freelance iş ilanları

Bir yazıyı iki sitede yayımlamak

10 Mesajlar 1.094 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ankarali87 ankarali87 ..::ANKARA::.. Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek boya kontrol inspector
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 213 / 112
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar 2 tane kadın bloğum ve 1 tanede giyim ve genel boğum var. Malum makale yazmak içerik bulmak kolay değil. Örneğin özgün yazılmış bir yemek tarifi var elimde resimleriyle beraber 2 sitede nasıl paylaşabilirim? Maksat 2 sitemede içerik eklemiş olacağım.

Sitelerimizi Googlede arayıp organik trafiği artıralım (Dayanışma) >>> https://goo.gl/TTfPYj
wmaraci
reklam

Yildiz Yildiz Dünden biraz daha fazlası Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Uzay
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 3 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
En sonuna kaynak olarak diğer siteni gösterirsin, hem link çıkışı olur hem kopya olarak algılanmaz.
ankarali87

kişi bu mesajı beğendi.

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)

Yildiz adlı üyeden alıntı

En sonuna kaynak olarak diğer siteni gösterirsin, hem link çıkışı olur hem kopya olarak algılanmaz.

Kaynak gösterimin ne faydası olacak kopya algılanmaması dışında?

• Üyelik 08.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Uzay
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 3 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
ponpei İki site var ikisininde hem ortak hem ayrı ayrı kitleleri olabilir. Sen a sitesindeki yazıyı b sitesinde kaynak göstererek paylaşırsan, b sitesinin kitlesi a sitesini keşfeder ordan oraya trafik kazanırsın. Haksız mıyım?

wmaraci
wmaraci

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)

Yildiz adlı üyeden alıntı

ponpei İki site var ikisininde hem ortak hem ayrı ayrı kitleleri olabilir. Sen a sitesindeki yazıyı b sitesinde kaynak göstererek paylaşırsan, b sitesinin kitlesi a sitesini keşfeder ordan oraya trafik kazanırsın. Haksız mıyım?

Billmediğim için sordum yanlış anlama, bilgi içinde teşk ederim. Mantıklı yaklaşım.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Ben şunu blimiyorum. İki farklı siteye aynı yazıyı girdik diyelim. İki siteden birine girdiğimiz yazının sonuna diğer siteyi kaynak olarak belirttik. Google'nin botları veya google text okuyor mu ki KAYNAK: http://ilgilisite.com olarak belirttiğimiz kaynağı algılasın? Yildiz

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Evet link verilmemişse google tarafından ceza dahi alabilir, kaynak gösterilirse bir nebze. Fakat tüm yazılar aynı ise kaçış yok şimdi düşmese manuel işleme 2 ay sonra düşer. Kalitesiz içerikten ikisinden biri gümler.

• Üyelik 08.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Uzay
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 3 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
UNKEF Tanıtım yazılarında da yazı içerisinde çıkılan linklerin nedeni, google botlarının siteyi bu anahtar kelime üzerinden siteyi ziyaret etmesi. Sen kaynak olarak link çıkışı yaptığında google "b" sitesinden "a" sitesini ziyaret eder, oradaki içerikle çıkış yaptığı sitedeki içeriği karşılaştırdığında kaynak verildiği kanısına ulaşır. Ama sen iki sitede de birbirini kaynak olarak gösterirsen sonucu ne olur bilemiyorum, spam olarak algılayabilir.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Eğer böyleyse ki öyle diyorsunuz çok iyiymiş hocam. Ben tek bir yazıyı iki sitemde girmiyordum google kopya içerik olarak algılar diye. Aynı yazıyı girdiğim bir siteye KAYNAK:http://ilgilisite.com diye belirtsem dahi google bunu algılamaz algılasa bile zarar verir diye düşünmüştüm hep.

Çünkü sen ben gibi insanlar çalışanlar tarafından kontrol edilmiyor siteler. Bir sistem var ona göre gidiyor. Aslında bu çok önemli bir konu. Ney olarak google şartları ne diyor bu konuda acaba.

• Üyelik 08.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Uzay
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 3 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
Bir tane ana site belirle, diğerleri paravan site görevi görsün. Ana siteden kaynak göstererek yazı alabilirsin. Zaten dikkat edersen bir çok yan haber sitesi yazıyı özgünleştirmek yerine kaynak olarak alıyor yazıyı. Ama hiç biri özgün bir yazının yerini tutmaz tabiki. Sana yararları anasiteyi dışardan beslemiş olursun, yan sitende de hem içeriğini arttırmış olursun hemde google'ın gözünde diğer sitelerle etkileşimde bulunan bir site statüsünde olursun.

Ama bu demek değilki ben bu şekilde içerik doldurur, adsense alırım. İçerisindeki yazıların %80 %90 dan fazlası kaynak gösterimli yazı içeriklerle oluşuyorsa bu siteye hem zarar verir hem adsense alamazsın. UNKEF
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al