wmaraci reklam

Bazı Konuları Sadece Üyeler Görebilsin?

5 Mesajlar 2.043 Okunma
smmexpress

CH3L1OS CH3L1OS Dene 1-2-1-2 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Defacer
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 286
  • Beğeniler 116 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Site içerikler arasından bazılarını sadece üyelere açık olmasını istiyorum.

Tamamının değil , sadece benim istediklerimin...

Bunu yapmak mümkünmüdür

wmaraci
reklam

Weyso Weyso Seslendirme Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 1140
  • Beğeniler 259 / 260
  • Ticaret 5, (%100)
Forum ise xenforo'da yapabilirsin diye biliyorum .

cagdastakis cagdastakis cagdastakis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 728
  • Beğeniler 60 / 298
  • Ticaret 1, (%100)
Yazdığınız yazıdaki içeriklerin bir kısmının mı yoksa mesela menüyü kullanıcı görsün yok efenim logoyu kullanıcı görmesin şeklinde sabit şeyler mi. eğer yazdığınız içerik içindeki bazı kısımlar (metin editöründeki içeriklerden bahsediyorum) gizlemek istiyorsanız shortcode ile yapılabilir.

Konu wordpress ise gerisi teferruattır!
http://wp-nasilyapilir.com/

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
http://kuaza.com/wordpress-eklentileri/wp-kullanici-gruplari-icin-gizlegoster-eklentisi

Yakin zamanda bir kullanicinin ihtiyaci dogrultusunda hazirladigim ve gelistirdigim (2 gun surdu) sitedeki gruplar icin siteyi, yazilari, kategorileri yada etiketleri, olmadi yazi icindeki bazi alanlari gizleyip, istegidiniz gruplara yetki vererek gosterebileceginiz eklentimi yayinlamis bulunuyorum. Eklentiyi wordpress.org daki resmi sayfasindan indirebilirsiniz.

Bilgi: Izin verilmeyen gruplara ait kullanicilar, adminden belirlenen sayfaya yonlendirilirler.

Nereleri gizleyebilirsiniz?

Siteyi (blogunuzu) istediginiz gruplara acabilir, istediginiz gruplara kapatabilirsiniz.
Yazilar
Yazi icinde istediginiz kadar bolumu shortcode ile istediginiz gruba gizleyebilirsiniz.
kategorileri
etiketleri
tax ‘lari
Yeni grup ekleyebilir miyim?

Evet yeni grup ekleyebilir, yada var olan gruplari silebilirsiniz.

Nasil calisir?

Yukarida listelenen gizlenebilir alanlarda eklenti ayar bolumu bulunur. Bu alanda o alani kimlerin gorebilecegini secerek, secmediginiz gruplara gizleyebilirsiniz. Yetkili olmayan gruplara ait kullanicilar, eklentinin admin panelinde bulunan ayar bolumunde belirtilen yonlendirme sayfasina yonlendirilirler.

Uyari: Yonlendirme sayfasinda eklentiyi deaktif etmeniz gerekli. Aksi durumda sonsuz dongu ile yonlendirme gerceklesecegi icin tarayici sitenizi acamayacak ve hata uyarisi verecektir.. Deaktif etmek yerine butun gruplara gorme izni verebilirsiniz ancak ilerde yeni grup eklerseniz bu gruplar secili olmadigi icin yine sorunlar cikabilir. Bu yuzden en kestirme yontem bu tarz yazilar icin gizleme ozelligini deaktif etmektir..

Sadece yazi icerisinde gizleme yapmak

Yazdiginiz bir yazi icinde bazi bolumleri gizleyebilirsiniz. Bunun icin basit shortcode etiketlerini kullanacagiz.

Basit yazi gizleme

[k_hide]Example hide text[/k_hide]
1
[k_hide]Example hide text[/k_hide]
Bilgi: Grup ve gizleme mesaji belirtmediginizde admindeki eklenti ayar bolumundeki secenekler gecerli olacaktir ve gosterilecektir.

izin verilecek gruplari belirtmek

[k_hide allowed_group="editor,author,ziyaretci"]Example hide text[/k_hide]
1
[k_hide allowed_group="editor,author,ziyaretci"]Example hide text[/k_hide]
Bilgi: Belirttiginiz gruplar disindakilere default gizleme mesaji cikacaktir (adminden belirttiginiz). Ancak asagidaki ornekdeki gibi bu mesaji o anki bolume gore degistirebilirsiniz.

izin verilecek gruplari belirtmek ve gizli mesajini degistirme

[k_hide allowed_group="editor,author,ziyaretci" message="
Upp, im sorry please upgrade membership.
"]Example hide text[/k_hide]
1
[k_hide allowed_group="editor,author,ziyaretci" message="
Upp, im sorry please upgrade membership.
"]Example hide text[/k_hide]
Ornek resimleride yazi sonunda sizlere fikir vermesi acisindan gostermek istiyorum.

Suanda yazi yazarken alt kisimda grup ayarlari bolumu:

k-group-yazi-alaninda-gruplari-duzenleme-1

Bilgi: Gizlemek istediginiz kategori, etiket yada tax sayfalarinda bu tarz ayar bolumu goreceksiniz. Adminden default gelecek secenekleri belirterek her defasinda ayar yapmak zorunda kalmayabilirsiniz.
CH3L1OS

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Bunun için vbulletinde de smf'de de çeşitli yollar var. Ne kullanıyorsunuz yazılım olarak bilmiyorum ama bunun Google ya da diğer arama motorlarının sitenizi indexlemesinde yapğacağı olumsuz katkıyı da iyi düşünün derim.

Çünkü Google botların elinde şifre falan yok, sadece açık buldukları sayfaları indexleyebilirler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al