wmaraci reklam
lidertakipci

Veritabanı Hatası Alıyorum, Reboot Yapınca Düzeliyor

3 Mesajlar 508 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Merhabalar arkadaşlar, site kaynak tüketiminde sıkıntı çektiği için bir üst pakete taşıdık digitaloceanda cpu fln %20lerin altında sürekli herşey iyi güzel gidiyor. Yazıları twitterda paylaşıyoruz az bişi kullanıcı girince site hemen veritabanına bağlanırken hata oluştu uyarısı verip kapanıyor. Sunucuya reboot komutu yazınca tekrar açılıyor site fakat bunu kökten çözmenin bir yolu yok mudur ? Her 3-5 kişi girdiğinde reboot mu yapcıaz arkadaş bu ne iştir. Bi doğrultamadık belimizi şu sitede vallahi. Zannımca mysql fln çalışmayı durduyor vs olabilir. Centos Web Panel kurmuştum, başka bir panel mi kursam napsam ?

wmaraci
reklam

webci webci Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 28.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 7 / 34
  • Ticaret 12, (%92)
kaynaklar yetersizdir

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
webci hocam dediğim gibi dün kaynak yetersizliği vardı cpu %116 fln olmuştu hatta bi ara kapandı bizde bir üst pakete geçtik, en fazla %20 görmüş cpu kaynaklar yeterli yani bir sıkıntı yok. Taş çatlasa 20-30 kişi aynı anda girince bu sitenin çökmesi imkansız hocam. Ücretsiz hostlara bile birşey olmuyor bu nasıl çöker aklım almıyor vallahi. Aynı pakete sahip başka bir sitem günde 1k hit alıyor ona niye birşey olmuyor anlamıyorum vallahi hemde aynı temaya sahip iki sitede.

Ek Olarak: Arkadaşlar WP Super Cache eklentisini kaldırdım biraz düzeldi gibi oldu, bu sabah yine aynı hatayı aldık malesef. Bu işin bir çözümü yok mudur ? Herkes sunucu optimize edin vs diyor ama ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al