Mybb mi vbullettin mi ?

24 Mesajlar 2.691 Okunma
smmexpress

AsosyalAdam AsosyalAdam Makale-SEO-Tanıtım Yazısı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO - Tanıtım - Backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)
Egitim ile ilgili bir forum kurmayı düşünüyorum fakat başlangıçta vbullettinle mi yoksa mybb veya tavsiye ettiginiz ücretsiz bjr sistemlemi başlayım ?

Birde vbullettinin yıllık fiyatı ne kadar bilginiz varsa ?

wmaraci
reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Eğer projene güveniyorsan ve 5-6 ay sonra kapanmayacak ise, ücretli ve lisanslı seçeneklerde XenForo ve vBulletin tercih edebilirsin. Yok ben öylesine kuracağım, projeme pek güvenmiyorum, belki tutarsa tutar diyorsan MyBB kur. Masrafın olmaz, zarar etmezsin.

Şunu da göz önünde bulundur, eğer lisanslı bir yazılım ile başlarsan daha hevesli olursun, onca para harcadığın için bu seni tetikler ve sitene içerik girmen için teşvik eder. Avantajın şu, genel bir forum kurmayacaksın ve eğitim konulu yani bir alanda odaklandığın için tutabilme ihtimali yüksek, tutmasa bile hatrı sayılır bir tekil hitin olabilir.

Bu yüzden, XenForo ile başlayabilirsin. Yine de tercih senin, vBulletin de olabilir :)

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

AsosyalAdam AsosyalAdam Makale-SEO-Tanıtım Yazısı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO - Tanıtım - Backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Eğer projene güveniyorsan ve 5-6 ay sonra kapanmayacak ise, ücretli ve lisanslı seçeneklerde XenForo ve vBulletin tercih edebilirsin. Yok ben öylesine kuracağım, projeme pek güvenmiyorum, belki tutarsa tutar diyorsan MyBB kur. Masrafın olmaz, zarar etmezsin.

Şunu da göz önünde bulundur, eğer lisanslı bir yazılım ile başlarsan daha hevesli olursun, onca para harcadığın için bu seni tetikler ve sitene içerik girmen için teşvik eder. Avantajın şu, genel bir forum kurmayacaksın ve eğitim konulu yani bir alanda odaklandığın için tutabilme ihtimali yüksek, tutmasa bile hatrı sayılır bir tekil hitin olabilir.

Bu yüzden, XenForo ile başlayabilirsin. Yine de tercih senin, vBulletin de olabilir :)

Yorumunuz için teşekkür ederim ek olarak ben mybb ile başladım forum sistemini tanıdım konu açtım üyeler konu açtı baktım sistem tuttu vbullettine konuları aktarabilormiyim yani bloggerden wordprese geçilirken olduğu gibi?

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Elbette, MyBB'den vBulletin'e geçiş mümkün ve kolay. Bu süreçte pek bir kaybınız olacağını zannetiyorum tabi ki ama geçiş ile alakalı olarak işinin ehli birisi yorumlarsa daha kalıcı olur.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
wmaraci

BurakAlacatli BurakAlacatli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 53 / 45
  • Ticaret 13, (%100)
Mybb ile başla vbullettine geçiş yap tutunca.Bende öyle diyordum fakat 3 yıl oldu 13 bin üye var hitim yüksek fakat halen mybb kullanıyorum :) İmzam mybb

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba,

vbulletine ya da xenforo ya vereceğin paralarla kendine sunucu alırsın ben gerek görmüyorum

www.mybbkursu.com destek sitesi sahibiyim 1.8.x güncel sürümlere destek veriyorum eklentileri tr çevirileri devam ediyor ayrıca 2.0 sürümü iddealı geliyor yani vbulletine ya da xenforo ya ödeme gerek yok onca lisans parasını düzenli çalışan herkes bedava olan sistemlerle de işini görüyor başarı hepsinle gelir wordpress bedava sistem ama herkes peşinden koşuyor forum diyince hemen vbulletin xenforo bence ödenen paralar gereksiz diyorum destek sitemizden yardımcı olurum her konu hakkında iyi çalışmalar

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
simao Warez temaylamı destek veriyorsun ?

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Madem MyBB vs vBulletin diyorsun yani vBulletin'e verecek paran var, ona para vereceğine al XenForo senelerce kafan rahat olsun. vBulletin devri yavaş yavaş kapanıyor. Bu saatten sonra para XenForo'ya verilir, vBulletin'e değil.
nokta Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
ErdemDnmz Konu şimdi bu mu? sataşma güzel kardeşim.

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)
MyBB ile vBulletini kıyaslayanlara gülüyorum ? vBulletin olmasa mybb olmazdı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al