wmaraci reklam
lidertakipci

AdBlock Kullanıyor musunuz? Neden? [Anket - Bilgi Alışverişi]

369 Mesajlar 52.712 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 13.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Doktora öğrencisi.
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad A** O**
    • Mesajlar 798
    • Beğeniler 386 / 218
    • Ticaret 16, (%100)
    Bazı siteler için kullanılabildiğini bilmiyordum... :)
    Diğer yandan kullanmadığımı da belirteyim. Kullanmayı da düşünmüyorum. Kotama yazık. Ha ama eğer bir sitede oraya tıkla reklam, buraya tıkla reklam çıkıyorsa; içerik ne olursa olsun tekrar girmem oraya. Kimi sitelerde işime yaramasa bile dolandıktan sonra hoşuma gittiyse, bir şeyler edindiysem teşekkür niyetiyle bir reklama tıklama huyum var. Banner reklamlar aşırıya kaçmadıkça rahatsız etmiyor kısacası.

wmaraci
    reklam

Bugrahang Bugrahang WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.11.2015
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Information Technology / OEM
    • Konum Adana
    • Ad Soyad B** G**
    • Mesajlar 103
    • Beğeniler 18 / 39
    • Ticaret 7, (%100)
    ADBLOCK Eklentisini Neden Kullanmamalısınız?
    1- İnsanlar televizyon izlerken reklamlar program anında çıkabilir ve bunu engelleyemezsiniz, üstelik televizyonda tıklama sorunu olmadan çok çok yüksek ücretler alınır. İzlediğiniz program arası reklamlara gelince aynı şekilde bu reklamları görmek zorunda kalırsınız. Şimdi diyeceksiniz ki "kanalı değiştiririm reklamı görmem." Hayır siz kanalı değiştirdiğinizde istediğiniz programı görmüş olmazsınız asıl takip ettiğiniz o programdır ve yine aynı programa dönüş yapmak zorunda kalırsınız. O reklam arasında izlediğiniz şeyler sizin için pek bir şey ifade etmez. Ayrıca bu yayınların devam etmesi için birilerinin bu reklamları izlemesi gerekir.
    2- En çok gördüğüm şikayet "Film Siteleri" kategorisi. Bu konu için söylenebilecek çok şey var.
    "Film Sitesi" diye tabir ettiğiniz yerler yüzde 99.9 yasal olmayan filmleri yayınlayan sitelerden oluşuyor, bu siteler gelir elde etmek için ve Google reklamları yayınlayamadıkları için sağdan soldan aldıkları reklamları sitelerine dolduruyorlar. En başta sizin reklamlardan şikayetçi olma hakkınız yok.
    Ne demek şikayetçi olma hakkım yok?
    Evet yok, çünkü siz emek hırsızlığına ortak oluyorsunuz ve bu yaptığınız yasal bir durum değil. Her ne kadar yayıncı olmasanız bile emeğin karşılığını vermeden izlemek istiyorsunuz. Ben sinema takipçisi bir insanım ve önemsediğim filmleri sinemada izlerim. Bunun dışında Blu-Ray arşivim mevcut. Diyeceksiniz ki "Paramız yok belki" Bu daha düşük bir ihtimal ancak bu durumda paranız yoksa Blu-Ray yerine DVD satın alabilirsiniz. "Ee belki ona da param yok." Belki gerçekten bunun içinde paranız yoktur emeğe de saygınız yoktur yada saygınız olsa da maddi durumunuz aşırı derecede kötüdür ki eminim insanlar maddi durumdan dolayı yapmıyor bunu. Gidersiniz bir film sitesinden İnternet Download Manager yardımıyla filmi indirirsiniz ve reklamsız şekilde izlersiniz, ayrıca sitenin sunucularından yada internetinizden kaynaklı donma takılma probleminiz de ortadan kalkar.
    3- Çeşitli sitelerde haber v.s reklam görmekten rahatsızım.
    Reklam hayatınızın her noktasında mevcut. Biletinizi satın alıp gittiğiniz uçak bile reklam anlaşmaları yapmış olabiliyor. Bir şirketin yada herhangi bir kuruluşun o işi devam ettirmesi için gelir elde etmesi şarttır. Para olmadan sabır bir yere kadar devam eder. Aşırı reklam olma ihtimali Adsense ile çalışan bir site için zaten düşüktür Google gerektiği yerde uyarısını yapar.
    4- Yine de reklamlardan rahatsız olduğum siteler var.
    Bu durumda o site yerine farklı siteler tercih edersiniz. Sırf bu yüzden işini iyi yapan yada durumu olsa daha iyi işler yapabilecek siteleri yok sayamazsınız. Çoğunuz bu eklentiyi kurduğunda istisnalar kısmına 3-5 site ekliyordur ve geri kalan sitelere bu eklenti açıkken giriş yapıyorlardır.

Kısaca dostlar; İnternet platformu o kadar özgür kaldı ki sizler rahatlığa fazla alışıp televizyon yada diğer reklam türlerini unutup internette rahat gezinmek istiyorum demeye başladınız...
    3525 NeroWin AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

arifguler arifguler WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 05.03.2015
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 21
    • Beğeniler 0 / 3
    • Ticaret 0, (%0)
    Bu tarz uygulamalar kullanmıyorum. Girdiğim sitelerdeki reklamlar çok aşırı ise alternatif siteleri tercih ediyorum.
    3525

kişi bu mesajı beğendi.

berkaykrx berkaykrx WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 14.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek PHP Developer
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad İ** K**
    • Mesajlar 974
    • Beğeniler 269 / 229
    • Ticaret 17, (%100)
    Peki, siz:

1-) Youtube ve Video Öncesi için kullanıyorum.

2-) Kullanıyorsanız; Videoların arasında başındaki reklamlar can sıkıyor.

3-) Artık reklam şirketleri olarak çalışma değilde bire bir reklamlara yönele bilir insanlar. Bir bir dediğim forumda veya bir kuruluştan belli süre karşılığında reklam alıp yayınlamak gibi.

wmaraci
    wmaraci

Vendetta Vendetta Fotoğraf Kullanıcı
    • Üyelik 26.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Fotoğraf
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad D** B**
    • Mesajlar 163
    • Beğeniler 311 / 42
    • Ticaret 12, (%100)
    2- Youtube video arası ve öncesi reklamları ve diğer film sitelerinin uyguladığı reklamlar beni kullanmaya teşfik etti.

SpyChef SpyChef Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 21.12.2014
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Webmaster, Aşçı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 1
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    Hayır, kullanmıyorum.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
    • Üyelik 11.12.2010
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Emekçi
    • Konum Edirne
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 5985
    • Beğeniler 3896 / 3905
    • Ticaret 6, (%100)
    Konuyu tekrardan üste alalım :)

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

linksatis35 linksatis35 SEO Kullanıcı
    • Üyelik 27.12.2015
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek SEO
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 62
    • Beğeniler 27 / 12
    • Ticaret 15, (%100)
    gözüme değli de, sanki bir tarafıma sokulmaya çalışan reklamlardan bıktığım için kullanıyorum. Yoksa adsense reklamlar beni etkilemekten ziyade, bazen aradığım ürünü daha uygun fiyata bulmamı bile sağlıyor.

ramazankonur ramazankonur WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 25.02.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Web Programlama
    • Konum Denizli
    • Ad Soyad R** K**
    • Mesajlar 422
    • Beğeniler 36 / 96
    • Ticaret 1, (%100)
    1- Kullanıyorum
    2- Çoğu zaman youtube un çok sık izlettiği video önü reklamlardan kurtulmak için.Ama değer verdiğim sitelerde yada kaliteli film sitelerinde kapatıyorum.
    3- Site sahiplerinin daha kaliteli siteler çıkarmasına yardımcı olur.Reklama boğmak yerine kullanıcı dostu olup kaliteli hizmet vermeye yönelirler

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
    • Üyelik 30.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Muhasebe Uzmanı
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad H** Ç**
    • Mesajlar 2481
    • Beğeniler 615 / 614
    • Ticaret 12, (%100)
    1- Evet kullanıyorum.
    2- Reklam alanları saçma sapan durmadan önüne reklam çıkıp duruyor bir site neden 20 30 reklam kullanır.
    3- Amacı bilgi paylaşımı değil para kazanmak olan sitelerin önünü keseceğini düşünüyorum. 30 Makale girip adsense alıp para kazanmayı düşünenleri caydırıcı bir uygulama.

⭐ mobil uzman⭐
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al