wmaraci reklam
lidertakipci

Ofis düşüncem için ne kadar kredi gerekir?

35 Mesajlar 3.069 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Bence bunun arastırmasına suanda girmen cok erken en fazla 3 ay varken gir cü kü en önemli kısım olan şirket kurma ücretlerinin ne olacağı belli olmaz dolar belli olmaz :D

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
reklam

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

ponpei aylık gider 1,000TL olsa daha ne isterim ki hocam :)
Wordpress tema ve yazılım işleri üzerine olacağı için firma öyle bir sorun olması zor gibi.
Ofis açıldıktan ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra zaten geriye pek bir şey kalmıyor.
Belirli bir süre sonra zaten sistem oturacaktır ancak başlangıç için gereken ücret önemli şu evrede diye düşünüyorum.

ALLAH gönlüne göre verir inş. ne diyeyim...

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

OzFirat adlı üyeden alıntı

Bence bunun arastırmasına suanda girmen cok erken en fazla 3 ay varken gir cü kü en önemli kısım olan şirket kurma ücretlerinin ne olacağı belli olmaz dolar belli olmaz :D

Hocam yakın bir tarihte de açabilirim, ben çok daha fazla gidebileceğini düşünüyordum aslında, ancak arkadaşların yaptığı hesaba göre süre daha da kısalabilir. Doların pek bir etki edeceğini sanmıyorum benim alacaklarıma ama hayırlısı durum ne olur bilinmez. Şuanda araştırma yapmamın nedeni yapacaklarım ve yönlendirmelerime yön vermek olacak.

ponpei adlı üyeden alıntı

ALLAH gönlüne göre verir inş. ne diyeyim...

Cümlemizin inşAllah.

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

C-Uruc Konu harici mesaj yazmaz isek daha hayırlı olacaktır soru gidişatı için. Duyarlılık için teşekkürler.

Forum kurallarında parti propagandası yapmakta yasak diye bildiğim için arkadaşı uyardım. :) Ve konuyu uzamamak adına daha yumuşak bir uslupla neyse uzatmayalım sadece uyarı idi diyerek belirttim. Ki arkadaşta propaganda olarak yapmamış yapmadığı da belliydi. Kolay gelsin.

Ek Olarak: Konunuza gelince, mobilya fiyatları farklı farklıdır. Kira da keza bölgeye göre hatta kata göre değişir. En çok dikkat edilmesi gereken ve düşünülmesi gereken şey; 4-5 ay 1 lira kazamayacağınızı düşünerek cebinize para koymanızdır. Yoksa kira ve eleman giderleri vs dışında mobilya falan bir kez alır belki 20 yıl kullanırsınız başarılar dilerim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
C-Uruc Hassasiyetinizi gördüm ancak dile getirmemek adına ve tartışma çıkabileceğinden uyarmak istedim. Teşekkürler ilginiz için.

Anladım hocam, krediyi ona göre çekmekte fayda var o vakit. Zaten birkaç ay gelir sağlayamayacağım belli ancak ne kadar kısa vede olursa o kadar iyi diye düşünmekteyim.

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Hocam elbette öyle. Ancak parça parça birkaç kredi çıkar diyorsanız, öncelikli olarak ihtiyacınızdan biraz fazlasını çekersiniz. Sonrasında baktınız olmayacak 2. partiyi çekersiniz. Ne olursa olsun sağlam bir bütçe olması gerekir. 8 10 ay sonra Allah korusun hiç umduğunuz gibi gitmez ise zamanınız + paranızda boşa gidecektir.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
C-Uruc Doğru hocam, zaman nakittir. Doğru kullanılması önemlidir. Bunun için öncesinden düşünüp, eğer sorun yaşamayacağıma inanırsam yapacağım zaten. Ondan araştırıyorum, biraz hibeyi de düşünmek istiyorum ancak o kesin bir şey değil. Her zamanki gibi çok teferruatlı şeyler isteyebilirler.
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)
Üstat; yazdıklarım lütfen moralinizi bozmasın veya karamsarlık yaratmasın , umarım yazdığım şeyler işinize yarayacaktır.

İlk olarak şuan ülkenin ekonomisi çok büyük bir sallantıda kriz ve batağın olmadığı sektör yok, büyük dediğimiz şirketlerin hepsinde ortalama olarak kayyum ve iflas erteleme var bu durumun sebebi de hem ülkenin bir dönem iktidarsız kalması, cemaat iktidar kavgası ve doğu da yaşanan olaylardır.

Bu yatırımınızı 2015 haziran öncesinde yapmış olsaydınız riskiniz yarı yarıya daha düşük olacaktır. Piyasa normal halindeydi. Bunu yazmamın nedeni iyi ölçüp biçin ona göre yatırım yapın. 2015 yılı kasım ayında ikinci işimi kurdum 20bin tl den fazla yatırım yaptım ve emin olun şuan benim için çöpe gitmiş durumda.

Piyasayı lütfen analiz edin ve işiniz için eğer iki koltuk gerekse yerine 1 koltuk, 2 kişi çalışacaksa iki kişi yerine çalışacak tek bir kişi bulun. Bu berbat yazımdan sonra sizin taleplerinize gelelim :)

Ofis kirası - çok farklı olabilmekle birlikte minimum 500 tl ( stopajıda unutmayın)
Vergi ve muhasebe işleri - buradan tüm bilgileri alabilirsiniz makale bana aittir.
3 adet masa - ortalama ofis masalarını 200X3: 600 TL orta kalite diyebiliriz
3 adet sandalye - ofis koltuları min 100x3:300 tl
1 adet dolap - 100 tl diyelim
2 adet bilgisayar - bu detay tümüyle size ait
güvenlik kamerası - 300 tl civarı
1 adet grafik tasarımcı(maaşı) - kendiniz yeterlisiniz başlangıç için
1 adet yazılımcı(maaşı) - kendiniz halledebilirsiniz sanıyorum
reklam ücretleri - en berbat nokta burası :D çok yakıyor meret
kartvizit ücretleri - 25 tl (1000 adet)

Ne kadar bütçe çıkardıysanız onuda en az iki katıyla çarpın muhtemelen bu kadar para çıkacaktır cebinizden. 20 bin tl diye hesapladıysanız onu 40bin olarak değerlendirin.

Aklınızdaki farklı sorular olursa da cevaplamaya çalışırım.
Umarım hakkınız da hayırlısı olur.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Cbaran Detaylı mesajınız için teşekkürler.

Yok hocam karamsarlık değil de girişim hakkında biraz daha düşünmemi sağlıyor mesajınız. İyi oluyor. Detaylar güzel işin en kolay kısmı şirketi kurma gibi gözüküyor. Aslında çalışan harici herşey için 10 bin tl fazlasıyla yetiyor ancak çalışan vb. girişler olunca harcamalar otomatikman artacak.
Aslında satılacak ürünler ofis kurulmadan önce hazırlanıp sonrasında faaliyete geçirebilir. Ofis açıp kurumsallaşmanın da en büyük sebebi; fatura vb. sıkıntıların çıkmaması adına olmakta aslında.

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)
Üstat; Vergi mükellefi olarak fatura kesmek o kadar zor bir durum değil gönderdiğim makale de zaten anlattım, onun ikincisini de bu hafta yazmayı planlıyorum. Oda kayıtları ve diğer masraflar gibi.

Şöyle düşünün minimum bir kişi çalıştırsanız;
Askeri ücret 1300 tl + 680 tl ssk

Çok külfetli bir durum emin olun, anladığım kadarı ile işinizi centilmence vergisini vererek, kurumsal olarak yapmak istiyorsunuz.

Size tavsiyem sempatik bir ofis kurun. Küçük bir yatırımla ambiyans yaratın tek başınıza çalışın tek masa, tek sandalye, tek pc, tek çalışan gibi. Birde misafirlerinizi karşılayacağınız bir ufak yer ayarlayın tamamdır.

Gerisinde sadece şirket kurun ve fatura vb evraklarınız ayarlayın.

Diğer türlü daha bu işin oda kayıtları, çalışan yemek masrafları gibi mükemmel külfetleri var emin olun şuan o an değil.

Sizin yerinizde olsam yapacağım kesinlikle bu olur. Masraflar minimize edin geri kalan bütçeyi reklama ayırın ve sürekli verimli halde çalışın derim.

Umarım en kısa zamanda istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

Gucluyazar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al