wmaraci reklam

Google ile Aylık 2.000 TL Kazan Bölüm 6: Adsense Reklamları Yerleştirme (ücretsiz videolu anlatım)

19 Mesajlar 3.128 Okunma
smmexpress

ismeter ismeter ismeteroglu.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 203 / 202
  • Ticaret 2, (%100)

Bu videoda adsense den gelir elde etmek isteyenler için adsense başvurusu nasıl yapılır? Kodlar nasıl sitemize eklenir? Kullandığımız temalarda kodları ekleyeceğimiz yerler admin panelinde nerelerde bulur? Bunları anlatmaya çalıştım. Son olarak adsense den iyi gelirler elde etmek istiyorsanız reklam yerleşimi nasıl olmalı bunlara değindim.
iyi seyirler arkadaşlar..

Not: Bu video yeni başlayan veya başlamak isteyen arkadaşlara hitap etmektir. Eğer sizinde yeni başlayacaklara bir kaç tavsiyeniz varsa lütfen yorum olarak yazın. Yardımlaşma çok önemli bu işte.
imsimsiz Dorebar AdiG3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba.
Sabit (sağda solda kaymadan duran) reklamlar adsense politikasına aykırı. Bunu belirtmek isterim. Bunu kullanan kişiler banlanma riskini göze almalıdır ilk hatırlatmam bu olacak. Temanın o sabit reklam alanı bireysel olarak alınan sponsor reklamlar için idealdir.

İkincisi de yazı içinde politikalara uygun olarak yerleştirilmiş 300 ve 336'lık dikdörtgen reklamların oldukça güzel kazançlar sağladığı bilinmekte. Bu sebeple benim önerim duyarlı reklamlara ek olarak yazı içine mutlaka dikdörtgen reklamlar konmalı.

Videonun yeni başlayanlara yararlı olacağımı düşünüyorum. Herkese kolaylıklar.
ismeter Analist

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 203 / 202
  • Ticaret 2, (%100)
NovemberNight Eyvallah hocam teşekkürler bilgiler için. Kayan reklamlar bu şekilde olunca sıkıntı çıkarmıyor diye duymuştum ilk başlarken arka plan gibi olursa sıkıntı olur dediler. Örneğin kumar siteleri gibi. 1 yılı aşkın süredir 2 sitemde de kullanıyorum çok şükür bir sıkıntı olmadı. Tabiki haklısın risk olabilir.

ramanujan ramanujan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
NovemberNight

Hocam merhaba. Fixed widget içerisinde kullanılan sabit duran reklamların ban sebebi olduğu konusunda emin misiniz? Sahifa gibi temalarda sidebar tamamen sabit oluyor ve yerleştirilen reklamlar da sabit kalıyor dolayısıyla.

Bu konunuyu kesin bir şekilde aydınlatmak gerekiyor.

Edit: Adsense yabancı forumda araştırdım. Sadece premium user olanlara serbestmiş, bizler için politikalara aykırı. Riske atmadım hesabımı, stciky özelliğini kaldırdım.

wmaraci
wmaraci

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
İsmet ağzına sağlık dostum güzel bir anlatım olmuş bilmeyenler için. Şunu sormak istiyorum, bir sayfada kaç adet reklam birimi kullanabiliriz. Bunun bir sınırı var mı?

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

• Üyelik 21.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 203 / 202
  • Ticaret 2, (%100)

ramanujan adlı üyeden alıntı

NovemberNight

Hocam merhaba. Fixed widget içerisinde kullanılan sabit duran reklamların ban sebebi olduğu konusunda emin misiniz? Sahifa gibi temalarda sidebar tamamen sabit oluyor ve yerleştirilen reklamlar da sabit kalıyor dolayısıyla.

Edit: Adsense yabancı forumda araştırdım. Sadece premium user olanlara serbestmiş, bizler için politikalara aykırı. Riske atmadım hesabımı, stciky özelliğini kaldırdım.

Benim 1 yılı aşkın oldu devam ediyorum umarım boyle bır sey ban sebebi değildir çünkü kazancı çok etkiliyor o bolge. Bilgisi olanlar yazabilirse çok iyi olur yada adsense politikalarında gerekli açıklama bulabilen varsa.

Dorebar eyvallah hocam. Anasayfa hariç diğer sayfalarda max 3 reklam olabilir. Anasayfa da derinliğe baglı olarak değişir benım tercihim 5 mesela.

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)

ramanujan adlı üyeden alıntı

NovemberNight

Ben de onu diyecektim tam hocam, doğru araştırmışsınız :) Günlük 1 milyon ziyaretçili bir siteniz varsa her şey serbest Google sizden vazgeçemez ancak küçük siteleri tek kalemde çizebilir. O riski göze alanlar kullanabilir tabii.

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Google ile aylık 2000TL nasıl kazanılır?
Google ile aylık 2000TL nasıl kazanılır videoları çekip bunları forumlarda paylaşarak izleyici sayınızı arttırdıktan sonra youtube reklamlarından kazanabilirsiniz :D

ramanujan ramanujan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
NovemberNight Aynen hocam. İngilizce google forumunda biri "ama www.9gag.com kullanıyor" demiş. Yetkili de onlar premium user siz değilsiniz günde bilmem kaç kişi görüntülüyor onların sayfasını demiş :)

• Üyelik 21.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 203 / 202
  • Ticaret 2, (%100)

Plain adlı üyeden alıntı

Google ile aylık 2000TL nasıl kazanılır?
Google ile aylık 2000TL nasıl kazanılır videoları çekip bunları forumlarda paylaşarak izleyici sayınızı arttırdıktan sonra youtube reklamlarından kazanabilirsiniz :D

Eyvallah keşke tüm videoları izlemiş olsaydın hocam. Youtube kanalının gelirleri ile vps aldık ücretsiz hosting veriyoruz. Yine de haklısın kim olsa senin gibi düşünürdü..

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al