wmaraci reklam
lidertakipci

Joomla mı ? Yada ne bileyim yardım işte :)

11 Mesajlar 2.920 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ouztek ouztek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, ben yeni joomla kullanmaya başladım (Joomla 1.5.21) ve iyi hoşta bu joomla fakat boyut çok fazla (Joomla boyutu 25 mb) peki ben bu dosyaları nasıl hızlı upload edebilirim böylebir bileşen var mıdır, yada ne bileyim, sizcede çok yer kaplamıyor mu bu joomla, yani hosting'e atmaya çalıştığımda yaklaşık (20 dk) beni bekletiyor sizce bu süre fazla mı fazla ise siz nasıl sitenizi ftp ile taşıyıp upload ediyorsunuz, sizde nekadar zazman alıyor joomla dosyalarınızı servere taşımak, Son olarak arkadaşlar sizce joomla kullanmak iyi mi kötü mü ? :) yardımlarınız için şimdiden teşekkürler saygı ve sevgilerimle hoşçakalın...

wmaraci
reklam

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)
Evet joomla büyüktür.
Biz müşterilerimize "Otomatik Site Kurma Aracı" ile 1 tık ile joomla ve benzeri 200 script 1 sn de kurabiliyor bundan dolayı hiç bekleme upload derdi olmuyor.
Eğer hosting ihtiyacınız varsa size karşılayabiliriz bu sayede joomlayı tek tıkla sn de kurabilirsiniz.

Bundan başka da joomlayı zip olarak atar dosya yöneticisi ile açarsınız yine uzun sürer fakat 3-4 dk farkeder tahminimce.

Saygılarımla www.ozkula.com

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
İster joomla, ister drupal, ister wordpress kur upload süresini 3 dakikaya indiren bir yöntem var.
Öncelikle hosting panelinden File Browser yada Dosya Yöneticisi'nden htdocs yada www klasörüne gir, sonra üstteki menüden "Upload"ı seç, elindeki .zip biçimindeki joomla'nı seç ve upload et, bu yaklaşık 2-3 dakika sürüyor, upload işlemi bittiğinde tekrar geri dön. dosya yöneticisinde yüklediğin zip dosyasını görürsün. üst menüden "çıkart" veya "extract"a tıklayarak arşiviv açabilirsin, snaırım anlatamadım, anlamadıysan resimli bir anlatım yapabilirim.

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Ftp aracılığıyla yaparsan biraz sürebilir ama arada, Cpanel gibi bir panel olursa, zipleyip hemen 1-2 dakikada atabilirsin. Wordpress saniyeler içinde gidiyor yani. Sonrasında ise hostunda onu dışarıya çıkartıp işlem yapabilirsin.

Ama problem şu, ayrı olarak Cpanelde .info dosyasını değiştirmediysen, "*rar" uzantılı dosyaları dışarıya çıkartamazsın, zip olmasına dikkat et. ;)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
wmaraci

ouztek ouztek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, teşekkürler nedemek istediğinizi anladım, ben hosting almadım fakat bir tanıdığımınkini kullanıyorum inş bana kullanıcı açacak, domain bana ait, bu anlamda panele giriş yapamıyorum şimdilik, ama ftp ile giriş yapabiliyorum, ama dediklerinizi anladım, .zip olarak deniyeceğim, bu arada sizce joomla iyi mi, yani hazır şeyler fayda sağlar mı ?

Teşekkürler...

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

ouztek adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar, teşekkürler nedemek istediğinizi anladım, ben hosting almadım fakat bir tanıdığımınkini kullanıyorum inş bana kullanıcı açacak, domain bana ait, bu anlamda panele giriş yapamıyorum şimdilik, ama ftp ile giriş yapabiliyorum, ama dediklerinizi anladım, .zip olarak deniyeceğim, bu arada sizce joomla iyi mi, yani hazır şeyler fayda sağlar mı ?

Teşekkürler...

Bu aslında ne amaçla kullanacağına bağlı, eğer bir blog için düşünüyorsan kesinlikle Wordpress tavsiye ederim.
Blog yazılımlarında Wordpress şüphesiz birinci, CMS sistemlerde ise Joomla en iyisidir.

MsKcR MsKcR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 4 / 27
  • Ticaret 5, (%100)
kardeş bende zamanında joomla ile ugraştım ama joomla çok ayrıntılı ve boyutu yüksek. Tavsiyem wordpress kullanmalısın. Ftp ptogramı olarak ne kullanıyorsun. Cuteftp ile biraz daha hızlı atabilirsin.

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Wordpress Kullan Brak Joomla'yı Tavsiyem.

CyberLORD CyberLORD Biraz mesafe! Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 80 / 67
  • Ticaret 1, (%100)
Niye Kimse Fantastico De Luxe den Bahsetmiyor ? (: Cpanel de var Ücretsiz Tüm Scriptleri 1-2 Tıkla Yüklüyorsun Saniyelik

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Upload etmesi bişe değil kurması var.

Youtube: NovaMobi Teknoloji
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al