wmaraci reklam
lidertakipci

Açıktan Üniversiteye Yazılmayı Kaçırdımmı ?

15 Mesajlar 1.994 Okunma
wmaraci reklam

HikmetSonmezi HikmetSonmezi Sosyal Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 7, (%86)
şimdi ben ygs girmeden sınavsız geçiş yapacaktım geçen sene üniversiteyi bıraktım açığa yerleşmek için. bu seneki kayıtlar temmuz ağustos gibi biliyorum.
ygs için herkes gibi para yatırmam gerekiyordu galiba ufak bi miktar. Onu kaçırdığım için şimdi bu sene komple kaçırdımmı iyi bilenler yardımcı olursa sevinirm.

wmaraci
reklam

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam tam anlamadım siz örgün üni. okumak için mi soruyorsunuz yoksa açık öğretim okumak için mi? ben aöf okuyorum ve kayıtlar çoktan geçti. Eğer aöf kaydını yapacaksanız eğer yaz bitiminde kayıtlar başlar

• Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 7, (%86)
hocam açık üniversite okumak isitoyrum bu ikisinin farkı nedir aöf olanın olayı nedir

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
:) hocam iksi de aynı aöf: açık öğretim fakültesi.. açık öğretim dendiği zaman bazıları 2 yıllık yani ön lisans okuyorum açık öğretim okuyorum diyor. Yada açıktan lise okuyanlarda açık öğretim okuyorum diyor.. Aöf kendi sitesinde tarihleri takip edebilirsiniz altta vereceğim link 2015 yılına ait ondan bu sınavlar bitince yenilenir oradan takip edebilirsiniz
https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/acikogretim-akademik-takvim/turkiye-programlari-akademik-takvim
HikmetSonmezi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
HikmetSonmezi aöf uzaktan eğitim programı sadece sınavlara gidiyorsun vize ve final sınavı olmak üzere 2 tanedir dönemlik harç parası yatırıyorsun 2 yıllık veya 4 yıllık bölümler mevcut
yani bu açık öğretim denilen şey evde ders çalışmadır istersen kitapları aöf bürolarından alabiliyorsun istersen internet ortamında e-book video seminer derslerine bakıp çalışabiliyorsun sınavlar testtir her ders 20 soru çan eğrisi var bütünleme sınavı yok sadece mezun aşamasında tek dersin kalırsa bütünlemeye girebilirsin

örgün öğrenim dediğimiz şey de sınavla kazandığın okula derse gidip hocayı dinlemektir :D hocanla muhattap olacağın için insiyatif kullanıp seni dersten geçirebilir aöf de ne alırsan o dur :) ama örgün öğrenime göre kolaydır sadece son bir kaç yıldır sistemi değiştirip zorlaştırmışlardır emin ol bu bile yeterli değil

ama bana sorarsan örgün öğrenime git bunun bir getirisi yok sadece memurluğun önüne açabilir ama kolaydan geçmeye alışan biri kpss de yapamaz

kayıt tarihlerine anadolu üniversitesi safyasından bakabilirsin
HikmetSonmezi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 7, (%86)
çok teşekkürler hocam birşey sorucam. Ben sınava girmedim. ygs ye yani üniv.. sınavına. ticaret lisesi mezunuyum ve benim 2 yıllık geçiş hakkım var sınavsız.
ben bu dediğiniz linkden tercih yapıp yerleşebilir miyim ?

Ek Olarak:

simao adlı üyeden alıntı

HikmetSonmezi aöf uzaktan eğitim programı sadece sınavlara gidiyorsun vize ve final sınavı olmak üzere 2 tanedir dönemlik harç parası yatırıyorsun 2 yıllık veya 4 yıllık bölümler mevcut
yani bu açık öğretim denilen şey evde ders çalışmadır istersen kitapları aöf bürolarından alabiliyorsun istersen internet ortamında e-book video seminer derslerine bakıp çalışabiliyorsun sınavlar testtir her ders 20 soru çan eğrisi var bütünleme sınavı yok sadece mezun aşamasında tek dersin kalırsa bütünlemeye girebilirsin

örgün öğrenim dediğimiz şey de sınavla kazandığın okula derse gidip hocayı dinlemektir :D hocanla muhattap olacağın için insiyatif kullanıp seni dersten geçirebilir aöf de ne alırsan o dur :) ama örgün öğrenime göre kolaydır sadece son bir kaç yıldır sistemi değiştirip zorlaştırmışlardır emin ol bu bile yeterli değil

ama bana sorarsan örgün öğrenime git bunun bir getirisi yok sadece memurluğun önüne açabilir ama kolaydan geçmeye alışan biri kpss de yapamaz

kayıt tarihlerine anadolu üniversitesi safyasından bakabilirsin

teşekkürler hocam. örgün öğretime giremem çalışıyorum diğer seçenek için yönlendirir misin 2 yıllık geçiş hakkım var ticar. lisesi mezunuyum geçebilir miyim bu şekilde

uysal027 uysal027 Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek VBulletin İşleri
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 109 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
Namazda Gözü olmayanın Ezanında Kulağı olmaz deyimi gibi

Okumada gözün yokki. Milletin sınavı başladı sen kayıt diyon :)

http://goo.gl/iMywUg

• Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 7, (%86)

uysal027 adlı üyeden alıntı

Namazda Gözü olmayanın Ezanında Kulağı olmaz deyimi gibi

Okumada gözün yokki. Milletin sınavı başladı sen kayıt diyon :)

canın saolsun hocam. kolay gelsin
uysal027

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam açık öğretim de geçiş hakkı veya sınava girip puanla girme diye bir şey yok parasını yatır sonra kayıt yap :D

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
HikmetSonmezi bak güzel kardeşim hangi bölüm mezunusun ticaret lisesinden öncelikle bunu söyle yardım edeyim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al