wmaraci reklam
lidertakipci

Bir Günde Sıralama Bu Kadar Oynar mı?

11 Mesajlar 1.632 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cmddmc cmddmc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)
Merhabalar açmış olduğum sitemde

antibiyotik faydaları 87. sırada yer alıyordu

2 gün sonra baktığım zaman kelimede 69. sıraya yükselmiştim ancak bugün tekrar baktığım yine aynı sıraya düşmüşüm bunun etkisi nedir acaba?

NOT: turkojen adlı arkadaşımızın vermiş olduğu organik hit programından çok abartılı olmamak şeklinde ben de faydalanmaktayım. Bunun bir ilgisi var mıdır acaba yükselme sonrası düşüşlerde?

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Organik hit programları ne kadar faydalıdır acaba ? Sonuçta 3. parti programı kullanmışsınız.Bence google algoritmaları bunu aşacak düzeydedir diye düşünüyorum.

Ayrıca bu sıralama dalgalanmaları normaldir.Eğer ilk 10 olsanız 2. sıradan 30. sıraya gitseniz bir anormallik olur.Mesela bizim websitemizdede sıralama değişikliği oluyor ancak 3-4-5-6 sıralarında gidip geliyor.
TolgaYilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)
cmddmc

Bu dalgalanmayı halen anlayamadım mesela :) Oluyor böyle garip şeyler

• Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)
narinhosting
O konuda da haklısınız hocam 3. parti uygulama sonuçta ama yine de ekstra düzeyde düşüşü etkileyeceğini hiç düşünmüyordum :)

Cbaran

Hocam siz şimdiki sıralamayı görseniz birde antibiyotik faydaları ilk 500 de bile çıkmıyor :)

wmaraci
wmaraci

TeyzenTevfik TeyzenTevfik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 8, (%88)
Hocam aslına bakarsan normal. Hiçbir program kullanmadan 500 sayfada dahi olmayan sitem, %90 google hit ile 3. sıraya kadar 1 ayda yükseldi.
cmddmc

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Organik hit programlarında direk ziyaret değil de, organik ziyaret seçeneğini kullanıyorsanız sıralama arttırır elbette ama olabildiğince doğal görünmesi gerek. Yeterli bakiyeye göre 1 haftalık sabit bir rakam seçin; eğer varsa rakip site ziyareti özelliğini de aktif edin sıralama pozitif değişir.

Bu şimdilik geçerli tabii. Rank Brain algoritmasına geçildiğinde anlık olarak sıralama değişimi yaşanacak. O zaman siteye sürekli katma değer verecek şeyler yapmanız gerek. Çok daha çeşitli çalışmalar vs.

Şu an benim de bazı sitelerimde sıralama hemen hergün değişiyor ki o kadar dalgalanmanın olmadığı bir sektör ama malum haber siteleri gibi hemen her konuda o an hangisi hit getiriyorsa; o siteler de sizin içeriklerinize benzer içerik üretmişse anahtar kelimelerde gerilemeniz mümkün.

Biraz Google'ın çalışma mantıksızlığı da buna sebep oluyor.
cmddmc

kişi bu mesajı beğendi.

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
bu tur değşiklıkler oluyor tecrübe etmiş birisiyim ama nedne kaynaklandığını bılmıyorum.

belkide tanıtım yazısı almak gerekiyor

pekı ben neler yaptım

ılk once benım dalgalanma su sekıldeydı.

bırıncı sayfa 9 sıra ama reklamlar yuzunden ıkıcı sayfada basında gelıyordum

sımdı rakıbı geşmişim bır ay once saolsun forumdan bır abımız tanıtım yazısı verdi. allah razı olsun.

sonrasınd abugun bırıncı sayfaya geldim.

ama yaklaşık ondan once ıkı ay kadar boyle abuk subuk galgalanmalar yasadım.
cmddmc

kişi bu mesajı beğendi.

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Hocam normal bu aralar sıralamalar üç beş sıra oynuyor.Google bakıyor bu siteyi geriye atıp aynı tıklanma oranlarını etkileşimleri ölçüyor eger negatif değilse eski konumuna geri getiriyor.5 yıldır aynı terane.Onlarca seo çalışması tanıtım yazısı vsvs yaptım fakat siteye misal patates kelimesinde hit gelmezse ilk sayfada da olsan yavaş yavaş gerilersin.Örnek google adwors reklamı verenlere bakın birçoğunun ne linki var ne seosu. Reklamı ara ara sürekli verdikleri için istediği kelimeden hit geliyor ve reklamı kesse bile o kelimede ilk sayfada oluyorlar.Bizzat şahit oldum.İstediğin kelimede hit alamıyorsan sıralamada yerin sabit olmaz.

Benim gönderdiğim programa gelecek olursak düzgün kullanımda birçok sitem ilk sayfaya çıktı.Kullanıp kullanmamak size kalmış.
cmddmc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)
turkojen34 Programdan şüphem yok hocam ancak sıralamaların bu kadar dalgalanması insana acaba dedirttiriyor hele bi anahtar kelimede 68'den 500 içerisinde göstermemek şüphe içerisine sokuyor insanı ancak o günlerde de söylediğim gibi programın oldukça faydasını görüyorum :)

Graybilisim Dedikleri gibi hocam gerçekten Google bir çok kıstasa bakıyor ve buna göre belirliyor sıralamaları akıl sır erdirmek mümkün olmuyor ben de özenle ilgilenip hedef kelimelerde yavaş yavaş yükselmeyi ve tanıtım yazıları almayı hedefliyorum

NK1864 Evet hocam organik git seçeneğini kullanıyorum ve abartmadan kullanıyorum sonuçta bir günde siteye 500 kişi ya da 200 kişi çekmek mantıklı olmayacktır ilk aşamalar için. Zaten Google algoritmaları sürekli olarak değiştiği için denemeler vs. bundan da kaynaklanabiliyor amaç özenle çalışarak en iyi yerlere ulaşabilmek
Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
ya hiç bir şeye gerek yok emek verin köfteyi google amca verir zaten

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al