wmaraci reklam
lidertakipci

Cache Eklentileri

5 Mesajlar 795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Websitemin hızını yükseltmek için çalışma yapıyorum sizce Wordpresste populer olan cache eklentilerinden birini kullanmama gerek var mı? Benim anladığım bu eklentiler kullancının siteye girdiği en son zamanı hafızasına alıyor ve o kayıt üzerinden siteyi gösteriyor. Benim anasayfamda döviz kurları gibi şeyleri gösteren eklentiler mevcut, yani sürekli biryerden veri çekiyor. Cache eklentisi kullanırsam döviz kuru eklentisini düzgün çalışmaya devam eder mi?

wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Addison123 ben genellikle bu tarz soruların cevabını deneme yanılma yoluyla veriyorum yedeği al dene gör hocam.

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Addison123 Cache sistemi tam olarak öyle çalışmıyor. Yani belirli bir süresi var cachenin. Tavsiyem W3 total cache eklentisidir. Fakat Crewx 'in de dediği gibi her sitenin sucunun yapısı farklılık gösterir. Denemek en doğru sonuca ulaştırır. Cache hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki detaylı yazıyı okuyabilirsiniz. Ayrıca W3 Total Cache kurulumunu da adım adım şuradan öğrenebilirsiniz.

Kolaylıklar. :)
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
hefnjosch Hocam eğer yazı seninse çok teşekkür ederim uygulaması kolay bir şekilde anlatmışsın. Ayarlamaları yaptıktan sonra pingdom üzerinden 91 olan puanım aynı kaldı değişmedi, Google PageSpeed'te ise 88 olan masaüstü 91'e çıktı.

"Oluşturmayı önleyen JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmındaki içerikten kaldırın" Bu hatayı kaldırmam gerekiyor daha güzel sonuçlar elde etmek için. Minify kısımdan yapılıyor sanırım ama yazınız 3.sayfasında olan plugin ayalarında tam bulamadım.

wmaraci
wmaraci

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Addison123 evet yazı benim hocam rica ederim çok sevindim işini görmesine :) Bahsettiğin sorun için yine aynı sitede WordPress JavaScript Dosyalarını Footera Taşımak adında bir yazı yazmıştım ona da bir göz at :)

Minify ayarları ile özel olarak js dosyalarını Footer'a taşımak mümkün. Onunla ilgili de detaylı bir yazı yazacağım ama bir türlü fırsat bulamıyorum aslına bakarsan.

Ek Olarak: @[Addison123](userid:42759) bir önceki postumda minify ayarlarını yazacağım ama bir türlü fırsat bulamıyorum demiştim de aslında verdiğim linkte anlattığımı fark ettim :D Göz at hocam işine yarar :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al