wmaraci reklam
lidertakipci

Mikrofon önerisinde bulunur musunuz?

11 Mesajlar 1.571 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar,

ses kaydında kullanmak üzere mikrofona ihtiyacım var. elimdeki 2 adet akıllı telefonun mikrofonlarıyla kayıt yapmayı denedim kulaklık takarak daha sonra dinleyince hep bir cızırtı mevcut. 20 liralık ucuz masaüstü mikrofonumla denedim neredeyse telefonlardan daha kötü.

masaüstü bir mikrofona ihtiyacım var. seslendirme ve dublaj için kullanacağım diyebilirim. tam olarak stüdyo tarzı müzik, şarkı vs. değil yani.

hiçbir şekilde cızırtı yapmayacak ve p harfinde sesi patlatmayacak bir mikrofon önerisinde bulunur musunuz? fiyatlar ne civardan başlar acaba?

wmaraci
reklam

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Bütçeniz nedir?
ttw

kişi bu mesajı beğendi.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
ErcanDinsel hocam tam olarak bir bütçem olmadığı için belirtmedim açıkçası. Yani cızırtısız ses istiyorsan 400-500 lira vereceksin derseniz vereceğim mecburen. Çünkü buna ihtiyacım var. Ama dediğim gibi müzik-kayıt ya da benzeri çok profesyonel bir iş de yapmayacağım. Sesimi cızırtısız kaydedip bir görüntünün arkasına dublaj olarak koyacağım sadece. Ne kadar ucuza halledebilirsem o kadar iyi ama söylediğim gibi kaç paraysa vermem gerekecek.

bunediola09 bunediola09 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci, Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 6 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
p harfinde sesi patlatmayacak bir mikrofon yoktur dostum. P harfinde mikrofonun patlamasını istemiyorsan pop filter kullanman gerekiyor ve istersen 500 liralık mikrofon al yine cızırtı yapar cızırtıyı gidermek için mikrofon ayarlarından db yi 0 a ses düzeyini 50 e yükselticeksin ve audo city programını kullanıcaksın ozaman daha iyi ses kalitesi elde edebilirsin :) yani 20 liralık ile 200 liralık arasında bi fark yok diceğim .
ttw

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
bunediola09 hocam yorumunuz üzerine audocity kurdum, dbyi 0 sesi 50 yaptım ve 20 liralık mikrofonla kaydettim. Söylediğiniz gibi cızırtı yok ama cızırtının olmama sebebi sesin de olmaması. :) Hoparlörü sona açtım yine de kısık geliyor ses. Bana sesi yüksek kaydedebileceğim ve cızırtının minimum olacağı bir yol ya da cihaz gerekli. Pop filter olayını duymuştum ama pahalı mikrofon önerisinden kastım bu filterin o mikrofonlarda kendiliğinden olabileceği fikriydi. :)

• Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci, Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 6 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle hocam sesi 80 e yükseltin. Pop filter olayınıda evde 2 liraya maal ederek yapabilirsiniz ben öyle yaptım youtubeye pop filter yapımı yazarsanız cok etkili bir şekilde işe yarıyor. Ses kısık konusuna gelirsek sesi 80 e yükseltin ses kaydı alın camtasia 8 programına ses kaydını atın oradanda sesi yükseltin yani cızırtı olmicak şekilde onu ayarlarsınız orada zaten böylelikle bi sıkıntı kalmaz .
ttw

kişi bu mesajı beğendi.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
bunediola09 hocam söylediğiniz şey büyük ölçüde işe yaradı aslında ama hala bir problem var. Hiç konuşmadığım zamanlarda bile vınnn diye bir ses devam ediyor. Yani cızırtı yok gibi ama o vınlama devam ediyor ve konuşurken de anlaşılıyor. şöyle 70 liralık bir mikrofon var acaba bunu alsam bahsettiğim vınlamayı yine yaşar mıyım: http://urun.n11.com/kulaklik/trust-20378-mico-usb-mikrofon-P92115286?cid=604001&gclid=CNKF4N6z7MwCFZEy0wod1OEFEQ&gclsrc=aw.ds

zaten ucuz ya da pahalı bir mikrofon mutlaka alacağım çünkü bahsettiğim 20 liralık mikrofon kırık zaten. sadece deneme amaçlı elimde tutarak kayıt yapıyorum. :)

JoeBLack JoeBLack kod.gen.tr Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
Naçizane bir öneri olarak: alternatif pop filter seçenekleri :)
ttw

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci, Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 6 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
o arkadaki vıın sesini cok ufak bir ölcüde fon müziği koyarsanız o sorunda kalkmış olacaktır ve net bir ses kalitesi elde edebileceksiniz. O attığınız 70 liralık mikrofonda işinizi görebilir.
ttw

kişi bu mesajı beğendi.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
JoeBLack hocam teşekkür ederim pop filteri evde yapabileceğimi öğrenmiştim nasıl yapacağımı da şimdi görüyorum. :)

bunediola09 hocam o halde 70 liralık mikrofonu alıyorum. Teşekkür ederim yardımınız için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al