wmaraci reklam
lidertakipci

Soru - Cevap

9 Mesajlar 1.024 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Osman Osman hayat cesurları sever Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Öneriler benzeri bir kategori göremediğim için konuyu buraya açma gereğinde bulundum.

Misafirlerin de görebileceği bir Soru-Cevap kategorisi açılsa hem iç hem dış olarak bilgi paylaşımlarımızı çoğaltmak WMAraci.com için faydalı bir proje olacağı kanatindeyim.

Hayat Cesurları Sever
wmaraci
reklam

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14471
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
Ne tür sorulardan bahsediyoruz?

Deneyim demeyin, deneyin!

• Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)

Paşa adlı üyeden alıntı

Ne tür sorulardan bahsediyoruz?

Misafirler'e anasayfa da sunulmuş bazı araçlar bulunmakta. Bunun yanı sıra Soru - Cevap şeklinde ayrica bir kategoride olması faydalı olacaktır.

Örnek:

Soru - Cevap kategorisi
Hasan nickli kişi kayıtlı değil, Soru - Cevap kategorisine konu açma izni verilip sorularınızı yoneltebilir wmaraci üyeleri ve yöneticileri tarafından soruları giderebilir.

Hasan:
Wordpress için neleri dikkate almalıyım <- Hasan'ın açmış olduğu Soru Cevap kategorisi altındaki konu.

Cevap Wmaraci üyeleri tarafından

Şu şu gibi konuları dikkate alabilirsiniz..

statusicon ile soru cevaplandı gibi bir butonda yapılabilir.

Yukarıdaki verdiğim konular tamamen bir örnektir.

Hayat Cesurları Sever

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14471
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
Anladım. Fakat soru sorup yardım almak isteyen kişiler birkaç dakikasını ayırıp sisteme üye olabilir değil mi? :)

wmaraci
wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Ziyaretçiler için değilde, WM Aracı üyeleri için olan bir sistem olsa bence daha iyi olur.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)

Paşa adlı üyeden alıntı

Anladım. Fakat soru sorup yardım almak isteyen kişiler birkaç dakikasını ayırıp sisteme üye olabilir değil mi? :)

Katılıyorum mantıklı. Tabi buna sadece misafirler için değil, kayıtlı kullanıcılar içinde geçerli kılabiliriz. Tamamen her konuyla ilgili Soru - Cevap kategorisi oluşturulabilir.

Aslında bir çok projelerim var bunlardan bir diğeri ise;

WMAraci ya özgü yapılmış tamamen web veya programlarla alakalı başlıklar. Yani bir hesaplama programı yaparsınız c+ üzerinden bu wmaraci içindir bu tarz başlıkları WMAraci Özel gibi kategori altında paylaşılabilir.

Hayat Cesurları Sever

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14471
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
Soru cevap diye bir kategori altında hertürden sorunun sorulması düzeni bozar. Eğer sorucevap kategorisi altında alt kategoriler açmaya kalkarsak o zamanda forumdaki diğer kategorilerin anlamı kalmaz.

Zaten forumdaki kategorilere göz atarsan büyük oranda sorucevap yani webmasterlara destek ve bilgi alışverişi ile ilgilidir.

----

Wmaracı'na özel konu ve programlama konularıda yine ilgili kategori altına açılabilir bir mahsuru yok. Gerekli görülürse de sabit konu haline getirilebilir..

Eğer ki örneğin programlama kategorisinde wmaracı'na özgü konularda büyük bir yoğunluk yaşanırsa ileride bir alt kategori ile o konuların diğerlerinden ayrılması sağlanabilir zaten..
Osman

kişi bu mesajı beğendi.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Ben kendi adıma bunun gereksiz olacağını düşünüyorum.Çünkü forum karşılıklı yorumların bulunduğu bir platform.Yani isteyen kısa soru cevap etkileşimine girebiliyor :)

• Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)

Paşa adlı üyeden alıntı

Soru cevap diye bir kategori altında hertürden sorunun sorulması düzeni bozar. Eğer sorucevap kategorisi altında alt kategoriler açmaya kalkarsak o zamanda forumdaki diğer kategorilerin anlamı kalmaz.

Zaten forumdaki kategorilere göz atarsan büyük oranda sorucevap yani webmasterlara destek ve bilgi alışverişi ile ilgilidir.

----

Wmaracı'na özel konu ve programlama konularıda yine ilgili kategori altına açılabilir bir mahsuru yok. Gerekli görülürse de sabit konu haline getirilebilir..

Eğer ki örneğin programlama kategorisinde wmaracı'na özgü konularda büyük bir yoğunluk yaşanırsa ileride bir alt kategori ile o konuların diğerlerinden ayrılması sağlanabilir zaten..

Teşekkür ederim ilgilerinizden ötürü. İlerideki yogunluk durumunu göze alarak diğer konuyu sunmuştum.

Hayat Cesurları Sever
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al