wmaraci reklam

Flash Oyun siteleri oyunları nasıl barındırıyor.

6 Mesajlar 930 Okunma
wmaraci reklam

Furkan Furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
İyi günler yeni açtığım flash oyun sitem var 3. haftadayız günde 30 oyun paylaşıyorum özgün açıklama ile 630 oyun var şuanda sitemde. Dün 110 tekil ziyaretçi girdi ve gayet güzel gidiyoruz.

Asıl sorum şu : Flash oyun siteleri oyunları barındırmak için hangi taktikleri kullanıyorlar. Düşük bütçeye sahibim nasıl bir yol önerirsiniz. Yani işin başındayken ve gayet güzel gidiyorken hata yapmak istemiyorum.

Diyelim ki flash oyunları benim barındırmam söz konusu değil peki oyunları nasıl ve nerede alacağım ?

-
wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
furkan2499 Tarayıcıların flaş desteği kalkıyor sanırsam bilginiz yok.Flaş oyunlar artık çalışmayacak maalesef.

Sorunuza gelecek olursak.Kendi sunucularında barındıran var yapımcıların sunucularından çekenlerde var.Swf lerini indirerekten kendi sunucunuza atabilirsiniz.Zaten pek fazla yer kaplamıyorlar.15-20 gb alana 5k-6 k flaş oyun girecektir.Swflerini kaynak görüntüleyerek ctrl+f yapın .swf yazın aratın adresi bulursunuz zaten
Furkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
@narinhosting hocam cevap için teşekkürler. Flash desteği kalkması söz konusu değil farklı işlev haline getirileceğini düşünüyorum. Yani kökten kalkma ve oyunların çalışmama durumu yok. Bu saçma bir yaptırım olurdu. Bu konu hakkında araştırma yaptım. Kaldiki flash eklentisi sayesinde yapılan işin haddi hesabı yok. Flash oyunların çalışıp çalışmaması bu durumda düşünülenecek en son durum.

Konumuza gelicek olursak ixirhostdan aldım ve ekonomi paketi. İsmi biraz fakir işi olsada 110 Tl masrafı var yani sınırsız trafik gibi yüksek özellikli. Hesaplarıma göre 12 bin oyun var güncel olarak bu oyunların tamamını sunucuma çekersem sonuç benim için hoş olurmu bilmiyorum

-

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
furkan2499 Konu hakkında öyle düşünüyorsan saygım sonsuzdur...

Bu barındırmayı paylaşımlı hostinglerde yaparsanız 20-30 gb bir alan doldurduğunuzda dosyalarınız büyük ihtimal ile incelenir ve web dosyaları dışındaki swf dosyaları görülürse uyarı alırsınız.Yani demem oki basit bir vds sunucusu sizin işinizi görecektir.1 gb ram sunucu ile en az 50 gb Sata 3 veya en az 15-20 gb ssd diske sahip olursunuz.

Bu dosyaları sunucunuzda barındırmanız tabi ki sizin için iyi olur 12.000 oyun var diyorsunuz.Bu 12.000 oyundan 1k sı karşı sunucudaki sorunlardan veya kapanmalardan yok olsa nasıl geri toparlayacaksınız ? Bu sebeple siz barındırmasını yapın.Çünkü bir ara bende bu işle uğraştığımdan biliyorum.Günde 5-10-15 oyun eklerdik.1600 civarı oyunu sunucumuzda toplamıştım.
Furkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
@narinhosting Hocam açık konuşmak gerekirse siteye zaten tüm paramı harcadım 5 tl daha çıkamam şuan :) Yani büyük yabancı sitelerden alsam nasıl olur diye düşün müyor değilim. VDS'lerin adresi değişirse aynı durum ortaya çıkacak. Bu işi yapmış birinin düşüncesini ayrıntılı şekilde almak lazım. Şuan bile hata yapmışsam düzetmem gereken 600 oyun var :)

-

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
narinhosting dogru soylemis, flash oyun siteleri yok olacak. Flash olanlarin cogunun hitleri yuzbinlerden onbinlere indi ve inis de hala devam ediyor.

Forumda bir suredir de izliyorum, bu kadar emek bosa gidecek. Ozelden site adresiniz ile bir ulasirsaniz bir ortaklik dusunebiliriz - eger ilgilenirseniz.
guncelleme: Ortaklik dusunulmuyor, hayirlisi olsun
Furkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al