wmaraci reklam

Kıbrısta Okumak

24 Mesajlar 2.235 Okunma
smmexpress

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
http://www.hurriyetemlak.com/konut-kiralik/lefkosa-k-k-t-c/listeleme
http://www.hurriyetemlak.com/konut-kiralik/girne-k-k-t-c/listeleme?sorting=125411

buyur evler bunlar

wmaraci
reklam

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam Düzce'de okumanız yararınıza olur.
4u24

kişi bu mesajı beğendi.

kadikoy34php kadikoy34php Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web programcılıği
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
AlperenAtasever hocam tutarsa zaten giderim Düzceye. Tutmazsa son çarem Kıbrıs.

MKURT MKURT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Logistics & Transportation
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
Merhabalar, Girne American University öğrencisiyim. Sorularınıza gelecek olursak dışardan duyduğun hiçbir şeye inanma. Evet pahalı kıbrıs ona katılıyorum ancak İstanbul kadar pahalı. Öyle abartıldığı gibi dışarda 500ML suyu 5TL ye almıyorsun yani :)

Ek olarak skype kullanıyorsanız pm atın adresini aklınıza takılan tüm soruları yanıtlayayım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
MKURT Çok teşekkürler. Özelden no atsam Whatsapp konuşsak olur mu?

MKURT MKURT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Logistics & Transportation
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
kadikoy34php tabi hocam gönderin. şuanda birazcık meşgulüm yarım saat kadar sonra dönüş yapsam uygun mudur acaba?

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
MKURT tabii ki hocam ne zaman müsaitseniz.

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
Valla bana inanmazsan eğer google doğru cevabı verecektir :)

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
4u24 Hocam inanmamak değil benden daha fazla bilgilisiniz orası kesin. Ancak girnede üniversiteye yakın full lüks eşyalı ev aylık 270 sterlin yani 900 küsur tl yapıyor sanırsam. 101evler.com'da görmüştüm. Kaldı ki lüks eşya takıntım da yok. :)

Edit: Daha fazla ediyormuş pardon :D

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14500
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
Sorularınızı Girne-GAU için yanıtlayacağım:

1- Okula bisikletle veya basit bir motorla gidilebilecek uzaklıkta, eşyalı (lüks olmasına gerek yok) kiralık daire fiyatları ne kadar?
Girne'nin neredeyse her yerinden bisiklet veya motor ile üniversiteye ulaşabilirsin. Girne'nin tam merkezinde oturuyor olursan ortalama 20dk bisiklet kullanman gerekir. Kiralar 250-500 pound arasında değişiyor. Örneğin 250 pound'a stüdyo daireler bulunabilir. (stüdyo ismi ile süslendiğine bakma, otel odası gibi küçük) 1+1 evler büyük oranda 300 pound, 2+1 ve 3+1 evler ise 350-500 pound arasında. Eşyasız ev bulman imkansıza yakın. Bütün evler full eşyalı oluyor. Sadece kişisel eşyaların ve mutfak malzemelerinle eve çıkabiliyorsun.

2- Elektrik, su, internet gibi faturalar ortalama ne kadar?
Elektrik fiyatları Türkiye'ye göre sanıyorum yüksek. Ortalama 100-300TL arası elektrik gelebilir. Su faturası yok. Ön ödemeli kart sistemi var. Yani örneğin 100TL'ye su yükler evinizdeki sayaca okutursun. 100TL'ye ortalama 30 ton su alabiliyorsun. (vergiler ve diğer ücretler dahil) İnternet hızlı KKTC'de çok kötü. Standart olarak en yüksek hız 4mbit. Paketlerin çok büyük kısmında down/up limiti yok. 4mbit aylık fiyatı 85TL (nethouse.net)

3- Bu okulda alacağım diploma her yerde geçerliymiş öyle bir şey okudum. Doğru mu?
Mavi diploma alabiliyorsun. Fakat yurtdışı planın yok ise bir işine yaramaz. Kullanmayacağın bir ürün almış gibi olursun

4- Yurtta kalmak mı karlı yoksa basit bir ev tutmak mı?
Ev hayatına alışman için eve çıkmanı öneririm. Fakat ilk yıl yurt düşünmen özellikle arkadaş çevresi edinmen ve Girne'yi tanıman açısından yararlı olur.

5- Ve en önemli soru her şey dahil aylık kaç tl'ye ihtiyacım olur? Ortamlara atlayan, keyfine düşkün, çok para harcayan birisi değilim. İnternetim olsun bilgisayar başında günlerimi geçirebilirim sorunsuz. Site yapar, sitelerimle ilgilenirim. Yani keyfi olarak harcayacağım tek şey yemek için olur. Onun dışında gerçekten idareli bir insanımdır.
Yurt ta olsa ev de olsa temel ihtiyaçların için ortalama 500TL - 700TL gibi bir giderin olur. Tabi bu rakam dışarıda yiyeceğin yemekten, o ayki ekstra alışverişe göre değişebilir

6- Bu madde pek önemli değil ama merak ettim. Çabaladığım sürece İngilizcem gelişir mi oradaki yaşamla?
Her ne kadar çok fazla yabancı arkadaş edinme imkanın olsa da çevren büyük oranda Türk'lerden oluşacaktır. Akıcı bir İngilizce için, en az 5-6 ay boyunca Türkçe'den tamamen soyutlanmış bir ortamda yaşamak gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla malesef düşüncen ileri düzey bir İngilizce ise bu gerçekleşmeyecek. Fakat yurtdışı kampüslerinden (GAU'ye ait) birine 1-2 dönem giderek İngilizce yönünden kendini geliştirebilirsin.

Ek bilgi: pound'un şu anda 4,1 olduğuna bakma. Yıl içinde 4,7 'ye kadar çıkabiliyor. Bu da aylık kirada 200TL-300TL farka sebep olabilir.
sterk kadikoy34php

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al