wmaraci reklam

Dine bağlı kardeşlerim bir sorum var.

110 Mesajlar 11.314 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Komikti, güldüm. Bana özel espri yap, yine gülerim. Sıkıntı yok :D
mhalat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Konunun açılış amacını anlamadım ama , yinede birkaç şey yazayım dedim.

Şimdi bilgisiz bir adamın (yada yanlış bilgilendirilmiş )"ticaret yapmadığım için sorun yok" demesi üzerine senin cevabında "sonra bana niye ateistsin diyorlar "lafı biraz abes olmuş :D

İslam Allahın dinidir , kişilerin dini değil. Din insan mantğına dayanmaz. Mantık ile din olmaz.

Biri günah işliyor , aa bak bu günah işleyen müslüman , adama bak 5 beş vakit namazda kılıyor , yaptığı şeyler yanlış ben Ateist olayım gibi birşey olmuş :D

Yukarıda bahsettiğin olay kul hakkına girer , bu tartışılmaz ama insan kul hakkı yedi diyede müslümanlıktan çıkmaz. O kul ile diğer kul arasındadır.

Ben her zaman derim Bill Gates şaşıp beşip müslüman olsa , adam cennete girer diye :D

Bir müslüman, yaptığı işin günah olduğunu biliyor ve yinede yapıyor ise de müslümanlıktan çıkmaz. Tövbe kapısı her zaman açıktır. Tövbe etmesede bunun cevası elbet vardır.

Onun için bu konuları mantık ile değil , okuyarak anlayabilirsin. Allah akıl vermiş fikir vermiş.

Konuyumu hortlattım yoksa :D:D:D:D

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.

EThumb EThumb www.emretas.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Facebook
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 3 / 45
  • Ticaret 12, (%100)
Şaka gibi bir konu :D Millet kendi kafalarına göre günah değil diyor saçmalığa bakar mısınız?Onun üzerinde bir emek var.Yapımcısı emeğinin karşılığını o fiyat olarak biçmiştir o fiyatı koymuştur.Yapımcı firma "Bu sadece kurumsal firmalar için ücretlidir.Kişisel olarak kullanılması ücretsizdir." demiyor.Ayrıca paranın olmaması onun günah olduğunu değiştirmez.Kendi kafanıza göre iş yapmayın.Allah'ın emirlerini anlamından farklı söylemek iyi değildir haberiniz olsun.

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
Madem ateistsin niye bu kadar hakka taktın ki her koyun kendi bacağından asılır ateist isen bizim gerçeklerimizi kabjl etmiyorsun yoksa ateizmi övüp biz müslümanlarmı kötüleyerek kendini mi tatmin etmeye çalışıyorsun.
Bu arada evet günahtır tabi hakk vardır ama ne yazık ki her din içinde olduğu gibi İslamiyette de var bu tip kişiler onlara bakarak islamiyetten soğunmazki bu bir gerekçe savunmaz
Tabi görüş ve inanışlarına savgı duyuyorum :)

SEO 
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

phrase phrase Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 0 / 174
  • Ticaret 2, (%100)
hsynnr hocama katılıyorum düşüncelerime tercüman olmuş.

"Madem ateistsin niye bu kadar hakka taktın ki her koyun kendi bacağından asılır ateist isen bizim gerçeklerimizi kabjl etmiyorsun yoksa ateizmi övüp biz müslümanlarmı kötüleyerek kendini mi tatmin etmeye çalışıyorsun.
Bu arada evet günahtır tabi hakk vardır ama ne yazık ki her din içinde olduğu gibi İslamiyette de var bu tip kişiler onlara bakarak islamiyetten soğunmazki bu bir gerekçe savunmaz
Tabi görüş ve inanışlarına savgı duyuyorum"
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Çok sinsice sorulmuş bir soru adama demezler mi kardeş islam dinini araştırmak için mi böyle bir soru soruyorsun ya da bak İslamı yaşayanlar bak böyle insanlar mı demeye getiriyorsun?
Müslümanları birbirine düşürmek ne kadar kolay forum uçmuş!!!
İyi niyetle sorduğunu düşünerek diyorum ki
Onun İslami yaşantısı islam dinini bağlamaz belki namazı bile patrona çevresine iyi görünmek için kılıyordur bilimeyiz
Program konusuna cevaben sadece dini açıdan değil ahlaki açıdan da içinde emek olan bir şeyin illegal kullanılması doğru değil.
Bu konuda kendi prensibimi de söyleyim Allah biliyorki Türk - Müslüman yapımı emek içeren tema eklenti program vb illegal yöntemle kullanmadım ama yabancılara ait bu tür ürünlerin anasını bile belliyorum

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Olayı Fazla Uzatmışsınız Hocam Cevabı belli olan ve Düşünen her insan Bunun Rahatlıkla Cevabını Zaten verebilir Yeterki Keyfi ve kendi Çıkarları Olmasın işin içinde tarafsız düşünsün Boşuna A B C D Dİye Şeçenekler Sunmaya Gerekte Yok Her ne Şekilde Olursa olsun Dini Mezhebi Kökeni ne olursa olsun Kul hakkı haktır Bunu Zaten Allah Buyurmuyormu

27. 11:85. Ve ey kavmim! Ölçüyü ve tartıyı adaletle yapın; insanlara eşyalarını eksik vermeyin; yeryüzünde bozguncular olarak dolaşmayın.
HÛD, Ayet 85

28. 26:183. İnsanların hakkı olan şeyleri kısmayın. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın.
eş-ŞUARÂ, Ayet 183

29. 6:152. Rüşd çağına erişinceye kadar, yetimin malına, sadece en iyi tutumla yaklaşın; ölçü ve tartıyı adaletle yapın. Biz herkese ancak gücünün yettiği kadarını yükleriz. Söz söylediğiniz zaman, yakınlarınız dahi olsa adaletli olun, Allah'a verdiğiniz sözü tutun. İşte Allah size, iyice düşünesiniz diye bunları emretti.
el-EN’AM, Ayet 152

Kaynak: http://www.fetvalar.com/sorularla-cevabi-2371.html
Zaten Rabbimiz Sadece İnsanada Değil Tüm Canlı olan herşeyde Hak ve Adalet Sahibidir Bugün Zarar verdiğin Bir Canlı kedi köpek kuş vss yada bir ağaç hiç fark etmez her birisinin Hesabını vericek Müslümanda Olsa Farklı bir Dindede Olsa Yada Dini olmasada Ancak İnsanları yaptığı bir yanlışı hatırlatmak isterim bazı insanlar yüzünden İslam Dinini Bir Anda Kötülemek ve karalamak diye birşey olamaz Herkes Akıl Sahibi İşte Kur an Var okuyun.
Öte Yandan Müslümanlık yada bir din İnsanlara Diretmekle Dayatmakla Olmuyor Olsaydı Peygamberimin Yakın Cevresinde Rabbine İnanmayan çok İnsan Bulunuyordu Ama İnanmadıkları İçin Bu hepsini yada herkesi kötüde yapmaz. Yazdıkça uzar bukadar yeterli bence Allah a Emanet Arkadaşlar

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

mhalat adlı üyeden alıntı

Korkmaz hocam islamiyete merakın varsa bunun için belirli adresler var oradan bilgi alabilirsin.
Bu forumda bilgisine güvendiğin kim var ki soru soruyorsun.
Birde merak ettim ateist olmanla atatürkçü olman arasında bir bağ var mı? Yani önce atatürkçü olup sonramı dinsiz oldun merakımdan soruyorum.

Bu ülkede yaşıyorsan bir minnet duygusu olarak zaten ATATÜRKÇÜ olmalısın. Ben buna inanıyorum.

ateist oluşum ise dinin sömürü için kullanılıyor oluşu. Yani beni sömüremiyorlar. Atatürkçülerin büyük bir kısmıda aynı görüşte olduğu için bu şekilde bir kanıya varmış olabilirsin
mhalat

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
Korkmaz hocam, Dini sömürü için kullananları görerek dinden soğuman, yada çevrende dinin aslında ne olduğunu görebileceğin büyüğün, arkadaşın, akraban, kardeşin vb. olmamasına üzüldüm, demek ki kısmetinde yokmuş hocam. Ama internet ortamındasın. Önyargılı olmadan işin aslı acaba neymiş diye araştırmanı tavsiye ederim. Allah nasip ederse fikrin, gözün, gönlün açılır.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Buradan inançsız kardeşlerime sesleniyorum. Kendin inanmayıp, kafana göre yaşayıp, el alemi yargılama hakkını nereden buluyorsunuz ?

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al