wmaraci reklam

Biz Türk İnternet Kullanıcıları Olarak Çok mu Akıllıyız?

33 Mesajlar 3.874 Okunma
wmaraci reklam

ErdemD ErdemD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Youtube ta da öyle 10K izlenmeli İngilizce videodan kazandığım parayı arkadaş 100K Türkçe videodan anca kazanıyor.

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Ara ara reklamlara tıklıyordum fakat birçok sitenin mobil reklamlarında her ne halt varsa tıklar tıklamaz telefonunuza virüs bulaşmış tıklayın gibi uyarı çıkıyor.Tıklarsam ne olacak telefona harbiden virüs bulaşacak neden tıklayalım.Site sahipleri önce bu tarz reklam koymasın.Elin gavuru dediğimiz kişiler milleti kandırıp fake reklam koymuyor ve tıklanma oranı ondan dolayı artıyor.

ramanujan ramanujan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

Hocam ne bekliyorsunuz? Hiç kimse sizin sitenizden bilgi aldı diye reklamınıza tıklamak zorunda değil, hatta sizce de çok mantıklı değil mi acaba hiç kimsenin tıklamaması? Ben 10 yıldır bilgisayar kullanıyorum şuana kadar bir kere bile reklama tıklamadım, neden tıklayayım?

Herkes gitsin önce Google'ı sorgulasın, gösterime niye para vermiyorsun niye sadece tıklamaya veriyorsun desin. Sonra reklam verenleri sorgulasın bize ne saç çıkarma reklamından, bize ne sizin tıklanmayan basit reklamlarınızdan diye. Yabancılara çıkan reklam "indirimli, kuponlu reklamlar" bize çıkan reklam "premium blogger theme". Hayatımda bir kere blogger girişi yapmamış insanım, ben buna niye tıklayayım?

Başlığı gördüğümde ve adsense kategorisinde olduğunu fark edince bi bakayım, adsense başvurusu hakkında bir özeleştiri mi var diye ama serzenişiniz şahsıma çok saçma geldi. Tabi kişisel olarak haklı bulduğunuz yönler vardır kendinizi fakat bence siz soruyu kullanıcılara değil, reklamverene sorun.

Hocam o tarz reklamlar genelde warez sitelerde ya da torrent ve 18+ sitelerde olur. Google kullanıcıları zaten istese de kullanamıyor o tarz reklamları politikalara aykırı çünkü.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Bende yıllardır internet kullanıcısıyım onlarında tamamı ingilizce reklamlardır. Ne yazık ki olay şu şekilde oluyor, yabancılar sürekli yenilikçi/orjinal fikirlerle tasarımlarla reklamlar hazırlayıp bir şekilde ziyaretçinin ilgisini çekiyor ama bizdekiler hala 10 yıl önce paylaşılmış hazır .psd düzenleyip reklamları sağdan soldan duydukları sloganlar ile hazırladıkları için hiç ilgi çekici gelmiyorlar, aksine iti buluyorum. Birazda kullanıcılardan çok reklamların ilgi çekiciliği önemli. Diğer yandan sitenizin kategorileri de önemli, bazı kategorilerde reklamlar ilgi çekici gelebilirken bazılarında ilgi çekici gelmeyebilirler...
ramanujan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Öncelikle konuda yer almış yorumlardan ilkanbalkan 'nın düşüncesine katılıyorum. Neden derseniz eğer o reklam verenler sitesine girip çıksınlar diye değil, ürün satma amacı ile reklam vermiştir. Eğer ilgi alanın dışında olup, sırf reklam yayımlayan kişi kazansın diye reklama gidersen bu durumda reklamveren'nin hakkını yemiş olacaksın :) Konuya tek taraflı bakmak doğru olmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca AdSense işini illegal olarak yapan ve bu işten milyonlar alan var :) Onları da unutmuyorum :)

Türk milleti İlkanbalkan'nın dediği gibi ücretli alternatifler sunulunca hal ortada oluyor :)
steel ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Kobiticaret Kobiticaret www.kobiticaret.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad L** O**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
reklama tıklamana gerek yok zaten sitede nereye tıklarsan tıkla kesin bir reklamla karşılaşıyorsun çöp
turkojen34

kişi bu mesajı beğendi.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Analizin doğru hocam.Aynı durum bende de var.
Gelelim diğer meselelere. Sen site açıp millete bilgi vermek zorunda değilsin,tıpkı sitene her gelenin reklama tıklamak zorunda olmadığı gibi. Esnaf mantığıyla çalış.Olursa bereket versin de.Her dükkana giren alışveriş yapmak zorunda değil.
Bunun yanında yararlandım diye de tıklama bol keseden cömertlik sadece.Sen hiç adwords a para ödedin mi? Bunu okuyan adwords sahibi biri olsam 0,10 ise 0.01 e çekerdim. Kazanan google,site sahibi eli boş olan para ödeyen. Çok hoşuna gittiyse yorum yaz,bağış yapmak istiyorum diye .Merak ediyorum ne kadar bahşiş vereceksin.

herseyiblogluyorum.blogspot.com

profdizayn profdizayn Paylaşmayı seven. Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Patron.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 151 / 107
  • Ticaret 14, (%93)
Sitenin heryerini reklam yapan, tıklayınca videoyu açan sitelerden nefret ediyorum o siteden çıkıyorum. Ama genelde memnun kaldığım bir sitenin reklamına tıklıyorum bir nevi teşekkür ediyorum :)
qgrup

kişi bu mesajı beğendi.

Melih Melih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum -
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 403
  • Beğeniler 3 / 124
  • Ticaret 1, (%100)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

Hocam ne bekliyorsunuz? Hiç kimse sizin sitenizden bilgi aldı diye reklamınıza tıklamak zorunda değil, hatta sizce de çok mantıklı değil mi acaba hiç kimsenin tıklamaması? Ben 10 yıldır bilgisayar kullanıyorum şuana kadar bir kere bile reklama tıklamadım, neden tıklayayım?

Herkes gitsin önce Google'ı sorgulasın, gösterime niye para vermiyorsun niye sadece tıklamaya veriyorsun desin. Sonra reklam verenleri sorgulasın bize ne saç çıkarma reklamından, bize ne sizin tıklanmayan basit reklamlarınızdan diye. Yabancılara çıkan reklam "indirimli, kuponlu reklamlar" bize çıkan reklam "premium blogger theme". Hayatımda bir kere blogger girişi yapmamış insanım, ben buna niye tıklayayım?

Başlığı gördüğümde ve adsense kategorisinde olduğunu fark edince bi bakayım, adsense başvurusu hakkında bir özeleştiri mi var diye ama serzenişiniz şahsıma çok saçma geldi. Tabi kişisel olarak haklı bulduğunuz yönler vardır kendinizi fakat bence siz soruyu kullanıcılara değil, reklamverene sorun.

Asıl sizin bu düşünceniz çok saçma. Belli ki yurt dışındaki internet kültürünü bilmiyorsunuz. Batı kaynaklı projelerin çoğu bağış sistemiyle çalışmakta ve kullanıcılar aldıkları hizmetin emeği olarak o reklamları tıklamakta. Paypal'dan aldıkları bağışları söylemiyorum bile. Yani "neden tıklayayım" sorusu verilen emeğe ve alınan bilgiye çok ters düşüyor. Evet biz millet olarak oldukça egoist ve benciliz.
ramanujan profdizayn

kişi bu mesajı beğendi.

qgrup qgrup Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Laptop teknik servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 201 / 60
  • Ticaret 11, (%100)
Web master olmadan önce hiç bir reklama isteğimle tıklamadım ve AdBlock kullanıyordum. Bu işlere girdikten sonra çoğu site için AdBlock kapattım ve çoğu zaman googleden girdiğim sitelerde reklamlara tıklıyorum. Kullanıcı o verilen emeği göremiyor malesef.. (hiç bir sitemde reklam yayını yok)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al