wmaraci reklam
lidertakipci

Bu siteler ne alaka ?

7 Mesajlar 1.642 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

grey23 grey23 WebmasterTR Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Google Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 1037
  • Beğeniler 243 / 172
  • Ticaret 14, (%100)

Blogger panelinde bu sitelerden ziyaretçi geldiği gözüküyor
bazılarına girdim baktım *** sitelerinden tutun ne olduğu belli olmayan sitelerden ziyaretci akışı gerçekleştirilmiş.
Bunun sebebi nedir acaba ?

Özellikle işin ilginç kısmı bu urlden siteme bağlanıyorum...
bu site nedir nasıl bole siteme bağlanıyor.

http://2780140762113496436_b13d43e7ba9b441acb01b1d5f97ccfbe3df6f89b.blogspot.com.tr/

wmaraci
reklam

makalepark makalepark WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 38 / 28
  • Ticaret 5, (%100)
sitenizin ayna siteleri oluşturulmuş, veya oluşmuş. bu bir saldırı da olabilir. veya kendiliğinden olan internet üzerindeki çöp site veya ayna site mantığı ile çalışan kişilerce veya otomatik bir bot tarafından da yapılmış olabilir.

yapmanız gerekeni söyliyim hocam, google analitik e girin o linkleri tek tek filtreleyin. daha yanaşamazlar sitenize.

aynı zamanda bunlar sitenizi öldüren hareketler. sitenizi aşağıya çeken hareketler. ya düşmanınız var, yada internet ortamında siteniz ayna yapılmaya çalışılıyor olabilir. kolay gelsin.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

Bu sitenin aynısından yaptırılacaktır! http://goo.gl/YiBrSn

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

makalepark adlı üyeden alıntı

sitenizin ayna siteleri oluşturulmuş, veya oluşmuş. bu bir saldırı da olabilir. veya kendiliğinden olan internet üzerindeki çöp site veya ayna site mantığı ile çalışan kişilerce veya otomatik bir bot tarafından da yapılmış olabilir.

yapmanız gerekeni söyliyim hocam, google analitik e girin o linkleri tek tek filtreleyin. daha yanaşamazlar sitenize.

aynı zamanda bunlar sitenizi öldüren hareketler. sitenizi aşağıya çeken hareketler. ya düşmanınız var, yada internet ortamında siteniz ayna yapılmaya çalışılıyor olabilir. kolay gelsin.

Hocam öyle bir yazmışsınız ki Cinli korku filmi izliyor gibi hissettim kendimi, sitenizi öldüren hareketler, düşmanınız var, ayna yapmaya çalışıyorlar falan :) hafif bi ürperme hissettim açıkcası :)

Ek olarak bende backlink şeyini düşünmüştüm, hani bazı siteler hazır backlink diye site adresinizi giriyorsunuz ve sitenizi eklemesi ücretsiz yerlere ekliyorlar, onlar eklemiştir belki diye düşümüştüm.
makalepark

kişi bu mesajı beğendi.

makalepark makalepark WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 38 / 28
  • Ticaret 5, (%100)
ehehehe sorma bende okuyunca bi garip oldum şimdi :D demekki o an ki ruh halim nasılsa öyle yazmışım.

ama geçmişte başıma geldiği için çat pat hatırlıyorum. birde bu resim çalan siteler varya ayna özellikli onlar aklıma geldi. bi beyin fırtınası yapayım dedim. ama son verdiğim bilgi google analitik filtreleme o doğru çünkü, ben bana zararlı siteleri tespit edip, oradan filtreliyorum.

çünkü 0 saniyeli girişler dahi siteyi aşağılara çekebiliyor. zaten niyeti iyi olan yönledirme veya direct ziyaret adreslerini ilk görüşte anlıyorsun. ama niyeti kötü olanlar anında şakkadan anlaşılıyor.

dikkat etmek lazım. :)

Bu sitenin aynısından yaptırılacaktır! http://goo.gl/YiBrSn
wmaraci
wmaraci

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
Bir seo saldırısı olabilir, Sitenize gelip yorum atıp giderler :) Wordpress kullanıyorsanız akismet eklentisi işineze fazlasıyla yarayacaktır.

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com

grey23 grey23 WebmasterTR Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Google Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 1037
  • Beğeniler 243 / 172
  • Ticaret 14, (%100)
blogger kullanıyorum.
takipteyim.

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)
Verdiğiniz url'ye girdiğiniz zaman sizin asıl blogunuza yönlendirir, yönlendirmese bile indexe kapalıdır. Blogger tarafından oluşturulur ve blog id'sini içerir. Adreste korkulacak bir şey yok. Gelen ziyaretçilerde de korkulacak bir şey yok. Bunlar aslında siteye girmiyorlar. Analytics tarafındaki bir açıktan faydalanarak istatistik manipüle ediyorlar. (Maksat kendi sitelerine ziyaretçi sağlamak.)

ingilizceogrenmeliyim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al