wmaraci reklam
lidertakipci

Satın Aldığım Linkler Etki Göstermiyor

14 Mesajlar 1.128 Okunma
wmaraci reklam

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Selam arkadaşlar. 200 Tl ödeyerek 20 adet alexa ve pr değeri yüksek sitelerden link satın aldım. 15 gün geçmesine rağmen en ufak bir kıpırdama dahi olmadı. Okuduğum kadarıyla 5 ile 10 gün arasında linklerin etkisini göstermesi gerekiyormuş. Neden böyle oldu acaba bir fikri ya da önerisi olan var mı?

wmaraci
reklam

Golsime Golsime Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Takılıyo
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 206 / 195
  • Ticaret 26, (%96)
Link başına 10 tl verdiyseniz bir sıkıntı olabilir hocam siteleri bir fake pr testinden geçirin bence 10 tlye linkmi olur.

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Golsime Hayır hocam kesinlikle fake değil. Siteler yabancı ve gerçekten kaliteli. Yani pr8 bile var içlerinde.

murat709 murat709 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 48 / 66
  • Ticaret 8, (%100)
Sitelerin güncelliği ve link çöplüğüne dönmüş olmasıda etki eder diye biliyorum.

wmaraci
wmaraci

Golsime Golsime Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Takılıyo
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 206 / 195
  • Ticaret 26, (%96)
renpeli Hocam bu link işlerinden çok anlamam ama piyasaya arada bir göz atıyorum yani tanıtım yazıları bile 15-20 tl (ki bunlar pr8 değil) bu yüzden 10 tl link almak çok ucuz sanki...

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
murat709 Link çöplüğü yok hocam hepsini tek tek kontrol ettim.

• Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 48 / 66
  • Ticaret 8, (%100)
Güncel mi peki?

• Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
murat709 Onu kontrol etmedim hocam şimdi bakacağım ama en ufak bir kıpırdama bile olmaması normal mi? Yani düşünün Alexa 300-400k ve en düşük pr3.

• Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 48 / 66
  • Ticaret 8, (%100)
Güncellik bence önemli. Bazı siteler var sadece link satışı yapıyor içerik girilmiyor. Ama hiç kıpırdama olmayışı belkide sizin sitenizden kaynaklı olabilir. İç seo ayarları filan yapıldı mı?

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Bu konuları daha evvel çok kişiye belirtmiştim ama sanıyorum ki bunu gördüğümüz zaman ve yaşayarak farkına varabileceğimizi düşünerek tekrar belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

"ucuz etin suyu yavan olur" diye boşuna söylemiyorlar. 10 TL'ye link satın alınıyor ve bu düşük rakam insanları cezbediyor ve birden fazla kişi link alıyor. Footer link çöplüğüne dönüyor. Bunun harici O sitelerin "spam score" puanlamaları nedir? Bir sitenin sahibi eğer link satıyor ise sürümden para kazanarak bir anda siteye 30 tane link koyabilir. Buna site sahibi karar verir. Bile bile lades demek böyle bir şeydir.

Biz de link satıyoruz, tanıtım yazısı satıyoruz. Halbuki buna rağmen bile 70 TL'ye satılan linkin PR7 değerine sahip olması DA ve PA değerlerinin ise 40 55 arası olması % 0 spam score olması ve 9 yıllık alan adının olmasından ziyade 100K alexa değerinin de olması fiyatın çok fazla olduğunu dile getiren kişiler ile yorumlamaya mağruz kalıyor.

Pagerank, güncellemesi bittiği için var olan değerler artık Alexa, Authority değerleri baz alınarak hizmet alınıyorken, hala Pagerank değerleri baz alınarak işlem sağlanan sitelerin olması biraz düşündürücü. Piyasa da sürümden para kazanayım ne olursa olsun banane diye geçinen kişiler varken, işini dürüst ve saygıyla yapan kişilerin de arka planda kalması üzücü bir durum.

Bir siteden link alınıyor ise O sitenin iç ve dış seo ile hiç bir bağlantısı yoktur. Sitenin güncelliği ve otorite değerleri her zaman önemlidir. Düşünün ki şöyle bir örnek sunacağım size. Bir siteden dofollow veya nofollow link alınıyor ancak sitede 10 tane çıkış var. Bu kadar çıkış olan ve her birisi do ve no olarak eklenen linklerin etkisi ne kadar etkili olur sizce? Bu konuda bir çok hususu yanlış bilen veya doğru bildiğini sanan bir çok kişi var ki bunu zaman zaman yaşayarak çok iyi bir şekilde anlayabiliyoruz.

Velhasıl kerim, hakkınızda hayırlısı olsun.
murat709

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al