lostyazilim

Müşteri ile yaşanılan sıkıntı

32 Mesajlar 4.204 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ne sizin ne onların bu konu hakkında hiç bir yasal mücadele yönteminiz yok. Sizin yapmanız gereken çılgın bir seocu olarak onlara ağır bir ders vermek. Ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum(çıkarttığınız kadar spana attırıp durun bırakın birazda onlar delirsinler)
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)
Hocam hiç birşey yapmanıza gerek yok. Tamamen yanlış politika izliyorsunuz. Seo'ya dair vergi levhanız varmı ? Yok. Peki vergi veriyormusunuz kazandığınızın % küsüratını hayır. Peki para vermediğiniz devlet neden yardım etsin size.

Yapmanız gereken tek şey.

BACKLİNKLER KALSIN.! (Fakat keywords kelimelerini p.rno , s.kiş . ad.lt vs. şeklinde değiştirin.)

Adamlardan aldığınız yanınıza kar kalsın adamlara alenen açık ve net bir şekilde

''Ödemeyi yapmadığınız taktirde sitenizi google sıralamasında bulunduğu yerden 300 - 350 site kadar geri düşüreceğim'' deyin.

1 Gün süre verin. Çekinmenize gerek yok sonuçta onları ilgilendiren bir konu.

Ödeme yapmazlarsa sitenin düşüşünü gördükten sonra zaten ödeme yapacaklar. Google +18 kelimelerdeki taglarda sitelerin gözünün yaşına bile bakmıyor.

SEO Bir Optimizasyon ise ANTI-SEO Bir Hak Kazanma Sanatıdır.

İçiniz rahat olsun aynısını bana yapan 2 firmaya yaptım adamlar para vermek için yalvardılar ne yaptıysan yapma paranı verelim gel falan diye.
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

MrElefteria MrElefteria Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Ses kaydının suç olması mantıksız böyle bir olay olsa telefonda ses kayıt programları kaldırıl ve yasal olmazdı ayrıca siz bu durumda mağdursunuz özel hayata girmesi için örneğin arkadaşınız sevgilinizin oğlunuzun eşinizin telefonlarına bir sistem ile kayıt aldırmaktır. Hakem heyetine gidin skype konuşması vs birşey vardır illa skype worlden ip adresini alıp savcılığa verin belki biraz uzun sürer fakat sonuç alınır.
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
karşı tarafın bilgisi olmadan ses kaydı alınması suçtur ve mahkemede sunulsa bile delil olarak kabul edilmez bilginiz olsun ,neden diye sormayın bu böyle .
Kanunen yazılı olarak bir kanıtın yok olsada sözlü olarak karşı taraf ile sözleşme yaptığınızdan yapılan işleri sunarak mahkemeye verebilirsiniz. Bİr avukata danışın .
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MeMo MeMo SEO Candır, MeMo Uzman :) Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster, Editör, SEO Uzmanı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 2187
  • Beğeniler 1198 / 578
  • Ticaret 50, (%100)
Konuyu takipteyim merak ettim.
InşAllah öderler)
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
İlk olarak siteye girişte bir index basın. Sonra firmaya ücreti ödediğinizde sitenizi teslim alabilirsiniz diye mesaj gönderin. Onlar için önemliyse elbet ödeyeceklerdir ücreti diye düşünüyorum.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Ses kaydı delil sayılmaz. Adam kameranın önüne geçip evet vermedim, vermeyeceğim dese bu da delil sayılmaz.
Fatura kesmemişsiniz, siz suçlusunuz. Faturamızı vermedi, biz de parasını vermiyoruz kardeşim deseler mahkemede, siz suçlu olursunuz ve ceza yersiniz !
İndex atınca yine siz suçlu oluyorsunuz. Site hekleme işi bilişim suçudur. Dua edinde savcılığa bildirmesinler !

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
aynı şey aylar önce başıma geldi 600 tl aldım 2000 tlye anlaştık normalde dersimin işimin arasında hemen bitir dediği için uğraştım şurası şöyle olsun böyle olsun uğraştırıp durdu Allahtan backlink çalışması yapmadım duruyor öyle adam 600 verdi kendi düşsün sitesinin peşine 2 backlink paketi alsam 1. sayfaya yerleşir öyle çalıştım sitede kendi bileceği iş çok kafan atarsa kapat gitsin ben yazın aynen öyle yapıcam.
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

Vendetta Vendetta Fotoğraf Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 311 / 42
  • Ticaret 12, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Ses kaydı delil sayılmaz. Adam kameranın önüne geçip evet vermedim, vermeyeceğim dese bu da delil sayılmaz.
Fatura kesmemişsiniz, siz suçlusunuz. Faturamızı vermedi, biz de parasını vermiyoruz kardeşim deseler mahkemede, siz suçlu olursunuz ve ceza yersiniz !
İndex atınca yine siz suçlu oluyorsunuz. Site hekleme işi bilişim suçudur. Dua edinde savcılığa bildirmesinler !

Freelance işlerde fatura kesildiğini de ilk defa duyuyorum :D Ayrıca site hackleme diye bir şey söz konusu değil. Zaten siteler benim adıma. Onlara ait hiçbir şey yok ki. İndex yani bahsettiğiniz hack olayı varolan sunucu üzerine bağlantıyı zoraki yolla eyleme geçirme işidir.

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Ödeme bekleniyor diye indeks atmanız güzel hocam bugün yarın illa ki farkedeceklerdir.

Benimde başıma benzer olay geldi bir firmaya işe girdim E-Ticaret sitesini kurdum ilk aydan 3 bin liralık sipariş geldi. Maaşım falanda alıyordum fakat bir baktım ki gireli 3 ay olmasına rağmen sigorta girişimi halen yapmamışlar patron denen vasıfsız kişiye bunu söylediğimde 2 ay sonra yapacağını çünkü o zaman daha az sigorta ödeyeceğini, o süreye kadar kesinlikle yapmayacağını söyledi. Bende umrumda değil ya şimdi yap yada işten çıkacağım dedim.

Sonuç olarak o gün işten çıktım, site dosyalarını yedekleyerek hostingimden sildim. Daha sonra r yaptılar ama iş işten geçti tabii. Böyle kişilerle kesinlikle bir daha çalışılmamalı
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al