wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense temadan dolayı redder mi?

13 Mesajlar 2.284 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Yukarda arkadaşların belirttiği gibi tema dolaylı olarak etkiliyor.
Temanın hızlı olması, kullanılan Dil teknolojisi vs.Vs
O yüzden temayı ücretli tema programlarıyla kendim yaparım.

Bana göre adsense almanın en kolay yolu:
1- siteyi yap-bırak modeli.
Siteyi yaptınız bırakın 4-5 ay hit alsın indexlensin. Organikleri, refferalleri ve direkt girişleri belli olsun. Bırakın ayrık Botlar mı adsense yetkilisimi kim inceliyorsa sitenin bir güven kriteri olsun.

Sonuç olarak her gün binlerce site açılıp kapatılıyor. Çünkü ileriyi düşünmüyoruz anlık yaşıyoruz.

2- diğer bir Problem ise ikinci adsense onayında yapılıyor.

Adam eklenti kullanıyor 30 içeri 100 indexi var.

Her sayfaya 3 er tane reklam koyuyor. Sonra kabul edilmedi diyor. Tabi kabul edilmez. Sana adsense her sayfaya reklam koy demiyor.

En çok hit alan sayfalarına 1 er tane koy öyle dene.

Sen gidip kategori olarak indexlenmiş ve orjinal resim bile kullanmadığın 2-3 satırlık sayfaya 3 reklam koyuyorsun. Tabi kabul edilmez. Sonra benim yazılarım orjinal dersin. Peki resimler? Peki iletişim gibi 2 satırlık sayfaların?

Zaten adsense red maillerinde yazıyor. Derin manalar aramayın. Olduğumuzu anlamak yeterli.

"Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir."

wmaraci
reklam

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)

monelogg adlı üyeden alıntı

Adsense reddinin bir kısmı zaten tema kaynaklı şeylerdir.

Örneğin adsense, sitede siz aşağıda indiğinizde reklamın da aşağı kaymasını istemez. Eğer temada böyle bir ayar varsa reddeder.

Temanızda adsense reklamlarının altına başlık eklemek gibi yanıltıcı bir düzen varsa bunu reddeder.

Siteye reklam eklediniz ama temadaki bir hatadan dolayı reklamın yarısı gözükmüyor, olmaz.

Örneklerden de anlaşılabileceği üzere doğrudan/dolaylı tema ile alakalı şeyler yani.

Ha bunun dışında kuralları sağladığı sürece tema güzelmiş, çirkinmiş, pahalıymış, ücretsizmiş dandikmiş bakmaz. W*rez konusunda kesin bir bilgim yok.

Ben yıllardır warez kullanıyorum o konuda da sıkıntı yok.
monelogg

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------

ramanujan ramanujan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)

heymam2bab adlı üyeden alıntı

warez temaları algılıyor farkeder ise red eder

Böyle bir şey yok, adsense temanın warez olup olmadığına bakmaz içeriğe bakar. Tabi mümkün oldukça lisanslı tema kullanmak lazım geliştiricileri desteklemek açısından ama warez temayla adsense alınmaz inanışı yanlış.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al