freelance iş ilanları

Ülkemizde insanların kitap okumaması gayet normal.

24 Mesajlar 3.471 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Kütüphane'ye gidemiyorsun çekiniyorsun üşengeçlik buna tamam. Zamanında 8-10 kitabı 30 TL yemi ne almıştım. Yani her zorlukta bir kolaylık vardır. ;)

wmaraci
reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Kim ne söylerse nasıl bir ispatla gelirse gelsin diyecek sözüm şu ki;

Günlük 1 paket bitirip üstüne sigara parasını tamamlamak için ( sigara 7 ₺ olsun ) ondan bundan para isteyen arkadaşlarım halen var benim. Kitap okumayı ücrete yatırmayalım. Hemen hemen her yerde ulaşabileceğiniz kütüphane var. O yoksa bile sahaf vardır. Sigara içmek için bu kadar azimli olan arkadaşlarım ne hikmetse 2 güne 5 lira biriktiremiyorlar. Ama şuan sigarası bitse 2 saat sonra yeni paket cebinde olur. O yüzden bu milletin kitap okumaması ne ücrete bağlı, nede başka maddi bir şeye. Tamamen manevi, içtenliğe bağlı bir şey.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

BCanKARA adlı üyeden alıntı

İnternet, güvenilir bir referans değildir. O yüzden hiçbir şeyin yerini tutamaz. Hele ki akademik çalışmaların yerini asla tutamaz.

Akademik çalışmaların yerini şöyle tutar:

Akademisyenler tezlerini, doktora vs çalışmalarını, sunumlarını, konuşmalarını internette yayınlıyorlar. Birçoğunun web sitesi var. Ayrıca üniversiteler ve bilimsel araştırma yapan kurumların web sitelerinde de sürekli çalışmalar paylaşılıyor. Bu bakımdan kitaplaştırılmış çalışmalar yerine sürekli güncellenen bu bilgi birikimi daha verimli olur. Hem de bilimsel çalışmalardan devamlı haber alınabilir. Yoksa forum siteleri yada bloglardan bahsetmiyorum. Birde akademik kütüphane veritabanları var. İlla kitap isteniyorsa milyonlarca kitaba ve dokümana dijital olarak erişebiliyorsun. Her üniversitede var zaten bu.
BCanKARA

kişi bu mesajı beğendi.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
İlk olarak kitap okuma kültürü halkımızda bulunmuyor... Haliyle yok efendim kitaplar çok pahallı vs. mazeretler ortaya çıkıyor. Asgari ücretle zor geçiniyoruz, bunun kirası, faturası var efendim diyenler 2 günde bir hatta bazen her gün sigara 8-10 lira veriyorlar.. Herkesin elinde maaşından fazla telefonlar... Her şeye para oluyor ama kitaba olmuyor... Tamam kitapların bazıları pahallı bu konuda hak veriyorum ama bunu aşmanın onlarca yolu var... Kitabı ikinci el alabilirsin, eski basımlarını alabilirsin... Bir kitaba 5-10 lira vermek pahallı geliyor ama bir telefona maaşının iki katını vermek kimseye pahallı gelmiyor...
3525 BCanKARA Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al