wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce türkiyenin themeforest sitesi olabilir miyiz ?

33 Mesajlar 3.436 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Sadece Türkiye için diyerek ingilizce isim kullanmışsın, bunu neden yaptığını konuda açıklamışsın tamam ama çelişkili olmuş, sadece türkiye için olan projenin ingilizce isimli olması.

Bir diğer taraftan da yalnızca tema ilan/al-sat gibi bir sistem yazmakla olmaz, kaldı ki themeforest oldukça gelişmiş bir sistem, o seviyede birşey yazılmalı o yapıda bir iş yapılacaksa. Ama bu da yeterli değil çünkü;

Themeforest'ta hiç satış yaptınızmı bilmiyorum ama eğer yaptıysanız biliyorsunuzdur, gönderilen temaların onay süreçlerini, krtierlerini ve ne şekilde kabul edildiklerini. Bunun sebebi, temayı satın alan kişinin kolayca anlayıp düzenleyebilmesi, bu sayyede kitlelere hitabedebilmeye başladı themeforest.

Şimdi böyöe düşündüğümüzde, her ihtiyaca uygun çeşitli temalar, bu şekilde sitenizde yer alacak, birileri yapıp satışa sunsada, siz onları o kriterlere göre değerlendirip onaylıyacaksınız, ödeme/iade yönetimi ve muhasebe, komisyon hesapları, satılan temaların legalitesi/başka yerde yayınlanması skontrolü, gerektiğinde yasal süreç ile ilgili dökümanları arşivleyecek veritabanı yönetimi (site harici, al/sat işlemlerin logları, tema legalitesi ile sanal sözleşmeler vs.)

Öte yandan reklam tanıtım için ciddi ve sürekli bütçe gerekecek, kaldı ki themeforest veya codecanyon üzerindeki tek bir uygulamanın bile reklamları dolaşıyor sürekli. (Themeforest yada codecanyon'un kendi reklamı değil dikkat edin lütfen, satışta olan bir script veya tema'nın kendisine ait spesifik reklamı.)

Tüm bunlar halloldu diyleim. Bir kişi temayı satın aldı, sağda solda paylaştı, ardından başka satıl gelmiyecek, siz kazanamayacaksınız, sitenizde satış yapan kullanıcı ilanları iptal edecek vs. vs.

Beni yanlış anlamayın doğabilecek sıkıntıları ele aldım, bunların altından kalkabilecek durumdaysanız, umarım herşey istediğiniz gibi gider ve başarılı olursunuz.

Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

wmaraci
reklam

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Başarılar dilerim, güzel proje.

Ayrıca şunu da söylemeliyim, uzun dönemde daha çok ilgi görmeye başlayacaktır. Zaten hali hazırda bir pazara girmek istiyorsunuz ve Türkçe destek bu pazardaki yerli kullanıcı için oldukça büyük bir katma değer olur.

O nedenle yakın vadede sıkıntınızı düşünüyorsanız bunu hemen göz ardı etmenizi öneririm. Ama 1 yıl ayakta kalırsanız zaten bu alanda bir marka sunuyor olursunuz.
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Senin biraz moralini bozacağım dostum ama okuman gerektiğini düşünüyorum.
Envato ve benzeri dijital mülkiyet ticareti hizmeti sunan firmalar işi bir kere tekeline aldığı için, hazırlayacağın projenin kusursuz ve envatonun sunamadığı ekstralar sunman gerekiyor.
Bu yapılması gereken, fakat sorun bu değil.
Envato kurucuları ve gelişmesini sağlayan staff üyeleri, satılmasına yardım ettiği dijital mülkiyetlerin en iyilerini yapabilen insanlardan oluştuğu için ve senin sitene girdiğimde ilk aklıma gelen şey "Terzi kendi söküğünü dikemezmiş" olduğundan, bu projede başarılı olabileceğini hiç sanmıyorum. Projenin ismi, tasarımı, alakasız toollar (spinner) bu projenin baştan sıkıntılı olduğunun göstergesidir.

Projeni ağır eleştirdim kabul ediyorum ama tek sorun senin projen değil, en büyük sorun giriştiğin sektör. Envato üzerinde satış yapan Türkçe bilen author sayısı bir hayli düşük ve kendi hazırladıkları dijital mülkiyetleri dünyanın ilk 300 sitesinin içinde bulunan siteye - firmaya teslim etmek varken, tasarımı sattığı ürünlerden daha kötü, satış değerleri düşük, global olmayan bir siteye - firmaya niye teslim etsinler?

Üstteki yorumları okudum ve çok rahatsız oldum. Bir insanı teselli etmek ve düzgün bir internet tecrübeleri olmadığı halde ona yapabilirsin gibi umutlar vermek ne kadar da kolay :)

Harfi harfine katılıyorum. Nedense herkes konu sahibini gazlıyor olur bu iş diyerek. Çünkü her şey mükemmel farz edelim. İstersen milyon liralık reklam bütçen olsun. Mükemmel bir ekibin olsun, her şey tamam.. Ama ben tema yapımcısı olsam bunu yine themeforest'a koyarım. Çünkü bunu 78 milyonluk Türkiye'ye değil, 7 milyarlık dünyaya satarım ve her türlü daha çok kazanırım. Yanılıyor muyum?

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Neoyun öncelikle yorumunuz için teşekkürler fakat galiba ben konu başlığını yanlış açmışım. "themeforest gibi" söylerken sitemde tema yapımcılarının tema satması ve s. aklımda tutmamıştım, yani herkes ne zaman tema alacaksa genelde o siteye yönleniyor, işte bende code cloude için bunu düşünmüştüm. Zaten tüm negatif yorumlara rağmen devam edeceğim, başlarken hiçkimse yanımda yoktu başladıktan sonra da olmaları gerekmiyor :)

"Türkçe alan adı değil ama türkiyeye hizmet veriyor" gibi yorum yapan arkadaşlar, yalnızca Türkiyeye hizmet veren o kadar şirketler var ki saymaya üşeniyorum :) Kaldı ki domaine, zaten nedenini konuda açıkladım :)

"Spinner" sistemine de gelince kendi yazılımımı paylaşmayı uygun gördüm, gayette ilgi gördü, hemde ben THEMEFOREST deyince nedense herkesin aklında THEMEFOREST gibi site olmalı geliyor, neden böyle geri düşünüyoruz anlamıyorum, temaormani gibi domain alıp aynen kopya sistem mi kullanmalıyım yani ? Biraz ileri düşünmek gerekiyor ..

Diğer yorum yapak herkese teşekkür ederim :)

wmaraci
wmaraci

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
sovetski destekten kastım tema kurulumu falan ingilizce olduğu için birçok kişi tema kurulumunda sıkıntı yaşıyor bu konularda ince olursanız olabilir yani neden olmasın

fdemir7 fdemir7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Elektronik Öğretmeni
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 3 / 17
  • Ticaret 4, (%100)
Gökküşağı tema güzel.
Ancak yazı puntoları çok küçük
Mobilde Genel, güncel vs menüleri görünmüyor.
Footerı demo içerikle doldursan daha güzel olur. Deneme1, denem2 yenrine
Siler elle kaydırılsa daha güzel olur.
yorum yazarken captcha olsa iyi olur

TekilCPM TekilCPM Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 116 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam öncelikle bende tebrik etmek istiyorum. Alan adınızı beğendim :) Ancak icon için aynı şeyi söyleyemicem. Temanızda iyi gibi ancak ilk girişte gerçekten yavaş açıldı sonraki f5lerde iyidi. Sebebi bence şudur ki 200x330 olan bir dive 4000x2400 gibi bir resmi koymuşsunuz. Başarılı olacağınıza inanıyorum...

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
Gökkuşağı temasını biraz inceledim açar açmaz gözüme çarpan ilk şey yazı fontu. Font pek hoşuma gitmedi yabancı temalarda çok güzel fontlar kullanıyorlar bence daha güzel bir font kullanabilirsin

www.kadinsalyasam.com

CanerErgez CanerErgez http://ergezcaner.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 6 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Bence Tasarım Hoş Değil . ThemeForest'ta Bu Görünümden Çıkmak İçin Logo Tarzında Bİr Sistem Getirdi . Üstüne Gelindiğinde Önizleme resmi Görünüyor . Themeforest Tasarımsal Olarak Çok Daha İyi .

Şunu Unutmayın Bir Girişim Yaparken ;
- Daha Önce Yapılmamış Birşey
- Mevcut Yapılmış Şeyin Daha İyisi

Bu 2 Özellikten Biri Olmazsa Girişim Tutmayacaktır .

Yani Ya Bu Konuya Girişen İlk Siz Olacaktınız Ki Değilsiniz . Ya da ThemeForest'tan Daha İyisini , Tema ve Tasarım Üreticiler İçin Daha Karlısını Yapmalısınız .

Bunlar Bir Kenara , Birde Bu Konuya Üreticiler Gözünden Bakmalısınız . Şahsen Bir WP Tema Üretcisi Olsanız Bu Sistemi Kullanır Mısınız ThemeForest Varken ? Bunu Kendi Girişiminiz Olmadığını Düşünerek Objektif Bir Şekilde Yanıtlamalısınız .

Şayet Bunda da Sizce Sistem Kullanıbilirse , Artık Müşteri Bulmaya Başlamalısınız . Türkiyede Tema Yapanları Arayın . Sisteminizi , Kazançları vs Anlatın . Umarım Çok Daha İyi Yerlere Gelirsiniz :)

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
Siteye girince korktum! :O

o kadar çok eksik varki, ama sayabildiklerimi sayıyım sizin için;

-favicon renkleri acilen değişmeli, tasarıma birşey diyemem.
--favicon neden logo şeklinde site içerisinde kullanılmadı?
---sitenizin kodlama tasarımı niye bozuk?

gözüme çarpan ilk satırlar;

Code Cloude

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)