wmaraci reklam
lidertakipci

Açıktan Üniversiteye Yazılmayı Kaçırdımmı ?

15 Mesajlar 1.992 Okunma
wmaraci reklam

HikmetSonmezi HikmetSonmezi Sosyal Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 7, (%86)

simao adlı üyeden alıntı

HikmetSonmezi bak güzel kardeşim hangi bölüm mezunusun ticaret lisesinden öncelikle bunu söyle yardım edeyim

bilgisayarlı muhasebe mezunuyum hocam.

tecnomedya adlı üyeden alıntı

hocam açık öğretim de geçiş hakkı veya sınava girip puanla girme diye bir şey yok parasını yatır sonra kayıt yap :D

anladım hocam. hiç ama hiç anlamıyorum o kadar yazı felan okuyorum bana sanki benim olayım ile alakası yokmuş gibi geliyordu burda çözüyorum inşallah sayenizde

wmaraci
reklam

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
dediğim gibi aöf de sınavla girme diye bir şey yok. Mesela bilgisayar mı okuyacaksın 4 veya 5 yıllık gidip onun harcı ne kadarsa yatırıyorsun sonra gidip başvurunu yapıyorsun sonra sonra başlıyor zaten vize bide final sınavlarına gidip giriyorsun sadece zamanı gelince.. Burada önemli olan okuyacağın bölüm hakkında bilgin olman. Eğer bilgin yoksa verilen kitaplar ile evde de çalışırsın
HikmetSonmezi

kişi bu mesajı beğendi.

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
HikmetSonmezi bak şimdi herhangi bir sınava girmene gerek yok aöf olayında gidip parayı yatırıyorsun okula kaydın başlıyor gerekli işlemleri yaptıktan sonra

bu link 2 yıllık bölümlerin linki
https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-fakultesi-onlisans-programlari-2-yillik
bu link 4 yıllık bölümlerin linki
https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-sistemindeki-programlar
bu 4 yıllık iktisat fakültesi bölümleri
https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/iktisat-fakultesi-lisans-programlari-4-yillik
bu 4 yıllık işletme fakültesi bölümleri
https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/isletme-fakultesi-lisans-programlari-4-yillik

şimdi bilgisayarla alakalı bölüm yok benim tavsiyem sınavsız geçiş hakkını örgün öğrenimden yapabiliyorsun yani 81 ilden herhangi birine gidebilirsin sanırım bu yukardaki bölümlere de ayrıca kayıt olabilirsin sen bu fırsatını tepme çalışıyorum gidemem diye birşey yok git yaşın küçük ilerde pişmanlığını yaşarsın kaybolan yıllar geri gelmiyor bugün çalışırsın yarın kovulursun bu memlekette önce kendini sağlama al eğitimle sonra çalışacak vaktin çok olacak 2 sini aynı anda okuyabiliyorsun yani he şöyle yaparsın örgün öğrenime git sende baktın okuyamıyorsun kaydını dondurmak gibi bir imkanın var daha sonra okuyabilmek için
HikmetSonmezi

kişi bu mesajı beğendi.

HikmetSonmezi HikmetSonmezi Sosyal Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 7, (%86)
abi allah razı olsun yardımcı oluyorsun yönlendiriyorsun :) beykent üniversitesi işletme bölümünü okuyordum 1. sınıfta bıraktım ben bitiremem dedim 3 zayıf oldu. orda şuan okulum dondu istediğm zaman ikinci sınıftan başlayabilrim zaten. bana okula gitmeden sınava gireceğim bir yer lazım. ben iki yıllık işletme yönetimi için kayıt alıcam o zaman. kolay bitirebileceğim bi bölüme geçeyim. üniversite mezunu olarak gözüksen bile yetiyor bu ülkede bazı işlere girebilmek için.

wmaraci
wmaraci

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
HikmetSonmezi hikmet kardemişim işletme yönetimi yazacağına direk 4 yıllık işletme yaz her ders 20 soru ve test atıyorum cumartesi pazar sınav var cumartesi 5 dersten pazar günü 4 dersten sınava giriyorsun beykent özel üniversite bildiğim kadarıyla zaten bırak devlet üniversitesi özel üniversite bitirenleri bile adamdan saymıyorlar burslu olmadıktan sonra bastırmış parayı okumuş diyor çoğu işverenin kapısından dönen çok bu ülkede

ne zaman anlayacaksın birşeylerin yetmediği şuanki yaşın 20 sanırım 5 yıl sonra bakış açın değişecek ülkene dışardaki hayatın zorluğuna o zaman dilerim pişman olmazsın kardeşim geçmişte sana en iyi şekilde yol gösterdim seçim senin bana sorarsan 2 yıllık pc bölümü oku üstüne 4 yıllık işletme oku 2 yıllık üni git hocalarınla konuş çoğu hocan anlayışla karşılar derslere katılamayacağını çalıştığını söyle bi kaç kılçık çıkar onları da halledersin zamanla ama eğitim nasıl almışsın ona bakılıyor özel sektörde
HikmetSonmezi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al