wmaraci reklam

Sitemin mobil uygulamasını yapmak istiyorum

3 Mesajlar 1.175 Okunma
wmaraci reklam

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir proje yaptım bilet devri için ve bu tarz işlerde mobil uygulama hayati derecede önemli ve bu işi kendim öğrenerek yapmak istiyorum çünkü bugüne kadar kendi işimi hep kendim gördüm ve bu sayede kazançlar elde ettim. Bu mobil piyasayıda girip yazılım işini iyice öğrenip güzel projeler ile devam etmek istiyorum.

Temel seviyede bilgim var, rahatlıkla uygulamanın arayüzünü tasarlayabiliyorum fakat benim öğrenmem gereken wordpress tabanlı sitemdeki ilanlar modülünü siteyle eş zamanlı çalışacak şekilde mobil uygulamaya monte etmek. Yani sitede eklenen ilanlar mobilde, mobilde eklenen ilanlar aynı zamanda sitede çıkacak. Aynı veritabanı ile aynı işlemleri yaptırmak istiyorum yani.

Sorum burda ortaya çıkıyor, çok boş zamanım var ve ciddi ciddi bu mobil uygulama işini kapmak istiyorum. Öncelikle bu bahsettiğim olayı gerçekleştirmek için hangi makaleleri okuyup neleri öğrenmem gerekiyor ? İngilizce makalede olabilir, yeterli seviyede ingilizcem var. Bir arkadaş get, json api fln tarzı terimlerden bahsetmiş başka bir konuda wordpressten uygulamaya veri aktarmak için. Detaylı şekilde beni bilgilendirebilecek birisi olursa çok minnettar kalırım.

wmaraci
reklam

OsmanMeta OsmanMeta Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bayi Yetkilisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 10 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
Anladığım kadarıyla native bir uygulama tasarlıyorsunuz şöyle yapabilirsiniz webview şeklinde uygulamayı oluşturduktan sonra sitenizi responsive hale getirip aynı şekilde yayına sunabilirsiniz fakat siz AirBNB,GG,Hepsiburada gibi native bir uygulama yapmak isterseniz zorlanırsınız.

Hangi dilleri biliyorsanız youtube yazılım kanallarından onla ilgili video izleyin.
halilyc savasdersimcelik

kişi bu mesajı beğendi.

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
OsmanMeta hocam native yapmadıktan sonra bir işe yaramıyor malesef, webview uygulamalar yapmışlığım var bence hiç bir işe yaramıyor :) Native yapmak istiyorum elbette, tasarım olarak bitirdim hatta, sayfalar, navigasyon vs herşey hazır. Sadece öğrenmem gereken tek şey mysql veritabanı ile bağlantı sağlayıp Giriş Yapma, Kayıt Olma ve İlanları gösterip ilan eklenmesini sağlama gibi veritabanından veri çekip gönderme işlemlerini becermem lazım. Veritabanı bağlantısınıda öğrenirsem birşey kalmıyor zaten hocam geriye. Bu konuda malesef güzel ve sade bir anlatım bulamadım, araştırıyorum halen. Aşağıdaki bağlantıda ufak bir görüntüsü var uygulamanın;

https://www.facebook.com/biletinidevret/videos/1703110399962131/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al