wmaraci reklam
lidertakipci

E-Ticaret Sistemi Fikir Verin Lütfen

8 Mesajlar 952 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Mugefesci Mugefesci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 57 / K
  • Meslek Yönetici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 10 / 25
  • Ticaret 13, (%62)
Merhaba arkadaşlar e-ticaret için sizlerden fikir almak istiyorum. Onerebileceginiz saglam guvenilir firmalar varmi acaba ?

Simdiden hepinize tesekkur ederim.

Yazim hatalari icin ozur dilerim mobildeyim. :(

wmaraci
reklam

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)
E-ticaret sisteminden kastınızı tam anlayamadım. incir.com gibi çözüm ortaklığımı yoksa kendiniz için bir e-ticaret sitesi mi?

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Öncelikle ticari yeteneğiniz kuvvetli olacak.
Gerekli donanıma sahip olmalısınız.
Gerekli ekonomik duruma sahip olmalısınız. Bu madde sektöre göre değişkenlik gösterir.
Ekibe ihtiyacınız var ve en önemlisi muhasebe konusunda hiçbir sıkıntı çekmemeniz gerekiyor vergiler v.s.
Reklam konusu gider grubunun %70'ini kaplamalı. Öz malları saymıyorum onlar gider grubuna girmemekte. Kesinlikle SEO konusunda yatırım yapmalısınız + sosyal medya reklamı olmazsa olmazı.
Sabır, zaman ve maliyet gerektiren bir iş.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

Mugefesci Mugefesci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 57 / K
  • Meslek Yönetici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 10 / 25
  • Ticaret 13, (%62)
Simdi mesela bir yerden e ticaret sistemi aliyorum akinsoft ideasoft gibi yerlerden yani orada komisyonculuk yapiyorum araci bir firmayim satislar sitemden gerceklesiyor bunun icin hangi sirkete guvenebilirim.

Ek Olarak: Evet incir.com gibi firma onerisi bekliyorum.

wmaraci
wmaraci

TeknoTa TeknoTa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 86 / 95
  • Ticaret 31, (%97)

Mugefesci adlı üyeden alıntı

Simdi mesela bir yerden e ticaret sistemi aliyorum akinsoft ideasoft gibi yerlerden yani orada komisyonculuk yapiyorum araci bir firmayim satislar sitemden gerceklesiyor bunun icin hangi sirkete guvenebilirim.

ideasoft size sadece yazılımı verir ürünleri siz temin edersiniz siz eklersiniz yazılıma. incir tarzı onlinemağaza var ama incir zaten network marketing düşüncesinde gidiyor tavsiye etmem onlinemağaza ise çok düşük kar marjları veriyor. yani 2.000TL ürün satıp 50-60 TL kazanmak istiyorsan bu tarz sistemlere girebilirsin. bence uğraşa değmez sistemler. en iyisi kendi e-ticaretini yapman incir tarzı firmalara katılmanı önermem

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)

Mugefesci adlı üyeden alıntı

Arkadaşında dediği üzere bu gibi firmalarda hem networkden ziyade kendi çevrenize sadece satış yapabiliyorsunuz. çünkü hepsi aynı ürün ve birçok kullanıcıda o ürünleri kullanmaktadır.

Size önerim Uygun fiyatlı opencart sistemli bir e-ticaret yaptırarak, satış yapacağınız sektördeki tedarikcilerle anlaşarak hem kendi markanızı oluşturmanız hemde kar marjları daha iyileştirilmiş olarak düzgün kazançlar elde etmenizi öneririm.

sektör veya satış yapacağınız ürünleri bildirirseniz size birkaç tedarikci ismi verebilirim.

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
1-ilk olarak hangi sektörde bulunmak istiyorsunuz bunu belirleyin
2-ürün tedarik edebilmeniz ve zamnında kargo yapbilmeniz gerekli.
3-xml entegrasyonu ile çalışan firmlar var ancak ne kadar zamnında ve eksiksiz gönderip yaptıkları konusunda hiç bir fikrim yok.
4-vergi mükellefi olmalısınız(bu seçenek bir kaç şık sonrada olabilir ama firmalar xml konusunda problem çıkartabilir)
5-eticaret sitesi açmalısnız (ideasoft, shopphp, tsoft ) Ama birden site açmak daha önce bir bilginiz ve bu sektörde tecrübeniz yoksa çok mantıklı değil muhtemelen başarısız olabilrisiniz.
6-gittigidiyor, n11, sanalpazar gibi sitelerden ürünlerinizi satmaya başlayarak en az 3 yada 6 ay sonunda kendi e-ticaret sitenizi açmanızı öneririm.
7-e-ticaret normal bir işletme yönetmekten hem daha zor hem daha kolaydır şöyleki. normal bir işletmede müşteriler ürünü görerek aldıkları için iade ve değişim oranları bir hayli düşüktür iade almış olsanız daha kargo maliyeti ödemezsiniz fakat eticarette 30 tllik bir ürün için en az 5 gidiş 5 dönüş kargo ücreti ödeyebilirsiniz.internetten bir ürün alacak kişi bir sürü site gezer niş bir kategoride değilseniz sizin sitenizin ve hizmetinizin diğerlerinden önde yada fiyatının ucuz olması gerekiz. gibi gibi uzayıp gider
6-network marketing işleride boş hiç uğraşmayın.
tedarik edebildiğiniz ürünleri pazaryerleri üzerinden satın zaten iş sizi sürükler site açmanız gerekiyorsa açartsınız

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
En uygulanabilir önerinin AdonisBG 'den geldiğini düşünüyorum.

Kendi başınıza, kendi oluşturduğunuz imkanlar sayesinde, ufak adımlarla ilerlemek hem işi öğrenmenizi sağlar hemde işin yapılabilirliğini ölçümlemenizi sağlar. Büyük bir hevesle başlanıp/bırakılan çokça girişim mevcut. Arkadaşın önerdiği şekilde ilerlerseniz işe daha düşük bütçelerle giriş yapmış olursunuz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al