wmaraci reklam

Mybb Güvenlik Hakkında

7 Mesajlar 743 Okunma
smmexpress

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

MyBB ilk kurulduğundaki güvenliği nasıldır? Yani SMF'nin temel güvenlik seviyesinin çok iyi olduğu söyleniyor ama MyBB bu konuda nasıldır? Güvenlikten kastım, admin paneline erişilebilme ve hack yapılabilmesi.

Forumdan bir arkadaştan tema satın aldım ona sordum yapılması gereken bir şey var mı diye. "Güvenlik ayarı yapılmalıdır yoksa rahatlıkla girerler" dedi bana. En dandik scriptlerin bile temelinde bu konuda güvenli olduğunu ve rahatlıkla girilemeyeceğini söyleyenleri görüyorum hep. Ancak arkadaş böyle söyleyince korktum açıkçası. Hiç kullanmayalım daha iyi o zaman eğer böyleyse ? Bilenlerden ve kullanlardan görüş bekliyorum, teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım hocam yıllar öncesinde de mybb kullanıyordum herhangi bir problemle karşılaşmadım ama belki de saldırı falan olmadıgından karşılaşmamış olabilirim. Ama genel bir açık olmuş olsa zaten lamerler önüne gelen siteye atlarlardı sanmıyorum güvenlik zaafı oldugunu

Ek Olarak: bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım hocam yıllar öncesinde de mybb kullanıyordum herhangi bir problemle karşılaşmadım ama belki de saldırı falan olmadıgından karşılaşmamış olabilirim. Ama genel bir açık olmuş olsa zaten lamerler önüne gelen siteye atlarlardı sanmıyorum güvenlik zaafı oldugunu

Ek Olarak: bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım hocam yıllar öncesinde de mybb kullanıyordum herhangi bir problemle karşılaşmadım ama belki de saldırı falan olmadıgından karşılaşmamış olabilirim. Ama genel bir açık olmuş olsa zaten lamerler önüne gelen siteye atlarlardı sanmıyorum güvenlik zaafı oldugunu
tedem

kişi bu mesajı beğendi.

tedem tedem npm run dev Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 266 / 133
  • Ticaret 20, (%100)
KralFx arkadaşımızın dediği gibi, uzun yıllar kullandım ve en küçük bir sorunla bile karşılaşmadım. MyBB için ek güvenlik önlemleri de var zaten. Ayrıca MyBB'nin geleceği çok iyi, 2.0 sürümü ile ücretli/ücretsiz bir çok forumdan üstün olacak, tavsiyemdir.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Tema aldığım arkadaş öyle bir söyledi ki korktum açıkçası.

EmreKRMN hocam siz "rahatça girerler bu haliyle" demiştiniz. Uzun süredir kullanan arkadaşların yorumlarına rağmensiz halen böyle öyle düşünüyorsanız ben kullanmak istemem silerim. Bu konuda son düşüncenizi bekliyorum.

wmaraci
wmaraci

EmreKRMN EmreKRMN Designer/Coder Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgi İşlem Personeli
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 213 / 217
  • Ticaret 70, (%99)
Herkesin kendi tecrübesi, kendi düşüncesi. Ben tecrübeli olduğum için öyle bir şey sizlere söyledim.

tedem tedem npm run dev Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 266 / 133
  • Ticaret 20, (%100)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Tema aldığım arkadaş öyle bir söyledi ki korktum açıkçası.

EmreKRMN hocam siz "rahatça girerler bu haliyle" demiştiniz. Uzun süredir kullanan arkadaşların yorumlarına rağmensiz halen böyle öyle düşünüyorsanız ben kullanmak istemem silerim. Bu konuda son düşüncenizi bekliyorum.

Altı yıllık MyBB tecrübeme dayanak size kısaca açıklayayım. Bilinmeyen eklentileri kullanmıyorsanız, sitenize açık yaratacak dosyalar yüklemediyseniz, klasör izinlerini yaptıysanız ve sunucunuzda açık yoksa, korkacak hiç bir şey yok.
3525 UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

Xac Xac Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 8, (%100)
Uzun Zamandır Site İşleriyle Uğraşıyorum , Şunu Diyeyim Sitenizi Kurdunuz Ama Bilinmedik Sitelerden Bilinmedik Eklentiler Dosyalar Atarsanız Zaten O Boş Gitti Demektir.
Mybb 'de Açıklar Varmı Sorusana Evet Cevabını Vermekteyim , Az Çok ta Olsa Yani Kapatılabilir Ama Her Kez Bildiği Söylenemez .
EmreKRMN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al