wmaraci reklam
lidertakipci

Tüm Makale Yazarı Arkadaşlar (Öneri & Toplantı)

25 Mesajlar 2.800 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EditorumORG EditorumORG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
Merhaba,

Biliyorsunuz ki son zamanlarda piyasa çalkalanmakta. Bu forum dahil diğer tüm forumların hepsinde 100 kelimesi 1 ₺ birim fiyatının altında makale satışları yapılmakta. Hepimiz bir şeyler kazanmak istiyoruz. Geçimimizi sağlamak adına bu yola başvuruyoruz fakat biraz daha hassasiyet gösterip makale birim fiyatınızı 1 ₺'nin üzerinde tutun lütfen.

Bizzat forum içerisinde ben dahil herkes görüyor. Hatta müşteri geldiği zaman şunu diyor; ''Diğer arkadaş 100 kelimesi 50 kuruşa yazıyor ya sen nasıl 1.5 liraya yazıyorsun?'' diyor.

Arkadaşlar biraz daha standartlaşın zira bu sektör bitmeyecek bir sektör yani ileriye dönük şu imkanlarla bakıldığı zaman bitmeyecek bir sektör. Sadece bu işten gelirini sağlayan arkadaşlar, ekmek parası kazanan arkadaşlarımız var. Belirli bir kaliteniz belirli bir hedefiniz olsun lütfen. Bu işin belirli bir standartı var.

Söz konusu makale alımı yapan arkadaşlara seslenmek gerekirse; ''100 kelimesini 50 kuruşa yazan arkadaşlardan makale alımı yaparsanız tabiiki de mağdur olursunuz.'' Makale yazarı arkadaş size 300 ₺ diyorsa lütfen duyarlı olup bu fiyata sabit kalalım. Zaten çoğu iş dip fiyata yapılıyor. Bu arada hizmetler arasında kalite farkı vardır.

Makale işi her zaman şöyle yürür; ''Eğer bir yazara sürekli olarak müşteri geliyorsa o yazar size sadık kalır ve işlerini yürütmeye devam eder.'' Fakat bu durum her yazar için geçerli olmuyor çünkü adam kalkıp buraya 100 kelime makale 2 ₺ dese gerçekten kimse almaz ama bu işin ederi aslında 100 kelimesi 2 ₺'dir.

Ayrıca şu da var arkadaşlar; ''Bir makale alınırken fiyattan ziyade kaliteye bakılır.'' Çoğu arkadaş konu açıyor; ''Neden kazanamıyorum? Özgün içeriğim var neden böyle oluyor?'' gibisinden. Fiyatta olduğu gibi her makaleninde bir kuralı bir standartı vardır. Siz aranma hacmi düşük başlıkları sitenize doldurur ve bundan para kazanmayı beklerseniz boşuna beklemiş olursunuz. Adwords ve diğer yardımcı araçlarla konu başlığının ne kadar aranma aldığını ne kadar tık başı kazanç verileceği tahmin edilir. Siz milliyetle veya hürriyetle kafa kafaya gelemezsiniz. Onların eklediği konuları sitenize eklemeniz hiç bir fayda sağlamaz. Fiyatlarınızı üst seviyeye taşımadığınız sürece diğer büyük kurumsal firmaların hiç birisiyle çalışamazsınız. Çünkü firmaların bir çoğuda bu işin 50 kuruşla 1 lirayla olmayacağını biliyor. Neden 50 tane makale yazıp 50 ₺ almak istersin ki? 50 makale yazıp 100 lira al, 200 lira al. Kurumsal firmayla çalış 25 makaleye 400 ₺ de. Kurumsallarla çalıştığınız zaman göreceksiniz ki onların tek hedefinin kalite olduğunu gayet iyi bir şekilde anlayacaksınız. Yani arkadaşlar siz yazarı ne kadar doyurursanız o da sizin yazılarınızı doyurur. Bunun haricinde makale yazarı arkadaşlar lütfen fiyatta sabit kalıp 1 ₺'nin altına düşmeyelim hatta 100 kelimesini 1.5 ₺'e yazalım. Hem siz kazanın hemde işinize verdiğiniz önemden dolayı müşterinizde kazansın.

- Konu yeri burası mı bilmiyorum ama burası değilse özür dilerim.

- Son olarak şunu söylemek istiyorum; Fiyatı dip seviyede tutmadan benimle çalışmak isteyen arkadaşlar olursa yeni bir projemiz bulunuyor. Biliyorsunuz editorum.org adresini özel bir projeye sabitledik ve müşteri panelini çıkarttık. Bunun haricinde günlük olarak tek makale veya toplu makale siparişi içinde ayrı bir projemiz bulunuyor. Şuanda editorum.org'da günlük 400 liralara varan makale yazımları mevcut. Sadece sistemin oturması için çaba gösteriliyor. İsteyen arkadaşlar yeni makale ekibine katılıp daha fazla müşteriye sahip olabilir ve müşterilerinden düzenli olarak makale siparişi alabilir. İş koşturmak zorunda olan ve müşteri beklemekten sıkılan arkadaşların katılmasını isterim bu yeni projemize.

DİPNOT: Genel blog açmaktan vazgeçin. Kazandırmaz, kazandırmıyor.

Konuyu isteğim üzerine reportluyor ve kilitlenmesini istiyorum.
sifreler Klzmoon ankarali87

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
EditorumORG makale işleriyle uğraşmıyorum fakat kesinlikle katılıyorum size. Aynı çağrıyı ben de geçen kendi alanım için yaptım. Ticaret puanının yanına yapılan işin kalitesini kontrol eden bir kalite kontrol puanlaması konulsun böylece işi yapan kişi kaliteli yapmak zorunda kalsın kaliteli yapmak zorunda olacağı içinde ölü fiyatlar çekemeyecektir dedim. Ama forumda neredeyse linç ediyorlardı bazı arkadaşlar sağ olsun. İnsanlara "kaliteli iş yapın ve doğal olarak daha çok kazanın" dediğim zaman hem işi yapan kişi çıkıp sana ne kardeşim diyor hem de müşterisi çıkıp daha ucuza yaptırırım ben sana ne diyor. Biraz tencere kapak misali oluyor. Ama işin sonunda da "bu iş olmamış" diyorlar.
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
WpÖmerFaruk : Hocam diyebileceğim başka hiç bir şey yok. İnanın piyasa berbat durumda.

Bu arada yukarıda da dediğim gibi benim ilk 2 paketimden alıpta memnun kalmayan varsa buyursun. Aradaki bariz farkı görün diye ilk 2 paketin fiyatı dip fiyatta tutuluyor. Orada son 2 pakette 175 makale ederinin ederi size göre 350 ₺ ediyor ama benim kaliteme göre 725 lira ediyor. 175 makaleye müşteriden 350 lira almıyorum müşteriden 375 lira daha fazla alıp işi hakkıyla yapıyorum. Aynı şey business etkisi içinde geçerli.

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
EditorumORG valla hocam ucuz etin yahnisi meselesi. Bırakın kim nasıl yapıyorsa yapsın. Müşteriler elbet kaliteli işin kokusunu alacaktır. Ben tamamen sizin arkanızdayım. Ama bu düzeni seven insanlar var anlamadığım bir şekilde. Kimseye uçuk fiyatlar verin de denmiyor. Ama nedense insanlar "sana ne ben istediğim fiyatı veririm" mantığında. Ben inanıyorum sizin müşterileriniz daima kalite arayan insanlar olacak. Ucuzcuların sonu belli zaten.
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
Taban fiyat uygulanması konusunda katılıyorum bende. 100 kelimesi 75 kuruştan makale istiyorlar. Üstüne özgün resim de istiyorlar
makale yazanların emeği de bu kadar sömürülmemeli.
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
Ayrıca şöyle bir olayda var;

İşim gereği yani editörlük gereği yoğun bir telefon görüşmesi oluyor. Yani est. konuşabiliriz isterseniz 1 saat konuşalım ama lütfen arkadaşlar telefonda fiyatı duyduktan sonra ''bahane uydurup yarın döneceğim, kesin alacağım hocam evet evet'' diyip telefonu kapatmayın. Editörün bir programı vardır, bu programa göre gider. Eğer fazla bir iş alırsa kendisi yanar. ''Siz oradan hocam tamam kesin alacağım veya yarın döneceğim'' derseniz o editör gidipte yeni müşterisine ''tamam hocam verelim hizmetinizi'' diyemiyor. Çünkü sizin yerinizi ayırıyor o adam. Aynı şey skype konuşması içinde geçerli.

- Konuda bir ton referans olmasına rağmen lütfen daha fazla örnek yazı istemeyin. Bu adam bu kadar referansı boşuna mı yapmış diye sormazlar mı? Ben oraya full kurumsal referans koysam gelip yine benden veya diğer arkadaşlardan ''örnek yazı gösterirmisiniz?'' diyecek arkadaşlar var. Kimsenin kalbini kırılmasın. Eğer kırdıysamda özür dilerim. Geceden beri uyumuyorum, bu konu canıma tak etti.
sifreler

kişi bu mesajı beğendi.

basymgroup basymgroup Parabol Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 871
  • Beğeniler 70 / 257
  • Ticaret 10, (%100)
Yazdıklarınızın birçoğuna katılmakla birlikte 100 kelimesinin 2 tl ederi olduğunu şu an için düşünmüyorum. Sadece konusunda uzman olan kişiler yazarlık yapsa eyvallah.Bir doktorun yazdığı bir sağlık makalesi için 100 kelimesi 3 tl de eder uzmanlığına göre. Ama iki üç yerden okuyup rewrite yaparak zaten herkes makale yazabilir. 100 kelimesi 1 tl olur fiyatıdır. Şahsen yabancı sitelerden çeviri yaparak gerçek kalitede makalelere erişiyorum
EditorumORG Inal

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
Hocam düz makale satılmıyor. Yabancı siteden makale satılabilir mi şu durumda? :) Bu soruyu soranda zaten her 20 müşteriden sadece 1 tanesi.

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
EditorumORG Hocam 100 kelimesi 2 TL şuanın piyasa şartlarına göre çok çok fazla.Bir kişi öğlen otursun gece 12 ye kadar 25'ten fazla +400 kelime yazı çıkarır.Bu bir kişinin günlük ücreti için epey bi para eder.Nasıl berbat durumda anlayamadım ? (Sözüm standart altı fiyatlardan dışarı)

• Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
tayfun29 : 100 kelimesi 2 ₺ sadece bir örnek. Maksat fiyatı 1 ₺'nin altına düşürmemek. Burada görünmüyor olabilir ama özel mesajtan bir çok arkadaş 50 kuruşa 75 kuruşa makale satıyor veya makale satımı bölümüne girerseniz görülüyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al