öğrendiği kadının kendisininde yalnız olduğunu söyler. Ve bu evde birlikte yaşayalım. Kadında kabul eder bu teklifi bir süre sonra yaşlı kadın bizim safa kendine uygun bir kız bulup evlenmesini söyler. Bizim saf böyle bir kızı nasıl bulacağını böyle bir kız çevresinde bulunmadığını söyler. Yaşlı kadın tanıdığı bir kızın olduğunu söyler ve görüşmeler başlar görüşmeler sonrasında evlenmeye karar verirler. Davetiyeler basılmaya başlanır kırgın olduğu arkadaşınada davetiyeyi gönderir. Düğün günü gelir çatar ve damat mikrofonu alır başlar anlatmaya benim böyle bir dostum vardı ben ona zor zamanında para verdim destek çıktım. Evlenmek üzere olduğum nişanlımı beğendiğini söyledi içim kan ağlayarak ondan da vazgeçtim çünki biz gerçek dosttuk. Onun üzülmesini istemedim. İşlerim bozulduğunda çalışmak için onun fabrikasına gidip iş istedim vermedi. Çok üzüldüm ama yine kızmıyorum bu konuşma üzerine kurnaz olan daha fazla dayanamaz ve mikrofonu alır. Benimde bir zamanlar bir dostum vardı işlerim bozulduğu zaman ondan para istedim elindeki tüm parayı bana verdi. Sonra ondan nişanlısını istedim üzülerek nişanlısından da vazgeçti. Ama nişanlısını istememin sebebi o kadının arkadaşıma laik olmamasıydı. Kendisi çok saf olduğu için o kadından arkadaşımı bu şekilde kurtardım. İşleri bozulduğunda benden geldi iş istedi en iyi arkadaşımı kendi emrimde çalıştıramazdım o yüzden iş vermedim. Günün birinde karşılastığı yaşlı adam ise babamdı. Babam ölmek üzereydi arkadaşımın yanına onu ben gönderdim. Mirasını ben ona bıraktırdım. Evine gelen dilenci kadın ise annemdi. Anneme bakıp iyi yaşamasını sağlamak için yolladım. Şuan ise evlenmekte olduğu kız ise benim kız kardeşim. Onu arkadaşımla evlenmesi için ben ikna ettim . İŞTE BİZ BÖYLE DOSTUZ.

Makale bana aittir.
GuvenSEO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Onvr Onvr # Root Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek AR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 88 / 166
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel hikaye, çok beğendim.

arslanturk0687 arslanturk0687 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Var.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 1 / 198
  • Ticaret 2, (%100)
Benim kulakta kelimeleri anlamakta az zorluk var. Metin olarak yok mu?
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
arslanturk0687 Hemen yazayım hocam 10 dakkaya hazırlarım.

Ek Olarak: Bir tanesi çok kurnaz atılgan birisi ise saf iki bir dost vardır. Kurnaz olan safın yanına giderek işlerin bozulduğunu söyler. Safta elinde ne var ne yoksa kurnaz dostuna verir. Kurnaz arkadaş bu parayla işini düzeltir. Kurnaz olan safın evlenmek üzere olduğu nişanlısını çok beğendiğini ve ondan vazgeçmesini söyler. Arkadaşı şaşkınlık içerisindedir ne diyeceğini bilemez aralarında o kadar kuvvetli bir bağ vardır ki arkadaşına hayır diyemez ve nişanlısından vazgeçer. Zaman içinde saf olanın işleri bozulur ve kurnaz olan aklına gelir ben ona iyilik yapmıştım oda bana yapar düşüncesiyle kurnazın iş yerine gider ve kurnazdan iş ister. Ama kurnaz ne yazıkki iş vermez. Üzüntü içinde ordan ayrılır yinede arkadaşına kızamaz. Bir gün sokakta dolaşurken yanına yaşlı bir adam yaklaşır fakir olduğu için ilaç alamadığını söyler bizim saf olan ilacını alar ve sohbet ederler adamı dinlendirir. Bir süre sonra adamın öldüğünü duyar ve üzülür. Adam bütün mirası saf olana bırakmıştır. Bizim saf olan kurnaz dostunun iş yerinin karşısında bir ev alır kendine. Bir süre sonra kapıyı dilenci bir kadın çalar karnının çok aç olduğunu söyler ve yemek vermesini ister. Bizim saf hiç düşünmeden kadını içeri alır. Kimsesi olmadığını öğrendiği kadının kendisininde yalnız olduğunu söyler. Ve bu evde birlikte yaşayalım. Kadında kabul eder bu teklifi bir süre sonra yaşlı kadın bizim safa kendine uygun bir kız bulup evlenmesini söyler. Bizim saf böyle bir kızı nasıl bulacağını böyle bir kız çevresinde bulunmadığını söyler. Yaşlı kadın tanıdığı bir kızın olduğunu söyler ve görüşmeler başlar görüşmeler sonrasında evlenmeye karar verirler. Davetiyeler basılmaya başlanır kırgın olduğu arkadaşınada davetiyeyi gönderir. Düğün günü gelir çatar ve damat mikrofonu alır başlar anlatmaya benim böyle bir dostum vardı ben ona zor zamanında para verdim destek çıktım. Evlenmek üzere olduğum nişanlımı beğendiğini söyledi içim kan ağlayarak ondan da vazgeçtim çünki biz gerçek dosttuk. Onun üzülmesini istemedim. İşlerim bozulduğunda çalışmak için onun fabrikasına gidip iş istedim vermedi. Çok üzüldüm ama yine kızmıyorum bu konuşma üzerine kurnaz olan daha fazla dayanamaz ve mikrofonu alır. Benimde bir zamanlar bir dostum vardı işlerim bozulduğu zaman ondan para istedim elindeki tüm parayı bana verdi. Sonra ondan nişanlısını istedim üzülerek nişanlısından da vazgeçti. Ama nişanlısını istememin sebebi o kadının arkadaşıma laik olmamasıydı. Kendisi çok saf olduğu için o kadından arkadaşımı bu şekilde kurtardım. İşleri bozulduğunda benden geldi iş istedi en iyi arkadaşımı kendi emrimde çalıştıramazdım o yüzden iş vermedim. Günün birinde karşılastığı yaşlı adam ise babamdı. Babam ölmek üzereydi arkadaşımın yanına onu ben gönderdim. Mirasını ben ona bıraktırdım. Evine gelen dilenci kadın ise annemdi. Anneme bakıp iyi yaşamasını sağlamak için yolladım. Şuan ise evlenmekte olduğu kız ise benim kız kardeşim. Onu arkadaşımla evlenmesi için ben ikna ettim . İŞTE BİZ BÖYLE DOSTUZ.

arslanturk0687

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Var.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 1 / 198
  • Ticaret 2, (%100)
Kotil çok sağ ol. Hakkını helal et. İznin olursa hikayeyi blog sitemde yayımlamak istiyorum.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
arslanturk0687 Hocam tabiki ne demek yanlız öyle okunması için yazdım onu fazla özen göstermedim ama tabiki yayınlamak isterseniz yayınlayabilirsiniz. Helal olsun ne demek :)

• Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Var.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 1 / 198
  • Ticaret 2, (%100)
Kotil Sağ ol. Şu an bir düzenden geçirim o zaman. Yayımlayınca link atarım özelden.

BeTu BeTu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Video olarak bunu ekleseydiniz keşke :) https://www.youtube.com/watch?v=7eGdz-W3mF0
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
BeTu Sizimi kırıcam :) Konuya bakın video değiştirildi. Teşekkür ederim bu arada daha iyi bir video bu.
BeTu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Var.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 1 / 198
  • Ticaret 2, (%100)
Kotil yazıyı düzenledim. Özelden link atıyorum.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al