lostyazilim

Sunucu topluyorum.

7 Mesajlar 816 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Merhaba arkadaşlar kasa yıllardır devam eden toplama pc işlemlerimin yanında toplama sunucu yapmayı düşünüyorum. Daha önce default hp server ( 2004 - 2005 ) üretimi bir sunucum vardı, üzerine ekleme yapıp güncellemek yerine sıfırdan birşeyler toplamayı düşünüyorum.

Bütçe orta halli (sunucudan beklenen özellide orta halli ağır yüklük durum yok ).

Şimdi sizden ne istiyorum ?

Bana parça önermenizi şu işlemciyi kullan daha iyi ben denedim, şu ramlar daha uygun, şu ssd / hdd yi kullan gibi gibi.

Kafamdaki ortalama özellikler.

Kasa/kabin ( bu konuda sıkıntılarım var rack mı blade mi önerirsiniz. ? )
16GB veya 32GB Ram DDR3 Ram ( Kingstone Bunu çok uyguna bir tanıdıktan getirtebilirim. )
İşlemci ( Malesef kafamda hiç bir fikir yok sunucu açısından hiç kullanmadım )
Psu önerisi
Soğutma sistemi
SSD mi HDD mi kullanmamı önerrsiniz ( 1TB duruma göre 2 TB olabilir )

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Ne amaçlı topluyorsunuz, hedef nedir ve bütçe üst sınır nedir ona gore tavsiye sunalım?

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Hobi amaçlı topluyorum duruma göre kullanımını sağlayacağım. Fakat en kötü ihtimal anlık 5k civarı kaldırabilmeli. ( Bağlantısı hızı datacenter olaylarını geçiyorum co -location işine girmeyelim. )

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Ben bu sunucu olaylarında anlamadığım bir şeyi sormak istiyorum müsadenizle. Sunucular satılıyor diyelim aldık güzel bir sunucu. Bu sunucunun çalışması için evde gerekli soğutma odasını da sağladık. Peki normal bir eternet kablosu ile mi bağlanılıyor bunlar?

wmaraci
wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
UNKEF Malesef evde sunucu barındırmak mümkün değil. Çok çok düşük internet hızı ile hiç birşey yapmak söz konusu değildir. Ethernet bağlantısı aynıdır fakat hat kaldırmaz, sırf bunun için dünya para ödeyerek yüksek hızlarda internet şart. Zamanında çok düşündüm bunu bende dedim jeneratör alırım özel kabin soğutma alanı yaparım, hadi elektiriğide hallettik. İnternete gelince takıldım. O kadar yüksek hata ( Ki bireysel hizmette istediğiniz değerde asla alamıyoruz + statik ip şart ) verimli olmuyor.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

UNKEF Malesef evde sunucu barındırmak mümkün değil. Çok çok düşük internet hızı ile hiç birşey yapmak söz konusu değildir. Ethernet bağlantısı aynıdır fakat hat kaldırmaz, sırf bunun için dünya para ödeyerek yüksek hızlarda internet şart. Zamanında çok düşündüm bunu bende dedim jeneratör alırım özel kabin soğutma alanı yaparım, hadi elektiriğide hallettik. İnternete gelince takıldım. O kadar yüksek hata ( Ki bireysel hizmette istediğiniz değerde asla alamıyoruz + statik ip şart ) verimli olmuyor.

Peki hocam bunu kim sağlıyor nasıl sağlıyor? Sunucu kiralama işi yaoanlar Türkiye lokosyon olanlar bunu nasıl yapıyor? Yani yüksek hızda internet nedir? Mesela ***** bunu sağlayabiliyor mu ve kampanyalarında böyle bir reklam hiç görmedim. Gerçekten hem merak etmişimdir.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
UNKEF Superonline - ************ vb firmalar sağlamaktadır. Direkt iletişime geçerek alınmakta, bunun için özel sitesi yok malesef. İstediğiniz özellikte bir hat için bilgi alabilirsiniz. Tabi sadece iş hatla bitmiyor, network cihazlarınıda almalısınız

Bkz ilgili fiyatlar bilgiler : http://kurumsal.turk*******.com.tr/toptan/internet-hizmetleri/kurumsal-internet/metro-ethernet-internet.aspx

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al