wmaraci reklam

Google analystics değerlerim. Neden değişti?

6 Mesajlar 645 Okunma
smmexpress

muratsdemic muratsdemic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
Arkadaşlar herkese merhaba. Sitemi 2 ay önce açtım ve 2 haftadır güncel olarak içerik giriyorum. Sitemin ilk haftasında içerik girerken oturum 70'lere çıkmıştı, tekil hitte aynı şekilde artıyordu ve organik hitim oldukça yüksekti. Fakat son 2 haftadır sürekli içerik girmeme rağmen tüm değerlerim düştü ve günlük hitimi nasıl kontrol edeceğimi şaşırdım? Ne yapacağım değerlerim neden düşmüş olabilir ve günlük hitimi nasıl kontrol edeceğim?

wmaraci
reklam

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
İçeriğin aranma hacmi ve sitenizin sıralaması bu konuda önemli bir etken. Link atar mısınız pm yoluyla.

• Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
Sitemin makalelelerini aranma hacmi yüksek kelimelerle donatıyorum. Anahtar kelime odaklı yazıyorum fakat oturum ve tekil hit düştü aylık haftalık olarak. Günlük hitim nedir onuda bilemiyorum

ekomer ekomer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 69 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Ortalama oturum süresini arttırmaya, hemen çıkma oranını azaltmaya çalışın. Gelen ziyaretçi aradığını bulamamış olacak ki girdiği sayfada 12 saniye kalıp çıkmış. Google'ın gözünde sitenize ziyaretçi göndermemek için yeterli bir sebep.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
ekomer tüyonuz için çok teşekkür ederim. Peki, bunu arttırmak için neler yapılabilir sizce ? Sitem yemek tarifleri sitesi ve videolu paylaşımlarda yapıyorum tarifleri de uzun tutuyorum. Günlük hitimi arttırmam gerek fakat bunu nasıl başarabilirim?

ekomer ekomer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 69 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Sektör olarak çok yoğun bir rekabet ortamı var zaten. Uzun vadeli düşünürsek videolu paylaşımlar ve uzun tariften çok daha yaratıcı bir çözüm bulmanız gerekiyor. Örneğin, uzun tarifleri okumak bazı ziyaretçiler için sıkıcı olabilir; Onedio da 1 dakikalık videolar veya kısa tarifler vardı. Onun gibi bir çözüm de ekleyebilirsiniz içeriklere. Büyük rakiplerinizin yapmadığı bir şey bulmaya çalışın.

Arama motorları dışındaki kaynaklara da yönelin. Sosyal medyaya önem verin, ilgi çekici paylaşımlar yapın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al