wmaraci reklam
lidertakipci

Herkes Kendi Sitesine SEO Yapabilecek !

39 Mesajlar 4.667 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Control Control WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Hizmetleri, Editörlük
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 153 / 34
  • Ticaret 67, (%100)

adlbelge adlı üyeden alıntı

- Doğrudur. Ama hepsine aynı yazıyı göndermeyin. Bu işin önemli kısmı yazı içinden backlink almakta değildir buradaki seo sırrı aslında yazı yazma sanatıdır. Öyle bir başlıkla yazınki o h1 başlık google da aratıldığında ilk sırada çıksın. Çıkar mı? Evet çıkar en azından ilk sayfada çıkacaktır. Olmayan bir başlık olsun. Çok arananlar listesinde olmadığı halde baya aranan uzun kuyruklu cümleler var onları yakalayıp onlar üzerinden yazı hazırlayarak içinden link alın.

- İndexlenmeden silinirse çok iyi. İndexlenip silinirse çok hoş olmayacaktır. Yukarıda da dediğim gibi kaliteli yazı hazırlayın ki silmesinler.

- Çöp değilse doğrudur. Hem çeşitleme olmuş olur hemde fayda sağlar. Ama büyük faydalar beklemeyin.

- Karşılık olarak sitenizden link isteniyorsa hiç bulaşmayın. Zararı yararından fazladır. En basitinden karşılıklı açık şekilde link alışverişi seo açısından iyi olmaz.

- Bu daha çok hızlı indeks alma konusunda faydalıdır.

Dizinlere kayıt olurken tanıtım yazısı kısmına yazdığınız şeyler aldığınız linklerden önemlidir.

Saygılar

(Not: Konuyu açan arkadaş umarım yadırgamaz. Soruları beğendiğim için cevap verme ihtiyacı duydum.)

Ek Olarak:

Site dışı Seoda en önemliler;

1- Anchor text kullanımı (baclinklerde)

2- Anchor text dağılımı,

3- Kaliteli içerik üretmek... (özellikle tanıtım yazıları için)

Şöyle bir paylaşımda bulunmak istiyorum. Site içinde yayınladığınız makaleler mi yoksa site dışında yayınladığınız tanıtım yazıları mı daha önde diye sorsaydınız (her ikiside önemli yani bu anneni mi daha çok seviyorsun babanımı sorusu gibidir) %51 le site dışında yayınladıklarınız olacaktır.

DENEYİN..!

Site içine tanıtım yazısı hazırlar gibi yazı hazırlayın. Site dışına ise kendi sitenize yazı ekleyecek ve çok okunsun gayretiyle yazı ekleyin.

Sonuç tersinden çok çok daha etkili olacaktır.

DOĞRUSU ise her ikisininde kullanıcı deneyimi yüksek yazılardan oluşmasıdır. (hem site içi hemde site dışı yazılar)...

İki örnekli site çalışmasında her zaman site dışındaki yazıları daha kaliteli olan siteler etkili yükseliş yapar. Ancak site içinde kötü yazılar olsun demiyorum. Buradaki seo tekniğini doğru anlamakta fayda var.

Saygılar

Konuya genel olarak hakimim ancak karşılıklı bilgi almak amacıyla sorduğum soruya verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum sizlere.

Giriş düzeyinde olan bu soruların cevapları aşağı yukarı her görüş altında aynı sonucu verecektir.

Konuya ilgi ve zaman ayıran herkes için yapıcı bilgiler verildiği takdirde çok daha faydalı olacaktır bu konu. Özellikle "Site içinde yayınladığınız makaleler mi yoksa site dışında yayınladığınız tanıtım yazıları mı'' burada söylemek istediğiniz sonuç kesinlikle doğrudur. Makaleyi site içine basıp geçeyim ve çok iyi sonuçlara ulaşayım kavramı hemen hemen kalktı durumunda. Site dışı yapılacaklar çalışmalar ve kaliteleri artık sitelerimizi etkileyen en önemli faktörler.
Günde 1-2 (site içeriğine göre değişiklik gösterir) adet yayınlanacak olan makale şuan için yeterlidir. Geri kalan zamanı site dışı çalışmalara ayırmak en doğrusudur.

wmaraci
reklam

nazweb nazweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek editör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 30 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
zayıflamayla ilgili bir konuyu gözüme kestirdim aylık aranma hacmi 20bin civarı
kwfinder.coma göre seosu ise 8, yani diğer zayıflama konularından daha düşük.

Sorum şu, bu konuyla ilgili yurtdışından sağlam bir makaleyi tercüme ettirip, sitede yayımladıktan sonra 100 arkadaşımdan yorum isteyeceğim, hepsi ayrı Ip'de,
aslında bir çeşit deneme olacak bu, yalnızca doğal olmayan yorumlarla konu ne kadar üste taşınacak

senelerin editörlük tecrübesiyle yorumların çok etkili olduğunu biliyorum, böyle bir şey denerken, googleda konu spam olarak algılanabilir mi?
sorun yaşamamak için, tüm arkadaşlardan ayrı günde yorum istemesem veya her gelen yorumu bir sonraki onaylasam peş peşe onaylamasam, yahut öneriz ne?

TamirServis TamirServis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ruhum öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 24 / 7
  • Ticaret 5, (%80)
Size bir sorum var;
wordpress te sayfalar bölümünde "front page" sayfası bulunuyor. Bir nevi öne çıkarılmış sayfa anlamı taşıyor ve bu sayfayı düzenle tuşuna bastığımda sitenizin ana sayfasına girdiğini görüyorsunuz. Ve benim sitemde bu alan boş hiç bir etiket, vb. mevcut değil doldurduğumda ise anasayfada gözükmüyor. Wordpress te yeni oldugum için bilmiyorum bu sayfa tam olarak ne demek? google burdaki yazıları değerlendiriyormu ona göre 1-2bin kelimelik özgün bir makale gireceğim bu bölüme?

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Ziyaretçi sayım da düşüş ve yükseliş oluyor sayılar farklı oluyor bir ara 7.5k şimdi 2.5k zor görüyor ve adsense 350 bin gösterim 800 tık'a 28tl verdi ...

Siteyi özel den atıyorum.

wmaraci
wmaraci

runal runal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad R** Ü**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 12 / 17
  • Ticaret 15, (%100)
www.ksflm.net i de analiz edebilir misin

evdecorium evdecorium WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar seo konusunu öğrenmek ve kendimi geliştirmek istiyorum, ancak forumlarda makalerde hep ucu açık, genel ifadeler var. Mesela resim alt etiketi nasıl düzenlenir bilgi bulamadım. Anahtar kelimelerde nasıl yukselinir yine net ve açıklayıcı bir bilgi bulamadım. Ben bunları nasıl ogrenicem bana yol gösterirseniz çok mutlu olurum.

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Dostum site adı temsili orneksite.com ve "örnek site" keyword olarak 3000/ay araması var. Bing'de site 1 numarada çıkıyor doğal olarak ancak google efendi 10. sayfadan önce göstermiyor siteyi.

Sayfada Örnek Site marka adı olarak çokça geçiyor. Bunu sanırım google keyword stuffing olarak algılıyor diye marka adını "ÖrnekSite" şeklinde kullanmaya başladım ertesi gün 9. sayfaya aldı sonraki gün tekrar 10. sayfa.

Google efendiye burdan sesleniyorum kardeşim sitemizin adı bu ne yapalım kullanmayalım mı site adını sayfada :)

Başka keywordler aramalarda daha iyi konumda çıkıyor ama site adını içeren esas keyworde google takmış durumda. Önerilerin nelerdir?

qgrup qgrup Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Laptop teknik servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 201 / 60
  • Ticaret 11, (%100)
PM attım hocam teşekkürler

blanc41 blanc41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 32 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
pm attım hocam bakarsınız müsait bi zamanda

www.sametavci.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al