wmaraci reklam
lidertakipci

Türkçe Karakterli Domain, Google ve Seo?

23 Mesajlar 3.613 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen / Yazar
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

basymgroup adlı üyeden alıntı

Google'a İbrahim saraçoğlu diye arattığınızda imzamdaki Türkçe karakterli İbrahim saraçoğlu sitesinin ilk saydada olduğunu görebilirsiniz. Not olarak belirteyim seosu bana ait değil siteyi satın almıştım.

teşekkürler hocam bilgilendirme için. Herhangi olumsuz bir tarafını görmediniz yani değil mi?

wmaraci
reklam

basymgroup basymgroup Parabol Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 871
  • Beğeniler 70 / 257
  • Ticaret 10, (%100)
Hayır hocam 4-5 aydır görmedim.
bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

basymgroup adlı üyeden alıntı

Hayır hocam 4-5 aydır görmedim.

teşekkürler hocam.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
örneğin google'da "göztepe" kelimesini a rattığımızda, 3. sırada türkçe karakterli domain yer alıyor.
bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

mts adlı üyeden alıntı

örneğin google'da "göztepe" kelimesini a rattığımızda, 3. sırada türkçe karakterli domain yer alıyor.

evet hocam, olmaadı alacam domaini artık yapabildiğim kadar çalışıp ilk sırada olmaya çalışacağım. Bir Türkçe öğretmeni olarak Türkçe domain kullanmam sanırım benim için daha uygun olur :)

kgul kgul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek yazılım mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

bulgay adlı üyeden alıntı

2. sayfa olmak sıkıntılı hocam, hedef her zaman birinci sayfa ve mümkünse ilk sıra. Bunu yaparken domainin negatif etkisi olmasın istiyorum. Sanırım google site adına değil de içeriğe bakarsa sıkıntı yok ama site adını nasıl gördüğü önemli bu durumda.

Hayatta herkesin hedefleri, değerleri ve belli disiplinleri olması gerektiğini düşünürüm hep. Fakat gerçekçilik ve kabullenmek te bunlar kadar önemli. Döviz gibi yoğun bir sektörde 2. sayfada olmak ile afedersiniz ama dandik bir sektör veya konuda 1. sayfada olmak arasında siz de taktir edersinizki farklar var. Misal koraç kupası ile eurolig'i uefa kupası ile ptt 2. ligi karşılaştırmak gibi birşey olacaktır. O yüzden sırt çevirdiğiniz o 2. sayfa altın değerinde hatta döviz değerinde emin olabilirsiniz. Google ın aramalarda idn li domainlerle ilgili bir sıkıntısı yok sıkıntı sadece mail sistemlerinde onu da ben .info uzantısını da alıp domain in ona bağlıyorum.

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)

kgul adlı üyeden alıntı

Hayatta herkesin hedefleri, değerleri ve belli disiplinleri olması gerektiğini düşünürüm hep. Fakat gerçekçilik ve kabullenmek te bunlar kadar önemli. Döviz gibi yoğun bir sektörde 2. sayfada olmak ile afedersiniz ama dandik bir sektör veya konuda 1. sayfada olmak arasında siz de taktir edersinizki farklar var. Misal koraç kupası ile eurolig'i uefa kupası ile ptt 2. ligi karşılaştırmak gibi birşey olacaktır. O yüzden sırt çevirdiğiniz o 2. sayfa altın değerinde hatta döviz değerinde emin olabilirsiniz. Google ın aramalarda idn li domainlerle ilgili bir sıkıntısı yok sıkıntı sadece mail sistemlerinde onu da ben .info uzantısını da alıp domain in ona bağlıyorum.

tabi ki de sektöre göre değişir bu hocam. Türkçe karakterli mail alınamıyor mu hocam. Normal bir gmail maili alıp onu siteye bağlasak seo açısından sorun olur mu ki?

kgul kgul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek yazılım mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır mail'in hiç bir şekilde seo ya etkisi yoktur demek istediğim şu şöbiyetçiler.com u aldım diyelim mail servisleri bunu idn li olarak görüyor yani --&biyt--iler.com gibi... Sistemleri Idn domainlere entegre olmadığı için. Bende gidip sobiyetciler.info domain inide alıyorum böylece mailimi bilgi@sobiyetciler.info yapabiliyorum. Elbette gmail de yapabilirsiniz ana mail adresinizi.
bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)
bulgay Üstat; kendi şirketlerimin birinin Türkçe Domain olarak kullandığım 10 adet site var ve emin olabilirsin google ayrıma gitmiyor bu noktada. Anahtar Kelime ile Domain bire bir uyuşuyorsa da ben hep + gördüm.

Bir adet sitem de rekabet de var 4 yıldır google 1 sırada, üstünde sadece n11 reklamları mevcut, siteye de en az 4 yıldır elimi sürmedim :D Anahtar Kelime ile Domain birebir örtüşüyorsa inanılmaz yol kat edersiniz.
bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)
Güzel bilgileriniz için teşekkürler hocam.
Cbaran

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al