wmaraci reklam
lidertakipci

Google'da Sitesini Yükseltmek İsteyenler Buraya

19 Mesajlar 1.466 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atlascringe Atlascringe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 387 / 182
  • Ticaret 21, (%100)
Öncelikle merhabalar arkadaşlar burada bir konu açtım ve sizlere faydalı bir kaç öneride bulunmak istiyorum. Eğer sizlerde gerçekten sitenizi yükseltmek istiyorsanız bu anlatacağım adımları uygulamaya başlayarak sitenizi çok ama çok kısa zamanda yükseltmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle yeni bir site açtınız sitenizin seo başlık, seo açıklama, anahtar kelimeleriniz tamamen sitenizi anlatacak şekilde olsun.

Tamamen kopyalama içerikten kaçının kaynak göstermek bile olsa sitenize kimsenin sitesindeki konuyu katmayın.

Sitenize ilk 10 gün hiç bir şey yapmayın özgün günde 4 konu girerek devam edin daha sonra sitenizde güzel konular oldukça Google sitenize değer vermeye başlayacaktır.

10 Günden sonra 'Backlink' Değil tanıtım yazısı yazın her iki günde 1 tanıtım yazısı yazmaya başlayın.

2 günde her güzel forumdan veya güncel web sitelerinden tanıtım aldığınız zaman 1 ay içinde yani 30 gün içerisinde toplamda 15 tane backlink almış olacaksınız.

Sitenizdeki konuları ne olursa olsun aksatmamaya bakın neden derseniz alexa sıralama sitelerine girdiğiniz anda işte o zaman siteleriniz değerlenmeye başlayacaktır.

Daha sonra ne yapacağız 1 Adet Google + hesabı açalım, 1 Adet Twitter hesabı açalım, 1 Adet Facebook hesabı açalım ve yayımladığımız konuları paylaşmaya başlayalım.

Ancak linkleri link kısaltma servislerinden geçirip o şekilde paylaşınız aksi takdirde zararlar oluşabiliyor.

Daha sonra güzel bir web sitesinden reklam almayı düşünebilirsiniz. Ancak reklam alacağınız sitenin içeriği sizin sitenize uygun olmalıdır neden derseniz arama motorlarından yapılan aramalar ile siteye giren ziyaretçiler sizin sitenize de geliyor ve aynı terimlerde sitenize girmiş olabiliyorlar.

Daha sonra Blogger siteleri açalım 4 yada 5 adet sağlam bir site açalım oraya da güncel konular girelim ve oradan da kendimize link çıkışı yapalım sürekli güncel tutmaya devam ettikçe orayı tarayan her bot sizin sitenizi de tarayacak ve bu sayede 'İndex' Hızınız artacaktır.

Ve yapmanız gereken en önemli şeyler : Sitenizdeki tüm yazıların okunur olması gerekiyor.

Gerekirse sitenizde her zaman H2 Ve H3 Etiketleri bulundurun. Ancak bu etiketlerin ikisini de uzun olarak yazmanızı tavsiye ediyorum.

Örnek veriyorum :

Güncel blog sitesinde sizlere her zaman kaliteli bilgiler paylaşmaktayız.

Örnek :

Bay ve bayan herkesin aramakta olduğu tüm bilgiler sadece bu adreste paylaşılmaktadır.Haber, moda, ve daha fazla sınırsız güncel bilgiler.

Ve sayfanızın kodlarını sıkıştırmanızı öneriyorum botlar siteyi ne kadar hızı tarar ise o kadar ön sıralamaya girmenize izin verirler.

Yeni bir sitede değil ancak epeyi içerik girelen bir site kasma yapıyorsa hemen o siteye cache eklentisi kurmak gerekiyor bunu artık sizler istediğiniz eklentiyi ve kodu ayarlarsınız.

Robots.txt kodları bu kısmı çok dikkatli bir şekilde ayarlamalısınız.

Sitenize eklediğiniz resimler genişlik değerini mutlaka kontrol ediniz. Kimi zaman robotlar bu nedenden site içinde engellemeler yapabiliyorlar.

Sitenizin alt kısında sitenizin anasayfası için iki adet kelime belirleyin. Bunu yukarıda verdiğim h2 ve h3 kodları içine yapabilirsiniz.

Site pingleme işine gelince arkadaşlar sakın sitenizi pinglemeyin ilk başta siteniz hızlı index alıyor gibi gelebilir ancak ilerideki zararını sizlerde fark edersiniz.

Bunları yaparken sitenize günlük olarak içerik girmeye devam ediniz. Birde yeni siteye kesinlikle sayaç kodları gibi şeyler eklemeyin hele birde Google Analytics siteniz yükselene kadar eklemeyiniz.

Sitenizde mutlaka paylaşım kodları bulundurmaya bakın ziyaretçilerin destekleri sizlere fayda sunabilir ancak sitenizde bu kodlar sayfa hızına etki yapıyor ise onları kaldırabilirsiniz.

Birde arkadaşlar kesinlikle bilmediğiniz hitleri sitenize ynlendirmeyin alexa hit ile değil konu ile yükselir bunu gerçek bir seo yapan her insan bilir. İyi forumlar.

Konu tamamen kendi yazımdır alıntı değildir.
turkojen34 nettebugun Bahadir32

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Güzel anlamışsınız teşekkürler umarım arkadaşlara faydalı olmuştur. :)
Atlascringe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 387 / 182
  • Ticaret 21, (%100)
Bu şekilde yaparak günlük 100 k hite site ulaştırdım ancak kendi şahsıma ait değildi çalıştığım birisinin di ama gerçekten faydalı oluyor.

aligunes aligunes https://aligunes.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 30 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Anlatım için teşekkürler #rez alayım. En kısa sürede detaylı olarak inceleyeceğim. Emiğine sağlık

Kişisel blog sitem https://aligunes.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 387 / 182
  • Ticaret 21, (%100)
Faydalı olacaktır hocam deneyin sonuçların güzel olmasını dilerim.

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Çok faydalı bir makale olmuş.Taktikler çok başarılı fakat bu işlerçok vakit aldığından dolayı birçoğumuz uğraşmamak için site içerik sağlayıcı editörlerle anlaşıyoruz ve sonuç 100 k hite ulaşamıyoruz :)

• Üyelik 26.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 387 / 182
  • Ticaret 21, (%100)
Sitenizin içeriği nedir ve ne tarzda bir site yürütüyorsunuz.

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
Birde yeni siteye kesinlikle sayaç kodları gibi şeyler eklemeyin hele birde Google Analytics siteniz yükselene kadar eklemeyiniz.
birçok seo hakkında makale okudum ilk defa bu maddeyi gördüm neden ?

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Çok güzel anlatmışsın, emeğine sağlık.
Fakat son zamanlarda işler biraz karışık. Bu kopyalamayın özgün olun olayı falan rafa kalkmış durumda test edilmiştir pratikde.
Henüz nasıl bir sistem var tam anlamış değilim ama özgünlük ile yakından ve uzaktan ilgisi olmadığına %99 eminim diye bilirim.
Yeri geliyor bir başkasının bir ay önce yayınladığı bir içeriği CTRL+C yaparak ondan daha üst sırada çıkabiliyorsun. :(
Atlascringe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 387 / 182
  • Ticaret 21, (%100)

AzX66 adlı üyeden alıntı

Birde yeni siteye kesinlikle sayaç kodları gibi şeyler eklemeyin hele birde Google Analytics siteniz yükselene kadar eklemeyiniz.
birçok seo hakkında makale okudum ilk defa bu maddeyi gördüm neden ?

Ben bir kaç defa denedim ancak siteme Google Analytics kodunu kattığım anda sitem bir kaç saat içerisinde gerilemeye başladı ve kodu kaldırdım tekrar sitem yerine geldi. Orada tüm hitleri saymıyor bunu hepimiz biliyoruz.

Ve bir siteye sayaç katmak için o sitenin hitli olması gerekir hit olmayan siteye sayaç katarsanız o site sizce adam olur mu ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al