wmaraci reklam
lidertakipci

Trafikte ki dengesizlik cpanel

5 Mesajlar 576 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

afazi afazi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 91 / 36
  • Ticaret 21, (%100)
Arkadaşlar ozkula'dan reseller bayi aldım ve bir site barındıyorum. Sitenin günlük hiti 150-200 arası. 150-200 hite 10 GB aylık trafik alanım vardı yeterli diye düşünmüştüm ve 20 günde ortalama 3.5-4gb alan doldu. Sonra ki 1 gün içinde bir anda site 6 GB alanı doldurdu. Bende o gün hitlerin arttığını düşünmüştüm lakin 200 den bile azdı. yani 1 günde 150-200 hite 5-6 GB arası trafik alanı doldu. Hemen paketi yükselttim 50 GB'ye çıkardım yaklaşık 3 gün oluyor paketi yükselteli ve 11 GB alan dolu! 3 günde 11 GB trafik gitti toplasan siteye 3 günde hit 450-500 arası. Ticket attığımda ise siteye eklediğiniz resimlerden dolayı diyorlar eklediğim resimler 125 x 160 ' dan fazla değil. Şimdi ne yapmalıyım ?

wmaraci
reklam

VBMaSTeR VBMaSTeR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimyager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 26 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam, böyle bir işlem için reseller almak gereksiz. Ne kadar ödüyorsunuz bilmiyorum ama, hemen guzel.net.tr ye girin ve fransa lokasyon limitsiz hosting paketine geçin. 3 gb alan, limitsiz trafik 49 Tl idi 6 ay önce. Baktınız hitiniz arttı, kaynak kullanımı yetmiyor, hemen fransa lokasyon VPS ye geçersiniz. Ama ben 1500 anlık tekili gördüm hosting paketinde.

• Üyelik 08.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 91 / 36
  • Ticaret 21, (%100)
VBMaSTeR 2. çalıştığım yer zaten burası, ve her ay hit artmıyor bir şey artmıyor şuana kadar hep paket artışı yaptım boş para verdim öyle. belki 2 ay da 100 lira sadece artış için vermişimdir. Gereksiz para gidiyor, hitlerim artışa geçsin o zaman önemli değil çalıştığım yer en iyisini alırım yinede ama hit yok bir şey yok yok site içi yüklediğiniz dosyalar yok hitler hocam hit yok dosya aynı yükleniyor ama trafik artıyor

VBMaSTeR VBMaSTeR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimyager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 26 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam ozaman şöyle yapın.
Kaynakları, disk alanı ve trafiği işinize gelen, yani artırma ihtiyacı duymacayacağınız bir paket bulun. Ben genellikle önce limitsiz trafikli paketlere yöneliyorum.
Paketinizi alırken kesinlikle dedicated ip alın. Bana göre ayrılmış ip kullanmak sizi baya bir ileriye götürecektir. Ben şuan çalıştığım firmada bu tarz bahaneler göremiyorum. Aylardır terabaytlık trafik harcıyorum, bir taneside çıkıp ya arkadaş sen bana 1 yıllığına 49 TL verdin barındırdığın siteye bak.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 91 / 36
  • Ticaret 21, (%100)
Limitsiz Linux hostinge geçtim şimdi. bende bakalım site hitlenince natro gibi büyük yerlere yöneleceğim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al