wmaraci reklam

sub domain seo etkisi?

5 Mesajlar 809 Okunma
wmaraci reklam

yunus3346 yunus3346 Yakında.. Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 13 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba benim bir domainim var kendi başına keyword felan değil yani aylık 800 araması var googleda. ama "subdomain site" şeklinde aylık 50000 araması var. Ve subdomain çeşidi çok mesela başka bir "subdomain1 site" aranması 8000 diğeri 5000 gibi gibi gidiyor. Ve domain .net olarak alındı.

Şimdi size sorum ben siteyi bu şekilde subdomainler şeklinde açsam seo ya etkisi olur mu? yoksa site/kategori şeklinde mi açayım

Yapım aşamasında..
wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Subdomain açarsan, her domain için ayrı çalışma yapman gerekir. Kategori açarsan ve içerikler benzersizse, hem sayfa otoriten hem domain otoriten birlikte artar.
Artık eskisi gibi anahtar kelimenin illa alan adında geçmesi gerekmiyor. Google algoritmasını sürekli güncelliyor. Birçok marka, anahtar kelime içermediği halde kelimesinde ilk sırada.
İçerik + Backlink kaliteliyse o site her şekilde istenilen noktaya gelir.

• Üyelik 22.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 13 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
size katılıyorum subdomain olarak açarsam hepsine tek tek wordpress kur tema kur felan olacak ama bazı arkadaşlar hala keywordun domainde olması gerektiğini söylüyor yani eğer subdomain olarak açmam daha hızlı bir yükselişe neden olacaksa çalışmaları yaparım sıkıntı değil. Diğer arkadaşlarda fikirlerini söylerlerse iyi olur

Yapım aşamasında..

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Her subdomain'e wordpress kurman gerekmiyor ben bu işlemi önceden yapmıştım ama şuan unuttum tabi. Ayrıca subdomain şeklinde çok büyük faydası oluyor. Buna en iyi olarak bazı program siteleri var sırf hit almak için bu işlemleri yapanlar var ama bu işlemler hem para gerektiren bir işlem hemde emek.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 13 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Penunbra evet dediğini bende gördüm birtane subdomain eklentisi ile hallediliyormuş ama eklentinin sayfasında bile düzgün bir tema yok acaba eklenti temaları mı desteklemiyor bilemiyorum nedir.com sitesine baktım bugun oda mesala web.nedir.com gibi açmış herşeyi subdomain yapmış.. nasıl yaptığın aklına gelirse konuya ekler misin ya da pm atar mısın

Yapım aşamasında..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al