wmaraci reklam

Alexayı anlayamıyorum

7 Mesajlar 987 Okunma
wmaraci reklam

kaanozsayiner kaanozsayiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Nasıl bir algoritma kullanıyorlar bilmiyorum gerçekten bazen çileden çıkarıyor insanı. Benim http://nowbodrum.com domainli sitem Bodrum ve çevresi ile ilgili kendi deneyimlerimi paylaştığım blogum. Sosyal medya bağlantıları ile günlük hiti 150 cıvarı. Bir aydır hala alexa sıralamasına girmedi. Her hafta 2-3 yeni gönderi oluyor. Google indekslemesi de gayet normal.

Alexa benim gözüm de güvenirliliği eskisi kadar iyi değil. Siz ne düşünüyorsunuz benim http://nowbodrum.com ile ilgili atladığım bir şey mi var. Bu konuda iyi denecek düzeyde bilgim olsa da kendi siteniz de bazen atlayabiliyorsunuz. H1 H2 etiketleri, iç bağlantılar, fotoğraf etiketleri, meta taglar, sayfa başlıkları gibi temel seo çalışmalarını yaptım.

wmaraci
reklam

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam alexa ya fazla takılmayın onun algoritması çok farklıdır :) siz sitenize içerik girin sürekli güncel tutun zaten yükselme gösterirsiniz :)

phrase phrase Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 0 / 174
  • Ticaret 2, (%100)
kaanozsayiner hocam Alexa Toolbar'ı chrome tarayıcınıza kurun ve etkinleştirin sitenize girmeye öyle devam ederseniz Toolbar sayesinde Alexa'nın dikkatini daha hızlı çekebilirsiniz. Birde http://www.alexa.com/siteinfo/seninsiten.com soldaki seninsiten.com yazdığım yere kendi sitenin adresini http:// siz ve www siz olarak yaz ve sürekli o bağlantıyada gir böylelikle siten Alexa'nın daha fazla dikkatini çekecektir. İyi çalışmalar kolay gelsin.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Selamlar; sıralamada görünme olayını fazla takılmayın. Elbette insan verileri görmek istiyor meraktan...

Siz bir evsahibisiniz, kiracınız kirayı 6 ay aksattı ama en sonunda 6 aylık birden verdi.
Netice olarak zararınız yok, hatta 6 ay sonunda toplu bir paranız olacağı için daha iyi bile gelecek size.

Siz de şu an verileri göremiyorsunuz ama gördüğünüzde de bayağı ilerlemiş halde göreceksiniz alexa değerlerinizi...
kaanozsayiner

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

kaanozsayiner kaanozsayiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Selamlar; sıralamada görünme olayını fazla takılmayın. Elbette insan verileri görmek istiyor meraktan...

Siz bir evsahibisiniz, kiracınız kirayı 6 ay aksattı ama en sonunda 6 aylık birden verdi.
Netice olarak zararınız yok, hatta 6 ay sonunda toplu bir paranız olacağı için daha iyi bile gelecek size.

Siz de şu an verileri göremiyorsunuz ama gördüğünüzde de bayağı ilerlemiş halde göreceksiniz alexa değerlerinizi...

Bu çok güzel bir açıklama olmuş. Bence litaratüre girmeli. :)
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

Masiva Masiva MasivaTurk.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 0 / 78
  • Ticaret 1, (%100)
Alexa değeri alınan hitin çok olmasıyla ilgili bir sıralama değildir. Siteye giren kullanıcılar arama motoru üzerinden mi yoksa tarayıcıya direk site adresini yazarak mı geliyor, siteye gelen kullanıcı sitede ne kadar süre kalıyor vs. gibi etkenler sıralamaya etki etmektedir. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi blogumda Alexa Nedir ? Ne İşe Yarar ? konusunda ele almıştım. İnceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
chrome a alexa eklentisi kurun 1-2 hafta sürekli kendi sitenize girerken otomatik sıralamaya girersiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al