wmaraci reklam
lidertakipci

Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği Hakkında Yardım?

10 Mesajlar 1.436 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

557furkan 557furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek GayriMeşruDanışmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 199 / 75
  • Ticaret 5, (%80)
Merhaba aranızda yazılım veya bilgisayar mühendisliği okuyan abilerimden öneri almak istiyorum.
Ben şuan lise 2. sınıftayım.Wordpress , Mybb , VB.NET , HTML ile uzun süre uğraştım gayet iyi bir bilgim var yardım almadan işlerimi halledebiliyorum.

# Öncelikle şunu belirteyim bilgisayar donanınım'ı hiç sevmiyorum araştırdığıma göre yazılım mühendisliğinde donanım bulunmuyormuş bu yüzden tercih etmeyi düşünüyorum

# Bana çok katkı sağlayacak bir dil üzerine yoğunlaşmam gerekiyor.Yapılan yazılımlara baktığımda neredeyse hiçbiri vb.net kullanmamış. (Boşuna öğrenmiş gibiyim çok kötü bir his :) )

Zaten oyun oynamayı (tamamen) 3 yıl önce bıraktım.
Yazılım mühendisliğinde ve iş hayatımda en çok kullanacağım dil hangisidir (masaüstü programlama)

# Masaüstü programalama yerine web programlama tercih edermisiniz ? (Üniversiteye Yönelik)

Soruların cevapları benim için çok önemli çünkü sevdiğim işi yapmak istiyorum :)

wmaraci
reklam

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO Expert | Pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 480 / 327
  • Ticaret 31, (%97)
Yazılım mühendisliği bitirdim ve en iyi bildiğim dil Android ve Java dır. Minimum maaş başlangıcı güzel bir şirkette 3000 den başlar.
557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Hevesini kursağında bırakmam istemem ama herkes bu bölüme girmek istiyor derslerin altından kalkan insan sayısı çok nadirdir bende dahil :) Hele birde gittiğin üniversitede çan sistemi varsa ayrı bir dert, geçme notu varsa ayrı bir dert :) Babamın bilgisayarcı olmasından dolayı küçüklüğümden beri bilgisayar işimdir okulunada gittim ama cidden eğitim sistemiyle ilgilendiğin dal bir olmuyor :)
557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 199 / 75
  • Ticaret 5, (%80)

FatalRhymeR adlı üyeden alıntı

Hevesini kursağında bırakmam istemem ama herkes bu bölüme girmek istiyor derslerin altından kalkan insan sayısı çok nadirdir bende dahil :) Hele birde gittiğin üniversitede çan sistemi varsa ayrı bir dert, geçme notu varsa ayrı bir dert :) Babamın bilgisayarcı olmasından dolayı küçüklüğümden beri bilgisayar işimdir okulunada gittim ama cidden eğitim sistemiyle ilgilendiğin dal bir olmuyor :)

Yanlız ben bu konuda sıkılmam asla :)

wmaraci
wmaraci

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Bilgisayar muhendisligini tavsiye ederim.
Gelecek on sene ıcınde yazilim kadar donanim da damgasini vuracaktir.
Hatta varsa gömülü sistemler mühendisliği.
557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 199 / 75
  • Ticaret 5, (%80)

ozgurgezen adlı üyeden alıntı

Bilgisayar muhendisligini tavsiye ederim.
Gelecek on sene ıcınde yazilim kadar donanim da damgasini vuracaktir.
Hatta varsa gömülü sistemler mühendisliği.

Cevabınız için teşekkürler güzel bir alan olabilir ama maalesef sevmiyorum

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve eğitimler bence çok yetersiz. Yönlendirmeler ne yazıkki doğru şekilde yapılmamakta. 2. sınıfı bitirdim ve hala C++ öğretmekteler. Ya kardeşim biz konsol devri kapandı dedikçe yükleniyolar. Yok matris programı yaz yok final not hesaplama programı yaz. Hepsi tamamen saçmalık. Bölümümü yıllarca istedim ve şükürler olsun kazandım fakat 2 yılda bana birşey katmadı. Ben bilgisayar başında öğrenmiştim bunları zaten.

Ben tamamen zevk için okuduğum için aman aman birşey beklemiyorum. Fırsatın ve imkanın varsa eğer Amerika yada çinde oku derim. Yurtdışı eğitiimler insana çok şey katıyor. Ben mezun olunca da ticaret yapmaya devam ediceğim için gerek duymadım. Bugün bilgisayar mühendisi olup çıktığında başlangıç maaşın ortalama 1500 civarında şanslıysan maksimum 3000 lira ile başlarsın. İyi düşün karar ver derim.
557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Hicbir universite kod yazmayi ogretmez. Kod yazmayi ogrenmekle muhendis olmayi birbirine karistirma. Asil olan muhendis olabilmektir.
Bir 10 sene sonra ne demek istedigimi anlayabilirsin belki. Ticaret kafasi ile gidersen anlayacagini sanmiyorum.
557furkan Khan

kişi bu mesajı beğendi.

Khan Khan no pain no gain Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 271 / 173
  • Ticaret 53, (%100)
Ben de şöyle bir açıklama getiriyim. yazdıklarımı biliyor da olabilirsin.

Yazılım Mühendisliği kod yazarak proje geliştirmeyi öğrenirsin. Herhangi bir alanda, masaüstü, mobil, web ve diğerlerinde bir projeyi sıfırdan nasıl kodlarsın geliştirirsin bunları öğrenirsin. ve bilgisayar mühendisliğinin alt dallarından birisidir.

Bilgisayar Mühendisliğine gelsek, yazılım, donanım, sistem, ağ, büyük veri gibi bir sürü dalda bilgi sahibi olabilirsin sonra istediğine yönlenebilirsin. Ve üniversiteye göre değişmektedir. Genelde matematik olmazsa olmaz bir daldır diyebilirim. Ve her üniversite genelde bir alana yönelik dersleri verirler, ağırlık olarak yani. Ve konsol olmazsa olmazlardandır. Yani her dili öğrenmeye başladığında konsoldan başladığında o dili rahat öğrenip kendini hızlı geliştirirsin. Sonra istediğine yönelebilirsin (grafik, server gibi).

Senin dediklerine göre yazılım mühendisliği derim. Çünkü donanım sevmiyorsan ve sadece yazılımla uğraşacağım diyorsan.

Ama diğer dallara da bir gün merakım olur diyorsan bilgisayar mühendisliği öneririm.
557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 199 / 75
  • Ticaret 5, (%80)
Güzel cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum tercihimi yazılım mühendsiliğinden yana yapacak gibiyim diğer sorularımın cevaplarınıda buldum çok teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al