wmaraci reklam
lidertakipci

Mail Adresinin Kapanması

3 Mesajlar 1.648 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mtlrcp mtlrcp Okur,yazar; bakar,çizer Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar;
Kendi alanadım üzerinden kendime bir mail adresi açtım. Sonra o mail adresini gmaile tasıdım oradan kullanıyordum. Fakat hostingimin suresi bitti ve ben zamanında onu diğer hostinge taşıyamadım ve mail adresim iptal oldu. Hala gmailde açılıyor fakat posta alımı ve gönderimi yapmıyor doğal olarak.
Sorum şu be şimdi yeni hostingim uzerinden cpanelden aynı mail adresini yine açıcam tamam fakat gmaile yine mi taşıyacağım yoksa o mail adresini açtığımda gmaildeki hesabım otomatık olarak aktif mi olacak.
Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler....

wmaraci
reklam

Jiber Jiber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Denemekten ne kaybedersin?

uveyadam uveyadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Sürekli kullanmak için ya ücretsiz DNS hizmetlerini kullanın ya da domain aldığınız firma DNS hizmeti sunuyorsa ücretsiz onu kullanın. Böylece domain firmanızın serverlarında sorun olmadığı sürece kullanabilirsiniz. Hostunuz tümden kapansa da mail hizmetiniz aksamaz. Ayrıca domain firmanız ve DNS hizmeti sunan firmalar büyük bir server ağı üzerinden bu işlemi yürütmektedirler, kesinti olmaması adına. Açıkçası bu şekilde kullanmanızı öneririm.

Sorunuza gelince yeniden ayar yapmanız yetecektir. Dediklerim konusunda araştırma yapmak için aşağıdaki arama terimlerini kullanabilirsiniz.

-Domain a record / settings
-Google APPs mx records /settings
-Google Apps CNAME records / settings

Kısaca özetlemek gerekirse önce domainimi, domain şirketinin varsayılan NS adreslerine yönlendiriyorum. Sonra A kaydı yaparak, domainimi domain firmam üzerinden hostumun IP adresine yönlendiriyorum. Daha sonra Google APPs için gerekli mail akışını sağlamak için MX ayarlarını yapıyorum. En son mail.siteadı.com, calendar.siteadı.com, docs.siteadı.com gibi subdomainler aracılığıyla bu hizmetlerime ulaşmak istiyorsam CNAME kayıtlarını yapıyorum. Böylece mail trafiği vs. domain firmamın bana sunduğu DNS hizmeti üzerinden, host hizmetim ise host firmam üzerinden devam ediyor. Yalnız Google APPs'de kullanacağınız mail adresini Cpanel'den açmayın. Yoksa çakışabiliyor. Direkt Google APPs üzerinden açıp kullanmaya başlayın.

CNAME kayıtları o kadar elzem değil. Zira direkt Gmail üzerinden de maillerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca dediğim bu konuyu ücretsiz DNS hizmeti sunan siteler üzerinden de halledebilirsiniz. Bunun için yukarıda özetlediğim kısımda sitenizi domain firmanızdan, DNS hizmeti sunan firmaya yönlendirerek başlayacaksınız işlemlere. Yalnız şunu da unutmayın, ücretsiz DNS hizmeti sunan firmalarda sorgulama sınırı vardır. Çok yoğun bir mail trafiğiniz yoksa rahatlıkla yeter. Tabi bu DNS firmaları, ücretiyle sınırsız sorgulama imkanı da sağlamaktalar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al