%100 Kendi Yapımımız Olan MMOFPS Oyunumuza Sponsor Arıyoruz

14 Mesajlar 2.102 Okunma
smmexpress

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
beyyin kanıt atmanıza gerek yok arkadaş zaten kendi konusunda kendini ifşa etmiş , online kodları vs demiş ki kolpanın önde gideni bu kadar oyun kodlayan adam bunları yapamayacak mı? warez bir kit iki üç şey eklemiş %100 diyor en azından %100 deme sen kodu başkasından satın alıp oyuna eklersen bu %100 olmaz hatta bunu geçtim emek hırsızlığı ile warez, bizede yalan söylüyor insan değiştir yaratıcı şeyler ortaya koymaya çalışır yada bu projeyi temel alarak kendisi yapar ama bu resmen birebir aynısı , şimdi derdi şu kiti alıp güncelleme atacak ki orjinal olsun yoksa warez üstünden para cezasına çarptırılabilir yazık 0 bilgi sahibi adam emek hırsızı ile bir şeyler yapıyor

wmaraci
reklam

beyyin beyyin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

darkthepro adlı üyeden alıntı

beyyin kanıt atmanıza gerek yok arkadaş zaten kendi konusunda kendini ifşa etmiş , online kodları vs demiş ki kolpanın önde gideni bu kadar oyun kodlayan adam bunları yapamayacak mı? warez bir kit iki üç şey eklemiş %100 diyor en azından %100 deme sen kodu başkasından satın alıp oyuna eklersen bu %100 olmaz hatta bunu geçtim emek hırsızlığı ile warez, bizede yalan söylüyor insan değiştir yaratıcı şeyler ortaya koymaya çalışır yada bu projeyi temel alarak kendisi yapar ama bu resmen birebir aynısı , şimdi derdi şu kiti alıp güncelleme atacak ki orjinal olsun yoksa warez üstünden para cezasına çarptırılabilir yazık 0 bilgi sahibi adam emek hırsızı ile bir şeyler yapıyor

hocam zaten kanıt atmamın sebebi daha fazla insanı dolandırmasın. gördüğüm kadarıyla 1-2 kişi inanıp yardım etmeye kalkmış :) belki de ettiler bile. tabi yanlış anlaşılmasın yardım etmeye çalışan arkadaşları takdir ediyorum iyi niyetlerinden dolayı, sadece kötü birine denk gelmişler.

dediğim gibi zaten benim de rahatsız olduğum nokta "100% kendi yapımımız ..." şeklinde lanse etmeleri projelerini. kendilerine ait olan tek şey oraya koydukları dönerci tabelası, onu da tam oturtamamışlar alt tarafı fazla olmuş :) hani kiti alıp kullansalar, biraz kendileri bir şey yapsalar falan neyse de...

genelde steame giren türk projelerinin 90% ı bu şekilde zaten, hazır bir kit üzerinden yapılıyor. türkler yazık para verip alıp sonra "gelişir bu destekleyin!!" gibisinden yorum atıyorlar. ardından gelişmiyor tabi ki, kite güncelleme gelmeden projeyi de geliştiremiyorlar çünkü :P ve steam skoru yerin dibine giriyor.

her neyse fazla uzatmaya gerek yok, muhtemelen arkadaş 5-6 gün sonra gelip yine saldırganca cevaplar verir ama daha fazla ispata da gerek yok yani.

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

beyyin adlı üyeden alıntı

Sizden kat kat fazla olduğuna emin olduğum, 10 senelik oyun geliştirme tecrübeme dayanarak bunları söylüyorum :) Ne yaptığınız zerre umrumda değil, sadece burda iyi niyetle bağış yapan insanları sömürmeyin diye belirttim. Yoksa sizin gibi nitelikli **************lardan onlarcası var.

Mesele free paylaşılmış dosya değil

Sizin ekran görüntünüz :
http://www.upmatik.com/m/2016/02/20/12419128652479318225912416103058751650087o.jpg

kullandığınız (ama kullanmadığınızı iddia ettiğiniz) photon ufps ekran görüntüsü
https://d2ujflorbtfzji.cloudfront.net/package-screenshot/d13e0261-e1b1-4ddc-9588-8a2014312729_scaled.jpg

arayüz öğeleri birebir aynı ne rastlantı. aynı zamanda şurdaki örnekteki gibi
https://d2ujflorbtfzji.cloudfront.net/package-screenshot/88484571-3691-488f-aff0-e971e507c622_scaled.jpg

burdaki asker modeliyle sizin kullandığınız asker modeli birebir aynı NE RASTLANTI
https://d2ujflorbtfzji.cloudfront.net/package-screenshot/6afe778a-f905-4ba6-89ec-20fdce924e27_scaled.jpg

hem fps hem third person kontrolleri yapmışsınız. ne rastlantı :)

tam olarak 20 dolara yani photon ufpsin fiyatına ihtiyacınız var ne rastlantı

kullandığınız neredeyse AAA kalitesindeki modeller üzerine kağıt gibi tabelalar yapıştırıyorsunuz. tabela duvara bile uymuyor, sonradan kasıp yapıştırdığınız ne kadar belli :)

aynı zamanda oyununuzda kullandığınız herhangi bir model dosyasının değeri bile en az 20$ eder.

binlerce dolarlık malzemeyi tamamen kendiniz yaptınız ama 65 liranız mı eksik kaldı? hayret :)

mesele kaçak veya izinli kullanmanız değil. parasını verin, assetı alın kullanın. banane bundan?

mesele 100% bizim diye lanse edip insanları dolandırmanız :) siz gelirken ben dönüyordum, üzgünüm. umarım yüzsüzlük yapıp daha da yerin dibine batmazsınız, daha fazla ispat toplamakla uğraşmak istemiyorum :)

ekleme: oyun geliştirme üzerine ücretsiz dersler paylaştığım bir kanalım var. fps oyunu yapma dersi de veriyorum. aynısını yapın demişsiniz ya, belki izlerseniz hazır bir şeyler kullanmadan siz de aynısını yapmasını öğrenebilirsiniz :)

Duygularımı birebir aktardığınız gerçekten teşekkürler hocam

salihozbjk salihozbjk İlk Kural Saygı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle yazmak istememiştim fakat yazayım oyunda çizimlerin hepsi belki bize ait olmayabilir fakat 1 seneye yakın emek var ortada steamdan geçti dolandırma kelimelerini size iade ediyorum oyun çıkınca bakarsınız gerekli sponsor sağlandı ücreti bize ödedi bizde gerekeni yaptık içiniz rahat olsun bukadar kolaysa anlattığınız gibi sizde yapabilirsiniz :) anlaşma sağlandı konu kapatılabilir.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al