lostyazilim

Fikirlerinize İhtiyacım Var Arkadaşlar

7 Mesajlar 617 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar merhaba,
http://www.egitimsohbetleri.com sitesini yaklaşık 2 yıl önce kurdum, tamamen hobi amaçlı bir projedir, boş zamanlarımda yazılar yazıyorum çok nadir olarak da makale alışı yapıyorum.

Sitenin şu an günlük hiti ortalama 1,3 K. Sitede malumunuz adsense reklamları ve sponsor reklamları var. Bu işi hobi olarak yaptığım için siteden kazandığım parayı da siteye harcama gibi bir prensibim var.

Bugüne kadarki reklam gelirleriyle;

-Sitenin domain süresini ve whois gizleme hizmetini 2019'a kadar uzattım (yaklaşık 150 TL)
-Siteye farklı zamanlarda kullanmak üzere çeşitli logo tasarımları yaptırdım (yaklaşık 100 TL)
-Siteye ihtiyacıma yönelik ufak tefek düzenlemeler yaptırdım. (15 TL)
-Farklı zamanlarda makale alışlarım oldu. (Yaklaşık 50 TL)

Bu ay adsense'ten 230-250 lira falan para gelecek. Sizce bu parayla ne yapmalıyım?

-SEO çalışması backlink falan düşünmüyorum çünkü yazılarım doğal yolla iyi kötü yükseliyor
-Makale alışı da düşünmüyorum çünkü dediğim gibi hobi olarak yapıyorum ve içerik artsın hitler artsın kaygım yok, yavaş ve kontrollü büyümeyi tercih ediyorum.

Aklımdaki şeyler
-bir satınalma yapayım (buradan ***'dan falan satlık bir eğitim sitesini satın alayım) bu yolla büyümeye başlayayım.
-ödeme sınırını 1000 TL'ye çıkarayım para birikmeye devam etsin, en geç yıl sonuna kadar 1000 TL olur sanırım, 1000 TL olunca vbulletin full paket alıp hosting falan alıp siteye alt alan adı olarak bir eğitim forumu açayım.

Siz ne dersiniz önerilerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Forum acman pek fazla faydana olmaz yanı ne bılım basıt bır sorucevap eklentısı bıle koyabılırsın bunun için ama sen bu işten para kazanmak istemesende eninde sonunda kazanacaksın bu gidişle.. ama bu bütceyle yeni bir site acıp yine ozgun yazıalr vs ile daha farklı alanda ilerleyebilirsin. yine eğitim olur.. ve elli bir süre sora bakacaksın ki aylık gelırın cok fazla olucak..
NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

hayran hayran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek TEKNİSYEN
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 241
  • Beğeniler 16 / 42
  • Ticaret 12, (%100)
Siteniz için sosyal medya hesapları açın ve bu ayki kazancınızı sosyal medya hesaplarınızdaki kitleyi yükselmek için kullanabilirsiniz.
NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
@OzFirat Teşekkürler hocam, forum konusunda beni en çok endişelendiren forum yönetmenin zor olması. Zaten gündüz işte oluyorum siteye bazen bir günde 3 saat bakıyorum bazen haftada 1 saat bakıyorum. Bu şekilde forum yönetmek mümkün değil, bir de forum büyüdükçe ekip falan gerekecek o sebeple forum konusunda benim de kaygılarım var.

Yeni site kurmak da bir ihtimal ama bu paraya başka bir site alıp onu geliştirmek de bir diğer ihtimal.

wmaraci
wmaraci

AsosyalAdam AsosyalAdam Makale-SEO-Tanıtım Yazısı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO - Tanıtım - Backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)
Önce wordpress e geç sonrada vbullettin forum kur 3 4 aylik kazancınıda forum ve siteye seo olarak harca.

Ek Olarak: Eger foruma zaman ayıramam dersende seo yap makale satın al.
NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Birde wordpress konsuna bende katılıyorum blogerdan zıyada wordpress daha kullanıslı.. bir site almaktansa benım tavsıyem bu kategorını belırle ve o sıteı kendın kur.. Bu sana en fazla 4 tl ye mal olur sonra elınde kalan paranın 50 si ile yeni ssiteye seo yaptır. kalan mıktarlada makale almanı tavsıye ederım yenı sıte için bunların hepsi.. Böylelikle genç arkadaslarada iş imkanı vermiş olursun ben oyle yapıyorum genelde makaleleri genc arkadaslardan alıp onalrında okuluna yardımcı olmus oluyorum..

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Fikirler için teşekkürler arkadaşlar. Yeni bir site kurma konusunu düşüneceğim o halde.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al