wmaraci reklam
lidertakipci

Bazı İş verenlerin bol ünlemli konuşması

5 Mesajlar 791 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MuhammedEminoglu MuhammedEminoglu Alter Sözlük Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 42 / 40
  • Ticaret 7, (%100)
Sizin de dikkatinizi çektiniz mi bilmiyorum, özellikle bizim forumda da görebileceğiniz bir durum. Adam diyelim ki iş veriyor başlık açmış, karşılığında ücret ödeyecek ya, öyle bir havalara giriyor ki bunu üslubundan çok net görebiliyoruz. Bol bol da ünlem koymuş sonuna :)

Benim merak ettiğim, insanlar kendiliğinden mi böyle gelişiyor, yoksa "bu iş böyle yapılır" gibi bir bilgi ekseninde mi hizmet ediyorlar? Ben özellikle forumlarda böyle kibar ve nazik bir iş veren görmedim ya da çok az gördüm. Çoğu, yazılarında bol bol ünlem kullanıyor, zannedersiniz ki askerlik celp kağıdı falan okuyorsunuz. Yok abi, TSK bile daha kibar yemin ediyorum.

neyse, hafiften bu üslup sorununa uyuz oldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Türkiye'de iş sektörünün bu tip uslubu kaba, işveren oldukları için kendilerini üstün gören insanların psikozlarından ötürü gelişemediğini düşünüyorum. Soruyorum havanız kime?

Ben yabancı freelance bazlı internet sitelerinde de iş ilanları gördüm. Hiçbiri böyle bol ünlemli, kibirli ilanlar değildi. Adamlar güzelce istedikleri işin ayrıntısını anlatmış, referans talep etmiş, sorulan sorulara da efendi efendi cevap vermiş. Ama burada bazı iş ilanlarını görüyorum, çıldırıyorum. Adam resmen kendisini Lord zannetmiş.

Not: Düzgün işverenlere değil lafımız, lütfen siz üzerinize alınmayın. Saygılar & Sevgiler.

wmaraci
reklam

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Tek ünlemli bir karşılık ile yol vermek hakkıdır. :)
MuhammedEminoglu

kişi bu mesajı beğendi.

tammakale tammakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Makaleci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 62 / 13
  • Ticaret 20, (%100)
Haklısınız. Ben kendi adıma öyle yazan tiplemelere teklifte dahi bulunmuyorum. Konu açarken kendini lord zannediyorsa, ben mesaj yazınca kral olur alimallah.

Bedava peynir sadece fare kapanında var.. No Pain No Gain .....

DG34 DG34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker - Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 40 / 98
  • Ticaret 4, (%100)
Bende tasarım yapıyorum mesela. Öyle insanlar geliyor ki; İşi alırken adam melek gibi konuşuyor. Tamam diyorum eyvallah yapayım teslim edeyim. İşi aldıktan sonra bir kibarlık yok oluyor, patron gibi tavırlar vesaire. Bende bundan dolayı artık iş seçiyorum burada..
NETEOR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Bu forumda zaten herkes programcı/yazılımcı. Gerçekten müşteri çok ama çok az:) Sanırım bundan kaynaklanıyor. Yani herkes bir şeyler bildiğini düşünerek her şeyden para kazanmaya çalışan geliştirici gibi davranıyor. Tabi zaman zaman yapamadıklarını yaptırmak istediklerinde sert üslupla konuşuyorlar. Bilmem anlatabildim mi...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al