wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook Reklamları Hakkında

3 Mesajlar 627 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DemirciUgur DemirciUgur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Denetmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar.Bir kadın giyim aksesuar sitem var.Site adına bir instagram ve facebook hesabı açtım.Reklamlar yolu ile sayfalara takipçi kasmak istiyordum.

İlk verdiğim "gönderiyi öne çıkartma" reklamım 2 dolar kaşılığında 2175 kişiye ulaştı ve bu fotoğrafı sadece instagramda 270 kişi beğendi.
Ben için çok olumlu bir geri dönüş oldu.

Bende ardından tekrar reklam vermeye karar verdim.Bu kez direk sayfamın tanıtımı için reklam verdim 30 dolar bütçe ile bunu 7 güne yaydım.
Fakat reklam çok ilginç bir şekilde yayınlanıyor.Reklamı verdiğim ilk gün, sadece 0.65 dolar harcadı. Sonra ki gün 1.64.
İki gündür de yayında olmasına rağmen gösterim yok.

Dün yine 10 dolar karşılığında 7 saat için gönderiyi öne çıkartma reklamım,kabul edildi,yayına girdi fakat 7 saat içinde hiç gösterim yapmadan reklamın süresi doldu.Ben ısrarla facebook a para vermek istiyorum,facebook ısrarla o parayı almıyor reklamı yapmıyor.

Nerede yanlış yapıyor olabilirim.Bu hep böyle midir
redfire38

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sharkpro sharkpro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
kardeşim facebook günlük bütçesini arttırman lazım facebook parayı tek bir şekilde kesmiyor verdigin reklam süresi boyunca bekliyor ve en sonunda ödeme yapıyosun
redfire38

kişi bu mesajı beğendi.

enyacan enyacan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek antrenör, freelance web tasarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 21 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
sharkpro nun dediği doğru, zaten parayı almıyor, kredi kartı tanımlamış durumdasın, reklam gösterimleri bitene kadar her gün harcadığın kadarını çeker, en son gün de hesabı kapatır.
Fakat burda konu ile ilgili söyleyebileceğim facebook reklam maliyetleri aynı konuda reklam veren diğer kişilerin bütçeleri ile değişkenlik gösteriyor. Mesela toplu iğne satmak istersen ve başka toplu iğne satıcısı reklam vermiyorsa maliyetlerin düşük olur, eğer aynı kelimelerde yahut hedef kitlede reklam veren çok ise o zaman ücretler yükselmeye başlıyor, ilk gün düşük olması senin gibi reklam vermek isteyenlerin o konuda sayılarının artmasıyla ilgili. Tavsiyem tıklama başı değil, gösterim başı yap. Hedef kitleni en ince ayrıntısına kadar seç. Fakat unutma, facebook maliyeti en üyksek reklamcılardan biri, eğer rekabeti yüksek bir alanda reklam veriyorsan

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al